Торонто з Україною

Мітинг біля будинку Парламенту провінції Онтаріо(Новий Шлях) – Протягом останніх трьох місяців, відколи в Україні почався Євромайдан, торонтська громада майже щотижня, а інколи і протягом тижня збиралася на демонстрації та мітинги підтримки вільнолюбного українського народу.

Останній мітинг, який проходив біля будинку Парламенту провінції Онтаріо, був одночасно і сумний, і сповнений радості. Останні події в Україні розвивалися так стрімко, що навіть важко було передбачити, що станеться наступної години. Мітинг планувався як жалібне віче за героями, котрі поклали свої життя на вівтар боротьби з бандитським режимом Януковича, а в суботу, 22 лютого, прийшли добрі новини з України – Верховна Рада України прийняла постанову про самоусунення Віктора Януковича  від виконання обов’язків президента і призначення позачергових виборів 25 травня 2014 року, а також про повернення до Конституції 2004 року.

Отже, мітинг почався з Панахиди за загиблими, яку відслужили Єпарх Торонто і Східної Канади УКЦ Стефан Хміляр і Єпископ УПЦ Владика Андрій зі священиками. Присутні тримали портрети убитих. Не одному покотилася сльоза з невимовного жалю, що сьогодні, у мирний час, людей розстрілювали снайпери тільки за те, що вони вийшли на барикади, щоб захистити свої людські права і продемонструвати прагнення до кращого життя.

Українців Торонто у всіх демонстраціях і мітингах завжди підтримують канадські політики та представники інших національних громад. Ось і цього разу зі словами підтримки виступили: Дейв Левак – спікер Парламенту Онтаріо, депутати федерального Парламенту Христя Фріленд і Олівія Чау, провідник Консервативної партії Онтаріо Тим Гудак, депутати провінційного Парламенту Дипіка Дамерла, кандидат від Ліберальної партії до Провінційного парламенту Іван Бейкер, депутат федерального Парламенту Пеґґі Неш. Також свою солідарність з українським народом висловили: Тереза Березовська – від польської громади, Йоана Курас – від литовської громади, Андріс Кестеріс – від латвійської громади.

Відтак Лариса Баюс зачитала список загиблих під музичний супровід пісні у виконанні “Піккардійської Терції”, і знову покотилися сльози, і знову защеміло серце...

На 23 лютого заповідалося традиційне Свято Героїнь, яке щороку влаштовує Комітет Українок Канади, Відділ Торонто. У зв’язку зі сьогоднішніми подіями жінки вирішили захід відмінити, а замість цього прийти на мітинг і тут вшанувати жінок-героїнь минулого разом з новітніми героями України. У програмі виступили голова Комітету Українок, Відділ Торонто Наталка Попович і Оленка Болонна з участю молодіжного хору “Пролісок”.

Також своє слово сказала молодь – були виступи від молодіжних організацій СУСК і СУМ.

Заключне слово взяв голова організаційного комітету Конгресу Українців Канади Маркіян Швець. Він наголосив на подальшій необхідності підтримки і Майдану, і взагалі демократичних процесів в Україні та закликав складати пожертви на потреби Майдану і допомогу родинам загиблих та пораненим.

Цього разу найчастіше звучало гасло “Слава Україні – Героям слава!”. Дякувати Богові, що не треба уже скандувати “Банду – геть!”.

Слава Україні!


PHOTO

Мітинг біля будинку Парламенту провінції Онтаріо