Ukrainian tryzub









Гляньте новий вебсайт
See new website
Voir le nouveau site Web

www.mfa.gov.ua/canada



Ukrainian flag

Паспортні операції та консульський облік


УВАГА! Для Вашої зручності, зразки заяв та анкет подані у форматі Microsoft Word.

1. Загальна інформація

2. Консульський облік:

  • взяття на постійний консульський облік;

  • зняття з постійного консульського обліку;

  • взяття на тимчасовий консульський облік;

  • припинення тимчасового консульського обліку.

3. Обмін паспортів громадян України, які:

  • постійно проживають в Канаді;

  • тимчасово перебувають в Канаді

  • .

4. Вилучення відомостей про дитину з паспорта у зв'язку з досягненням 16-літнього віку

5. Внесення відомостей про дитину в паспорт.

6. Зміна прізвища у зв'язку з укладенням шлюбу.

7. Свідоцтво на повернення в Україну.

8. Тариф ставок консульського збору


1. ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

Згідно з чинним законодавством України, Консульський відділ Посольства України в Канаді та Генеральне Консульство України в Торонто (2120 Bloor Street West, Toronto, Ontario M6S 1M8; тел.: (416) 763-3114; факс: (416) 763-2323) здійснюють видачу та обмін паспортів громадянам України, які перебувають у них на консульському обліку, та беруть на консульський облік громадян України, які мешкають в межах їх консульських округів: в провінціях Квебек, Манітоба, Нью Брансвік, Нова Скоша, Принц Едвард Айленд, Ньюфаундленд, Національний Столичний Округ і відповідно в провінціях Альберта, Британська Колумбія, Онтаріо, Саскачеван, території Юкон та Північно-Західних територіях.

З питань оформлення паспорта та взяття на консульський облік громадяни України повинні безпосередньо звертатися до Консульського відділу Посольства або до Генерального консульства України в Торонто. Документи, оформлені та надіслані через туристичні агентства, посередницькі фірми, до розгляду не беруться і повертаються заявникам.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 976 від 11.07. 2002 р. термін чинності паспортів громадянина України, що оформлені з використанням бланків колишнього Союзу РСР, продовжено до 1 вересня 2002 року.

Громадяни України, які тимчасово перебувають за кордоном, повинні здійснити обмін закордонного паспорта в органах внутрішніх справ за місцем свого постійного проживання в Україні. Консульський відділ Посольства України в Канаді та Генеральне консульство України в Торонто мають право оформлювати "Свідоцтво на повернення в Україну" замість паспортів зразка колишнього СРСР.

Громадянам України, які під час перебування в Канаді дістали дозвіл властей Канади на постійне проживання в цій країні, не отримавши в Україні дозвіл на постійне проживання в Канаді, заміна паспортів здійснюватиметься виключно після подання повного комплекту документів клопотання про надання такого дозволу і отримання відповіді з України про його позитивний розгляд (див.розділ “ Залишення на постійне проживання за кордоном”).

2. КОНСУЛЬСЬКИЙ ОБЛІК

Взяття на консульський облік

З питання взяття на консульський облік громадяни України мають звертатися безпосередньо до Консульського відділу Посольства або до Генерального консульства України в Торонто, залежно від місця проживання в Канаді. Документи, оформлені та надіслані через туристичні агентства, посередницькі фірми, до розгляду не беруться і повертатимуться заявникам.

Громадянам України, які в”їхали до Канади на постійне проживання (що посвідчує в паспорті печатка компетентних органів України "ПОСТІЙНЕ ПРОЖИВАННЯ"), для взяття на консульський облік слід подати або надіслати до Консульського відділу Посольства чи до Генерального консульства України в Торонто такі документи:

  1. Оригінал паспорта.

  2. Заповнені (повністю, акуратно, розбірливим почерком, датовані та підписані заявником) заяву (Додаток № 1) та облікову картку (Додаток № 2) встановленого зразка.

  3. Фотокартку паспортного розміру (в т.ч. дитини, вписаної в паспорт особи, яка стає на консульський облік)

  4. Ксерокопію виданого імміграційними властями Канади документа “Record of Landing” (в т.ч. дитини, вписаної в паспорт особи, яка стає що на консульський облік)

  5. Оригінал квитанції поштового грошового переказу ("money order") або підтверджений (certified) банківською установою чек на суму 35 Канадських доларів (payable to the Embassy of Ukraine), за взяття на облік кожної особи, документованої паспортом чи проїзним документом дитини. Не підтверджені (certified) банківською установою чеки та готівка не приймаються.

