Світлої пам’яті Ераст Гуцуляк

1930 – 2013

З глибоким смутком сповіщаємо про відхід у вічність Ераста Гуцуляка, який відійшов від нас у мирі і спокої 2 березня 2013 року. Коханий чоловік, супутник в мандрівках і споріднена душа для Ярміли Делорес (з дому Бука), батько, який завжди надавав підтримку і був прикладом для наслідування, для Роми (Віктор), Юрія (Елізабет), Христини (Майкл), Аманди (Адріан) і Саманти (Шон); грайливий і гордий дідо для Катріни, Тіани, Таїси, Мії та Аріанни. Пережив померлих раніше Лідію і сина Марчика. Залишив у жалобі свого брата Любомира, племінниць Кристі (Талал), Тамару (Ерін); братових Ліду (Тревор), Кристін; дальшу родину і друзів у Канаді, Сполучених Штатах Америки та Україні, чиє життя він постійно збагачував своїми надихаючими вчинками, сенсом гумору і життєрадісністю.

Ераст народився в Рівному, Україна, у 1930 р. Він іммігрував у Канаду з табору переселених осіб у 1948 р. з матір’ю Марією, батьком Михайлом і братом Любомиром.

Ераст закінчив Університет Бритійської Колумбії, одержавши диплом фармацевта. Завдяки своєму підприємницькому таланту він став засновником, був попереднім президентом і головою Дирекції Medical Pharmacies Group Inc., однієї з найбільших компаній-постачальниць фармацевтичної продукції в заклади довгострокової медичної опіки в Канаді.

Ераст залишив свій неповторний слід у житті численних людей завдяки своїй провідницькій ролі, щедрим соціальним внескам, філантропії, харитативним пожертвам, далекоглядному мисленню і діям.

Під час проголошення Україною Незалежності він був президентом Канадського Товариства Прихильників Руху і описав цей період в історії у книзі своїх спогадів “Моя дерев’яна валізка”.

Ераст був одним із засновників і директором Канадського Фонду “Дітям Чорнобиля”. Від 2004 року він був Почесним консулом України в Канаді.

Його філантропічні дії були численними. З ініціативи Ераста було засновано Катедру Українських Студій в Університеті Альберти. Згодом Університет Альберти присвоїв йому звання почесного доктора права за його гуманітарну діяльність і розвиток українських студій.

Після розвалу Совєтського Союзу Ераст подарував будинок в Оттаві для першого Посольства України в Канаді.

Як подяку Канаді за те, що він та його родина мала можливість поселитися у цій державі, він подарував 550 акрів землі для перетворення її у парк.

Ераст Гуцуляк став прикладом сильної віри і присвяти служінню своїй державі Канаді, Батьківщині Україні та громаді. Він був постійним жертводавцем для харитативних організацій, шкіл, медичних закладів і демократичних ініціатив. Він купив і подарував Домівку ім. Гуцуляків для Організації Української Молоді Пласт і для вживання її цілою громадою.

Цей скромний чоловік отримав багато нагород, сертифікатів і офіційних відзнак, зокрема: найвищу нагороду Канади – орден Канади у 2006 р.; медаль Королеви Єлизавети II з нагоди її Діамантового ювілею на троні; медалі від президента України “За заслуги ІІІ ступеня”; “За заслуги ІІ ступеня”; медаль Міністерства закордонних справ України; Золоту медаль “Князь Острозький”; Пластовий орден “Вічний Вогонь” у золоті; Шевченківську медаль Конгресу Українців Канади.

Разом зі своєю дружиною Ярмілою Ераст подорожував, відвідавши майже кожен куточок земної кулі. Зовсім недавно він побував у Мюнхені, в Німеччині, де отримав своє третє і останнє звання почесного доктора. Ераст Гуцуляк прожив чудове життя – життя, яке варто пам’ятати.

Друзі можуть попрощатися з ним у Turner & Porter Yorke Chapel, 2357 Bloor St. W. біля Windermere, на схід від станції метро Jane, в четвер, 7 березня, і п’ятницю, 8 березня, з 6.30 до 9 год. вечора; панахида – о 7.30 год. вечора. Опісля – приватні похоронні відправи. Святкування Життя Ераста Гуцуляка відбудеться в суботу, 9 березня 2013 р., о 1 год. попол. у Пластовій Домівці ім. Гуцуляків, 516 The Kingsway, Toronto. Після цього – полуденок.

Замість квітів можна скласти пожертви на The Huculak Foundation, яка виділяє пожертви на харитативні цілі і надасть посвідку для відтягнення від податку.

Співчуття можна скласти на веб-сторінці www.turnerporter.ca