Прощальне слово в пам’ять Володимира Сорочака

Об’єднання Колишніх Вояків УПА та Видавництво “Літопис УПА” знову втратило одного із своїх активних членів.

Славної пам’яті сотник УПА Володимир Сорочак (“Ворон”, “Беркут”) відійшов у засвіти, там, де немає ні болю, ні печалі. На цьому світі йому довелося і терпіти, і боротися за волю свого народу.

Народився він 22 лютого 1922 р. в сім’ї Григорія і Анни, з дому Михно, в українському селі Явірник Руський Добромильського повіту на Перемищині.

У 1942 р. закінчив гімназію в м. Ярославі, а в 1942-1943 pp. став студентом медичного факультету Львівського Університету.

У 1943-1944 pp. був примусово мобілізований німцями до Бавдінсту.

У травні 1944 року пішов у підпілля та до липня цього ж року був учасником школи кадрів Юнацтва ОУН на Долинщині. З липня до 20 листопада 1944 р. був курсантом Старшинської школи УПА “Олені-2”, яку закінчив зі ступенем булавного.

З листопада 1944 р. до травня 1945 р. був командиром охорони старшинської школи. Потім отримав підвищення до старшого булавного, перенесений до Воєнної Округи “Сян”, що на Закерзонні, де з червня до вересня був інструктором партизанської тактики в підстаршинській школі УПА в Перемищині.

У жовтні 1945 р. організовує сотню і командує нею до квітня 1946 р. З квітня до жовтня 1946 р. виконує обов’язки інструктора на Ярославщині.

1 листопада 1946 р. призначений командиром 28-го Тактичного Відтинку “Данилів” (Холмщина) і командиром куреня “Вовки”. В той час його підвищено до ступеня хорунжого.

Під час Акції “Вісла”, 9 червня 1947 р. він був поранений в обидві ноги і лікувався до вересня.

30 вересня 1947 р. вирушив у рейд на Захід і прибув до Німеччини 19 січня 1948 року. У Німеччині у 1949 р. підвищений ЗП УГВР до ступеня сотника.

Як член Рейдуючих частин УПА був також членом Місії УПА та членом редколегії журналу “До Зброї”, в якому написав декілька коротких спогадів.

У 1955 році емігрував до США і проживав у Чикаго. Він був одним із засновників Об’єднання колишніх вояків УПА США і Канади, а також довгі роки був фінансовим секретарем та головою.

Від самого початку заснування Видавництва “Літопис УПА” до його смерті був членом Видавничого комітету.

Був одружений з Євгенією Макаренко, з якою виховали сина Марка, який і досі живе в Чикаго.

Славної пам’яті сотник УПА “Ворон”-“Беркут” завжди цікавився долею своєї Батьківщини – України і старався допомагати своїм колишнім, потребуючим побратимам по зброї різними фінансовими засобами ОКВ УПА.

Наша організація й українська громада в цілому втратила в особі Володимира Сорочака цінного і активного члена.

Родині покійного і особливо його синові Маркові Головна Управа ОКВ УПА та Видавництво “Літопис УПА” складає сердечні співчуття.

Вічна йому пам’ять. Нехай американська земля буде йому легкою.

Петро Й. Потічний,

голова ОКВ УПА США і Канади