  6. Конверт зі зворотною адресою та оплаченою доставкою адресату, якщо паспорт або проїзний документ дитини мають бути відправлені їх власнику поштою або кур’єрською службою.

Оформлення консульського обліку триває протягом 10 робочих днів з дня отримання повного вищевказаного пакету документів. Оплата за термінове оформлення (до 2-х робочих днів) становитиме 100 Канадських доларів. Взяття на консульський облік осіб віком до 18 років здійснюється безкоштовно.

Зняття з консульського обліку.

Для зняття з консульського обліку у зв”язку з зумовленим зміною місця проживання вибуттям за межі консульського округу консульської установи України в Канаді, в якій вони перебували на консульському обліку, необхідно подати такі документи

  1. Повністю, акуратно, розбірливим почерком заповнену, датовану та підписану заявником заяву (Додаток № 3);

  2. Оригінал паспорта;

  3. Оригінал квитанції поштового грошового переказу ("money order") або підтверджений (certified) банківською установою чек на суму 50 Канадських доларів (payable to the Embassy of Ukraine). Зняття з консульського обліку осіб віком до 18 років здійснюється безкоштовно.

Взяття тимчасовий консульський облік

Громадяни України, які тимчасово перебувають в Канаді (у довгостроковому відрядженні, на навчанні, стажуванні, лікуванні, працюють за контрактом тощо), для взяття на тимчасовий консульський облік слід подати або надіслати до Консульського відділу Посольства України в Канаді чи Генерального консульства України в Торонто такі документи:

  1. Оригінал паспорта.

  2. Заповнені (повністю, акуратно, розбірливим почерком, датовані та підписані заявником) заяву (Додаток № 4) та облікову картку (Додаток № 5) встановленого зразка.

  3. Фотокартку паспортного розміру.

  4. Лист від адміністрації з місця роботи, навчання, тощо, в якому обов'язково позначається дата зарахування на роботу, навчання, тощо і дата можливого закінчення контрактної угоди, навчання, стажування, лікування, тощо.

  5. Ксерокопію документа імміграційних властей Канади щодо дозволу на перебування в цій країні (employement, student authorization тощо).

  6. Конверт зі зворотною адресою та оплаченою доставкою адресату, якщо паспорт або проїзний документ дитини мають бути відправлені їх власнику поштою або кур”єрською службою.

Оформлення тимчасового консульського обліку триває протягом 5 робочих днів з дня отримання повного вищевказаного пакету документів та здійснюється бекоштовно.

Припинення тимчасового консульського обліку.

Тимчасовий консульський облік громадян України, які заздалегідь не подали відповідних документів на його продовження, припиняється з дати його закінчення, визначеної при взятті на облік.

3. ОБМІН ПАСПОРТІВ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ

Консульський відділ Посольства України в Канаді здійснює паспортизацію лише тих громадян України, які перебувать у нього на постійному або тимчасовому консульському облікую Громадянам України, які постійно проживають в Канаді (що посвідчує в паспорті печатка компетентних органів України" ПОСТІЙНЕ ПРОЖИВАННЯ" ) для отримання паспорта нового зразка (у випадку обміну паспорта) слід подати або надіслати до Консульського відділу Посольства чи Генерального консульства України в Торонто реєстрованою поштою такі документи:

  1. Оригінал паспорта (якщо паспорт загублений або вкрадений, то при наявності таких ксерокопії його ідентифікаційної та інших сторінок ) та ксерокопію свідоцтва про народження;

  2. Три кольорові фотокартки паспортного розміру (3,5 х 4,5 см, анфас) та по дві фотокартки дітей віком більше 7 років, які були внесені в паспорт одного з батьків до виїзду за кордон (кожна фотокартка має бути підписана на звороті), а також ксерокопії свідоцтв про народження дітей;

  3. Повністю, акуратно, розбірливим почерком заповнену, датовану та підписану заяву-анкету на оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон (Додаток № 6)

  4. Оригінал квитанції поштового грошового переказу ("money order") або підтверджений (certified) банківською установою чек на суму 100 або 115 (в разі втрати паспорта) Канадських доларів (payable to the Embassy of Ukraine). Не підтверджені (certified) банківською установою чеки та готівка не приймаються;

  5. Конверт зі зворотною адресою та оплаченою доставкою адресату, якщо паспорт має бути відправлений власнику поштою або кур’єрською службою;

  6. У разі загублення або крадіжки паспорта –протокол поліції, що фіксує відповідний факт;

  7. Довідку імміграційної служби Канади про ненабуття громадянства цієї держави (для громадян України, які перебувають в Канаді понад три (3) роки);

  8. Свідоцтво про народження.

