Концерт коляд і щедрівок

 

1 – Різдвяний Вертеп – дитячий хор при українській католицькій катедрі27 січня 2013 р. в українській православній катедрі Cв. Івана відбувся концерт коляд і щедрівок, зорганізований Українським Музичним Товариством Альберти. Цьогорічний концерт, за рахунком 34-ий, це перший і найдовший проект Музичного Товариства, який з’єднує разом в одну співучу родину різні едмонтонські хори, колективи, ансамблі.

Концерт відкрито спільним співом учасників і слухачів коляди-молитви “Бог Предвічний”.  Відтак Люба Бойко-Белл, голова Українського Товариства Альберти, привітала всіх присутніх, у тому числі обох наших Владик – Преосвященного Владику Іларіона УПЦ і Преосвященного Владику Давида УКЦ та спікера Альбертської Леґіслатури дост. Євгена Звоздецького.  Наступним привітав усіх присутніх господар катедри Владика Іларіон, висловив подяку УМТА за організування концерту і підкреслив важливість коляд в українських звичаях і традиціях.

Господарі катедри – збірний Український православний хор (катедра Св. Івана, собор Св. Андрея, парафія Св. Антонія), диригент Леся Чумер, заспівав три коляди – могутню “Ах, скликнули янголи” та дві веселі “Радість Бог нам посила” і “Нині разом співаючи”.

2 – Збірний український православний хорЗавжди дуже приємною появою є діти, і тут вони загостили до нас з Різдвяним Вертепом, з колядою і звіздою. Зайшли маленькі пастушки із звірятками, Свята Родина з маленьким Ісусиком, прилетіли янголи, прибули Три Царі – всі вони у відповідних костюмах створили живу картину Вертепу. А три старші дівчинки біля мікрофону – Меланія Антошко, Марічка Овчаренко і розповідачка Ганнуся Куць – прекрасно вели цілу програму розповіді і співу коляд, до яких прилучувалися всі малі учасники Вертепу. Цей дуже гарний Вертеп приготував дитячий хор при українській католицькій катедрі Св. Йосафата, муз. диригент сестра Еммануїла Харишин, СНДМ, текст/інструктор сестра Міріям Голуб, СНДМ, керівник Кася Антошко.

Слідувала новостворена вокальна формація “Аколада”, диригент Галина Лазурко, яка виконала дві коляди, цікаві своєю гармонією обробки сучасних композиторів, – “Пречистая Діва Сина породила” і “Землю юдейську”.

Мішаний хор “Дніпро”, диригент Ірина Шмігельська, який цього року буде відзначати 60 літ своєї творчої музичної діяльності, порадував публіку старовинною щедрівкою “Із-за горочки” та ілюстраційною щедрівкою (сценічна різдвяна гра) “Коза”.

3 – Український народний хор “Вітер”Після відспівання спільної коляди “Небо і земля” виступив чоловічий хор “Аксіос”, диригент Борис Дерів, який виконав “Діва днесь” і “З нами Бог”. На зміну мішаним хорам, було цікаво почути однорідний хор, який володіє добрим голосовим матеріалом.

Хор парафії Св. Юрія Переможця, диригент Ірина Тарнавська, могутнім звуком виконав коляду “З нами Бог”, ніжним звуком “Ангели в небі пісню співають” і, майстерно голосами імітуючи дзвони коляди, “Ой, в Єрусалимі рано задзвонили”. Хор гарно зіспіваний, з добрим ансамблем голосів.    

Хор “Верховина” при Спілці Української Молоді, диригент Наміша Глусь, виконав “На Йорданській річці”, “Нова радість стала” і цікаву гармонізацію гурту “Джершень” “Три славнії царі”.

Слідував хор при парафії Св. Василія Великого, диригент Єлисавета Лісова-Андерсон, який виконав “Бог Предвічний”, “На Рождество” і вперше почуту пісню з Богогласника в обр. А. Гнатишина “До Св. Василія Великого”. Хор співає впевнено і в повній дисципліні. При кінці хор заспівав присутнім своє новорічне віншування.

На закінчення програми виступив досить чисельний, у гарних стилізованих українських костюмах, народний хор “Вітер”, диригент Леся Погорецька. Хор з великим ентузіазмом проспівав три щедрівки в цікавій обробці сучасних композиторів.

4 – Хор “Дніпро”Ведучою програми концерту була Лілія Пантелюк, яка з великим мистецьким відчуттям читала різдвяні поезії, котрі майстерно підготувала і впорядкувала Галина Котович, невтомна довголітня секретарка нашого Товариства.

Парох катедри о. Стефан Семотюк теплими словами подякував присутнім, які заповнили катедру “по береги”. Голова Товариства Люба Бойко-Белл теж подякувала усім і особливо виконавцям за їх прекрасний спів. Вона теж сердечно по-дякувала Українській Православній Церкві, Західна Єпархія, яка приготувала і запросила всіх присутніх на післяконцертну перекуску. Спільною колядою “Во Вифлеємі” закінчилася ця дуже успішна імпреза. Кількість присутніх і виконавців засвідчує популярність такого концерту та велику любов і пошану до української коляди і щедрівки. До зустрічі в наступному році!

З нагоди цього концерту у притворі катедри відбулася збірка добровільних датків на проект “Orphanage Project in Ukraine care of Western Eparchy” (допомога сиротинцям в Україні), про який розповів коротенько о. Корнель Зубрицький під час програми. Зібрано $3,806.

 

Марія Дитиняк,

членка УМТА

5 – Хор при парафії Св. Василія ВеликогоPHOTOS

1 – Різдвяний Вертеп – дитячий хор при українській католицькій катедрі Св. Йосафата

2 – Збірний український православний хор

3 – Український народний хор “Вітер”

4 – Хор “Дніпро”

5 – Хор при парафії Св. Василія Великого