Ukrainian tryzub

Гляньте новий вебсайт
See new website
Voir le nouveau site Web

www.mfa.gov.ua/canadaUkrainian flag

Прес Реліз

Заява за підсумками засідання Комісії Україна - НАТО на рівні міністрів оборони

6 грудня 2000 року    #42


Сьогодні, 6 грудня 2000 року, у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі відбулося засідання Комісії Україна - НАТО на рівні міністрів оборони. Міністри країн - членів НАТО висловили високу оцінку участі України у діяльність сил під проводом НАТО на Балканах, зокрема українського вертолітного загону та українсько-польського батальйону, які входять до складу сил КФОР.

Комісія привітала успіх у виконанні Україною планів подальшої реструктуризації її збройних сил, зокрема нещодавній Указ Президента України щодо перегляду концепції національної безпеки та оборони та розвитку механізмів встановлення цивільного контролю над оборонною галуззю.

Міністри також привітали результати засідання на найвищому рівні Спільної робочої групи з питань оборонної реформи, зокрема, рішення щодо ширшого застосування Процесу планування та огляду сил ПЗМ з метою підтримання намірів України щодо реформування збройних сил, а також розвиток конкретних заходів військової співпраці з такими структурами безпеки, як Прикордонні війська, Міністерство внутрішніх справ та Міністерство з питань надзвичайних ситуацій цивільного характеру.

Міністри дали високу оцінку щодо великомасштабної програми заходів з питань оборонної реформи на 2001 рік, визначених Спільною робочою групою. Такі заходи, що виконуватимуться компетентними установами України та НАТО у рамках Спільної робочої групи з питань оборонної реформи, охоплюватимуть, наприклад, візити груп фахівців з питань безпечного зберігання та знищення боєприпасів, ліквідації військових баз, курси з питань безпеки для депутатів та працівників Верховної Ради України, а також семінар на найвищому рівні з питань колективної безпеки, який проходитиме у Києві у липні 2001 року. Міністри висловили задоволення з приводу того, що виконання даних заходів відповідними цивільними та військовими органами влади вже розпочалося.

Міністри відзначили "Оновлений план роботи Військових представників та Начальників штабів у рамках Хартії Україна - НАТО" та значний внесок військового керівництва України та НАТО щодо сприяння досягненню взаємосумісності та втіленню оборонної реформи.

Міністри відзначили також важливість зростаючої прозорості та узгодженості двосторонніх програм та погодилися вивчити потенційні механізми управління з метою зміцнення двосторонніх та багатосторонніх програм, спрямованих на втілення оборонної реформи. Перше засідання, присвячене цьому питанню, відбудеться у Лондоні навесні 2001 року.

Комісія привітала успішне виконання Угоди про статус сил, що беруть участь у заходах ПЗМ (угода СОФА), та проведення в Україні навчань "Спільний партнер 2000".

Міністри висловили задоволення щодо виконання програми співробітництва Україна - НАТО та важливої ролі, яку відіграє Офіс Зв'язку НАТО в Україні та Центр інформації та документації НАТО в Україні щодо сприяння продовженню цієї роботи. Вони також привітали призначення двох українських офіцерів до штабу ВГК ОЗС НАТО на Атлантиці та Командування ОЗС НАТО у Південній Європі.

Міністри відзначили, що надають великого значення засіданням Спільної робочої групи з питань оборонної реформи на найвищому рівні та погодилися проаналізувати втілення оборонної реформи під час своєї наступної зустрічі навесні 2001 року.


За додатковою інформацією прохання звертатись до:
Тараса Малишевського, прес-секретаря Посольства України в Канаді,
тел.(613) 230-2961, факс (613) 230-2400),
E-mail: ukremb@cyberus.ca
Web-site: www.infoukes.com/ukremb/