Громадяни України, які тимчасово перебувають в Канаді (у довгостроковому відрядженні, на навчанні, стажуванні, лікуванні, працюють за контрактом, тощо) на додаток до перерахованих вище документів подають або надсилають до Консульського відділу:

  1. Лист від адміністрації з місця роботи, навчання, тощо, в якому обов'язково позначається дата зарахування на роботу, навчання, тощо і дата можливого закінчення контрактної угоди, навчання, стажування, лікування, тощо;

  2. Ксерокопію документа імміграційних властей Канади щодо дозволу на перебування в цій країні (employement, student authorization тощо).

Оформлення паспорту триває протягом 3-х місяців з дня отримання повного зазначеного пакету. Оплата за термінове оформлення (до 2-х робочих днів) становитиме 200 або 230 (в разі видачі паспорта замість втраченого) Канадських доларів.

4. ВИЛУЧЕННЯ З ПАСПОРТА ВІДОМОСТЕЙ ПРО ДИТИНУ У ЗВ'ЯЗКУ З ДОСЯГНЕННЯМ НЕЮ 16-РІЧНОГО ВІКУ

Відомості про дітину, якій виповнилося 16 років, вилучаються з паспорта одного з батьків, і їй видається власний паспорт на підставі заяви одного з батьків (Додаток № 7) та заяви від особи (Додаток № 8), яка клопочеться про отримання власного паспорт у зв’язку з досягненням повноліття. Заяви мають бути складені акуратно, розбірливим почерком, датовані, підписані та нотаріально посвідчені, якщо надсилаються до Консульського відділу поштою або кур’єрською службою.

Консульський збір за вилучення з паспорту відомостей про дитину стягується у розмірі 50 Канадських доларів та за оформлення паспорта на її ім’я – 100 Канадських доларів)

Виконання даної паспортної операції триває 3-х місяців з дня отримання повного зазначеного пакету. Оплата за її термінове здійснення (до 2-х робочих днів) становитиме відповідно 100 та 200 Канадських доларів.

Оплата приймається поштовим грошовим переказом ("money order") або підтвердженим (certified) банківською установою чеком на вказану суму (payable to the Embassy of Ukraine). Не підтверджені (certified) банківською установою чеки та готівка не приймаються;

5. ВНЕСЕННЯ В ПАСПОРТ ВІДОМОСТЕЙ ПРО ДИТИНУ

Внесення відомостей про дитину, яка народилися на території Канади (чи іншої держави), до паспорта одного або двох з батьків здійснюється на підставі нотаріально посвідченої спільної заяви (Додаток № 9) від подружжя. Заява має бути складена акуратно, розбірливим почерком, датована, підписана та нотаріально посвідчена, якщо надсилається до Консульського відділу поштою або кур’єрською службою.До неї додаються ксерокопія свідоцтва про народження дитини, а також ксерокопія свідоцтва про укладення шлюбу.

У разі звернення до Посольства з клопотанням про внесення до її паспорта громадянина України відомостей про дитину іншої ніж батьки особи, яка має супроводжувати цю дитину, необхідне подання нотаріально посвідченої заяви про згоду на це від батьків дитини та від особи, з якою подорожуватиме ця неповнолітня дитина.

Консульський збір за внесення до паспорту відомостей про дитину становить 50 Канадських доларів. Оплата приймається грошовим переказом ("money order") або підтвердженим (certified) банківською установою чеком на вказану суму (payable to the Embassy of Ukraine). Не підтверджені (certified) банківською установою чеки та готівка не приймаються;

Виконання даної паспортної операції триває 5 робочих днів з дня отримання повного зазначеного пакету. Оплата за її термінове здійснення (до 2-х робочих днів) становитиме 100 Канадських доларів.

6. ЗАМІНА ПАСПОРТА У ЗВ'ЯЗКУ З ПЕРЕМІНОЮ ПРІЗВИЩА ПРИ УКЛАДЕННІ ШЛЮБУ

Громадяни України, які прибули до Канади на постійне проживання (що посвідчує печатка “постійне проживання” в паспорті) у разі переміни прізвища у зв’язку із шлюбом, подають до Консульського відділу Посольства України в Канаді або до Генерального консульства України в Торонто:

  1. Оригінал паспорта.

