Ukrainian tryzub

Гляньте новий вебсайт
See new website
Voir le nouveau site Web

www.mfa.gov.ua/canadaUkrainian flag

Прес Реліз


Постанова Кабінeту Міністрів України: Про остаточне зупинення Чорнобильської АЕС

Київ, 29 листопада 2000 р

8 грудня 2000 р.    № 43


На виконання Указу Президента України від 25 вересня 2000 р. N 1084 (1084/2000) "Про заходи, пов'язані з Актом закриття Чорнобильської АЕС" Кабінет Міністрів України п о с т а н о в л я є:

1. Остаточно зупинити енергоблок N 3 Чорнобильської АЕС 15 грудня 2000 р. та перевести його в режим зняття з експлуатації.

2. Схвалити Програму припинення експлуатації енергоблока N 3 Чорнобильської АЕС і Комплексну програму зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС.

Уповноважити Міжвідомчу комісію з комплексного вирішення проблем Чорнобильської АЕС вносити зміни до Програми припинення експлуатації енергоблока N 3 Чорнобильської АЕС і Комплексної програми зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС.

3. Міністерству палива та енергетики за участю Міністерства екології та природних ресурсів розробити і реалізувати технічні та організаційні заходи щодо убезпечення остаточної зупинки енергоблока N 3 та зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС з урахуванням необхідності підтримки сталої роботи електроенергетичної системи України.

4. Міністерству фінансів, Міністерству економіки за участю Міністерства палива та енергетики передбачити під час доопрацювання проекту Державного бюджету України на 2001 рік кошти на оплату робіт, пов'язаних з виконанням Програми припинення експлуатації енергоблока N 3 Чорнобильської АЕС, Комплексної програми зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та відповідних пунктів Заходів до закриття Чорнобильської атомної електростанції, затверджених Президентом України 19 жовтня 2000 року ( 1084а/2000 ).

5. Міністерству фінансів, Міністерству економіки, Міністерству палива та енергетики, Державній податковій адміністрації, Національній атомній енергогенеруючій компанії "Енергоатом" подати Кабінетові Міністрів України до 10 грудня 2000 р. проекти відповідних актів законодавства щодо погашення заборгованості відособленого підрозділу "Чорнобильська АЕС" державного підприємства НАЕК "Енергоатом" з податків, зборів (обов'язкових платежів) та проведення у повному обсязі розрахунків за відпущену ним електроенергію.

6. Міністерству фінансів, Міністерству палива та енергетики забезпечити виділення до 15 грудня 2000 р. у повному обсязі коштів, передбачених у Державному бюджеті України на 2000 рік ( 1458-14 ) на утримання раніше зупинених енергоблоків N 1 і N 2 Чорнобильської АЕС, а також на спорудження об'єктів, необхідних для убезпечення зупинки енергоблока N 3 Чорнобильської АЕС та перетворення об'єкта "Укриття" в екологічно безпечну систему.

7. Міністерству фінансів, Міністерству палива та енергетики, Міністерству внутрішніх справ, Службі безпеки до 10 грудня 2000 р. подати Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо фінансування органів і підрозділів з охорони, фізичного захисту та протипожежної безпеки Чорнобильської АЕС після припинення нею виробництва та реалізації електроенергії.

ПРЕМ'ЄР-МІНІСТР УКРАЇНИ
В.ЮЩЕНКО


За додатковою інформацією прохання звертатись до:
Тараса Малишевського, прес-секретаря Посольства України в Канаді,
тел.(613) 230-2961, факс (613) 230-2400),
E-mail: ukremb@cyberus.ca
Web-site: www.infoukes.com/ukremb/