Ukrainian tryzub









Гляньте новий вебсайт
See new website
Voir le nouveau site Web

www.mfa.gov.ua/canada



Ukrainian flag

Залишення на постійне проживання за кордоном

    Консульський відділ Посольства України в Канаді приймає клопотання про залишення на постійне проживання в Канаді від громадян України, які мешкають в провінціях Квебек, Манітоба, Нью Брансвік, Нова Скоша, Принц Едвард Айленд, Ньюфаундленд, Національному Столичному Окрузі.

Громадяни України, які проживають в провінціях Онтаріо (за виключенням Національного Столичного Округу), Альберта, Саскачеван, Британська Колумбія, Північно-Західних територіях та Юконі мають звертатися з зазначеними клопотаннями до Генерального консульства України в Торонто (2120 Bloor Street West, Toronto, Ontario M6S 1M8; тел.: (416) 763-3114; факс: (416) 763-2323).

1. При порушенні даного клопотання подаються такі документи:
  •  Паспорт громадянина України для виїзду за кордон чи інший документ, на підставі якого громадянин України виїхав за її межі 

  •  Чотири фотокартки розміром 35х45 мм.

  •  Заява-анкета (додаток 1).

  •  Нотаріально посвідчена копія свідоцтва про народження заявника.

  •  В разі, якщо заявник має дітей віком до 18 років - нотаріально посвідчені копії свідоцтв про їх народження.

  •  Нотаріально посвідчена копія свідоцтва про шлюб або розірвання шлюбу.

  •  Нотаріально посвідчені заяви-згоди батьків заявника, які проживають в Україні (додаток 2); в разі, якщо заявник має неповнолітніх дітей, які залишаються в Україні, - заяви їхніх законних представників про відсутність у них матеріальних претензій до заявника (додаток 3). У разі смерті зазначених осіб подаються копії свідоцтв про смерть. Якщо вони пропали безвісти, - завірена копія рішення суду про їх визнання безвісно відсутніми.

  •  Довідка з місця роботи заявника в Україні за останні п'ять років про відсутність до нього матеріальних претензій (додаток 4).

  •  Нотаріально посвідчені заяви дітей віком від 14 до 18 років, які постійно проживають в Україні, про згоду на своє залишення на постійне проживання за кордоном разом з батьками або одним з них (додаток 5).

  •  Якщо неповнолітні діти залишаються на постійне проживання за кордоном з одним з батьків - нотаріально посвідчена заява про згоду на це другого з батьків (додаток 6). У випадку смерті другого з батьків подається копія свідоцтва про смерть. Якщо він пропав безвісти, - завірена копія рішення суду про визнання його безвісно відсутнім.

Документи, перераховані в пунктах 3, 4, 5, 6, 7, 9 та 10 вище, подаються у чотирьох примірниках. У разі наявності оригіналів документів їх можна нотаріально посвідчити безпосередньо в Консульському відділі Посольства.

2. Разом з клопотанням про залишення на постійне проживання подаються документи, необхідні для взяття на тимчасовий консульський облік.

3. Консульський збір становить 240 Канадських доларів. Оплата перераховується на рахунок Посольства (Embassy of Ukraine in Canada) грошовим переказом (money order) або сертифікованим чеком (certified cheque). Незалежно від результатів розгляду клопотання консульський збір поверненню не підлягає.

4. Документи подаються до Консульського відділу Посольства особисто або надсилаються за адресою:

Embassy of Ukraine in Canada
Consular Section
331 Metcalfe Street,
Ottawa, Ontario K2P 1S3

В разі, якщо документи мають бути повернені поштою або кур’єрською службою, Консульському відділу необхідно подати також конверт зі зворотною адресою та оплаченою наперед доставкою.

5. Після отримання Консульським відділом Посольства повідомлення компетентних органів України щодо клопотання заявника про залишення на постійне проживання приймається відповідне рішення.
  • При позитивному рішенні заявник зобов'язаний виписатися з останнього місця постійного проживання в Україні, здати внутрішній паспорт до органів внутрішніх справ України за останнім місцем проживання в Україні та подати до Консульського відділу Посольства відповідні довідки (згадані дії можуть бути вчинені іншою особою на підставі нотаріально посвідченого консульською посадовою особою Консульського відділу Посольства або відповідним чином легалізованого доручення заявника).

  • Після подання заявником довідок, зазначених у попередньому пункті, в закордонному паспорті ставиться штамп з відповідним записом.

  • При негативному рішенні заявнику тимчасово відмовляється в задоволенні клопотання до усунення обставин, які цьому перешкоджають.


2002 05 30