  2. Особисту заяву (Додаток № 10), яка має бути складена акуратно, розбірливим почерком, датована, підписана та нотаріально посвідчена, якщо надсилається до Консульського відділу поштою або кур’єрською службою.

  3. Нотаріально посвідчену копію свідоцтва про народження

  4. Нотаріально посвідчену копію свідоцтва про укладення шлюбу,

  5. Нотаріально посвідчену копію свідоцтва про розірвання шлюбу, якщо шлюб повторний.

  6. Оригінал квитанції поштового грошового переказу ("money order") або підтверджений (certified) банківською установою чек на суму 100 Канадських доларів (payable to the Embassy of Ukraine). Не підтверджені (certified) банківською установою чеки та готівка не приймаються;

  7. Конверт зі зворотною адресою та оплаченою доставкою адресату, якщо паспорт має бути відправлений власнику.

  8. Оформлення нового паспорта триває 5 робочих днів з дня отримання повного зазначеного пакету. Оплата за його термінове здійснення (до 2-х робочих днів) становитиме 200 Канадських доларів.

    Громадянам України, які прибули до Канади не на постійне проживання, заміна паспортів у зв”язку зі зміною прізвища при одруженні здійснюється ВИКЛЮЧНО паспортномими службами відділі органів внутрішніх справ за місцем їх постійного проживання в Україні.

7. ВИДАЧА СВІДОЦТВА НА ПОВЕРНЕННЯ В УКРАЇНУ

Громадянам України, які тимчасово перебувають в Канаді і втратили закордонні паспорти, або мають загальногромадянські паспорти зразка колишнього СРСР, термін дії яких закінчівся, видається Свідоцтво на повернення в Україну. Для його отримання (після підтвердження особи заявника компетентними органами України) слід подати або надіслати до Консульського відділу Посольства України в Канаді чи Генерального консульства України в Торонто такі документи:

  • особисту заяву (Додаток № 11), яка має бути складена акуратно, розбірливим почерком, датована, підписана та нотаріально посвідчена, якщо надсилається до Консульського відділу поштою або кур’єрською службою.

  • 2 фотокартки паспортного розміру;

  • протокол відділення поліції, що фіксує факт звернення з приводу загублення або викрадення паспорта;

  • копії документів, що підтверджують особу (свідоцтво про народження, копія втраченого паспорту);

Оригінал квитанції поштового грошового переказу ("money order") або підтверджений (certified) банківською установою чек на суму 35 Канадських доларів (payable to the Embassy of Ukraine). Не підтверджені (certified) банківською установою чеки та готівка не приймаються;

Конверт зі зворотною адресою та оплаченою доставкою адресату, якщо паспорт має бути відправлений власнику.

8. ТАРИФ СТАВОК КОНСУЛЬСЬКОГО ЗБОРУ ЗА ПАСПОРТНІ ОПЕРАЦІЇ, КОНСУЛЬСЬКИЙ ОБЛІК ТА ВИДАЧУ СВІДОЦТВА НА ПОВЕРНЕННЯ В УКРАЇНУ

Оплата ( в Канадських доларах), що має бути переведена на рахунок (made payble) Посольства України в Канаді ( Embassy of Ukraine in Canada) або Генерального консульства України в Торонто (Consulate General of Ukraine in Toronto), приймається поштовим грошовим переказом (“money order”) або підтвердженим (certified) банківською установою чеком тільки на суму консульського збору і відповідно не повинна включати суму вартості доставки документа заявнику поштою або кур”єрською службою. Не підтверджені банківською установою чеки та готівка не приймаються!

Консульський збір становить:

  • за оформлення паспорта нового зразка при обміні паспортів – 100 Канадських доларів;

  • за оформлення паспорта нового зразка замість втраченого чи зіпсованого – 115 Канадських доларів;

  • взяття на постійний консульський облік та зняття з постійного консульського обліку - 50 Канадських доларів;

  • за внесення до паспорта або вилучення з паспорта відомостей про дитину - 50 Канадських доларів;

  • за видачу Свідоцтва на повернення в Україну - 35 Канадських доларів;

Недотримання вищевикладених вимог щодо клопотань на здійснення відповідної паспортної операції матиме результатом їх повернення без розгляду.

Придбання авіаквитка до отримання паспорта не рекомендується.


2005 04 27