СКУ засуджує військове вторгнення Росії в Україну

і закликає міжнародне

співтовариство захистити

суверенітет України

Світовий Kонгрес Українців (СКУ) засуджує і висловлює обурення з приводу окупації територій України Збройними Силами Російської Федерації і закликає до негайних дій з боку міжнародного співтовариства.

28 лютого 2014 р. президент Росії Владімір Путін закликав до дислокації російських військ на території України під фальшивим приводом “екстраординарної ситуації, яка склалася в Україні, та загрози життю громадян Російської Федерації, наших співвітчизників, і особового складу Збройних Сил Російської Федерації, дислокованих на території України [...]”

На противагу цій заяві петиція до президента Путіна, започаткована 28 лютого 2014 р. і вже підписана 118,918 етнічними росіянами та російськомовними громадянами України, заявляє: “Ми, етнічні росіяни та російськомовні громадяни України, не потребуємо від інших країн захисту наших інтересів. Ми вдячні вам за вашу підтримку, але хочемо поінформувати вас, що ніхто ніколи не порушував наші права на території України”.

Вторгнення Росії на територію України порушує міжнародні зобов’язання Росії відповідно до Статуту ООН, Гельсінкського Заключного Акту, Будапештського Меморандуму про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї 1994 р. та правової бази, що регулює присутність Чорноморського флоту Росії в Україні.

СКУ повністю підтримує заклик уряду України до США, Європейського Союзу та НАТО, щоб захистити Україну від цієї військової інтервенції.

“Міжнародне співтовариство повинне вчинити тиск, щоб російська влада негайно відкликала свої війська та поважала суверенітет і територіальну цілісність України”, – заявив президент СКУ Евген Чолій.