16 лютого цього року минає перша болюча річниця,

як відійшов у засвіти наш найдорожчий чоловік і батько


св. п.

Мирослав (Честер) Куць


Мирослав був довголітнім членом Філії Українського Національного Об’єднання, першим головою УНО, який був уродженцем Канади, членом Крайової Управи, почесним членом УНО.

Він вчив українських танців 25 років – при православних парафіях Св. Івана, Св. Іллі, при католицьких парафіях Св. Василія, Св. Євхаристії та при Народному Домі. При УНО провадив свою школу, в якій навчалося 350 танцюристів.

Мирослав був основоположником і мистецьким керівником двох визначних українських танцювальних ансамблів – “Шумка” і “Черемош”.

Пан Куць самотужки навчився писати писанки і досліджував їх. Він відтворював писанки з різних регіонів України і організовував великі виставки, на яких демонстрував писання писанок і давав нагоду молоді спробувати цього мистецтва. Писанки Мирослава зберігаються по музеях у Канаді та в Україні, велике число писанок він подарував Фольклорному Центрові, Музеєві ЛУКЖК

і Музеєві Гончара у Києві.

За вклад праці у розвиток української культури Мирослав був нагороджений численними відзнаками від української громади та канадського уряду.

Нам постійно буде його бракувати,

але він завжди буде жити у наших серцях і молитвах.

Вічна Йому пам’ять!


Дружина Люба

Доні Лариса і Даруся з з чоловіком Ґрентом Стюартом