НАВКОЛО СВІТУ

Папа зрікається Престолу

Ігор Тимоць


Глава Католицької Церкви Папа Римський Бенедикт XVI вперше за майже 600 років зрікається Престолу. Таку заяву Папа зробив на церемонії канонізації мучеників Отранто. Папа пояснив своє рішення погіршенням стану здоров’я, похилим віком і тим, що вирішив зробити це на благо Церкви. Рішення Бенедикта XVI стало несподіванкою, зокрема для представників Церкви. Останній раз Папа відмовлявся від Престолу у 1415-му. Тоді Папа Григорій XII відрікся від сану через розкол у Католицькій Церкві. Таким чином, 28 лютого о 20.00 Римський Престол звільниться, і Конклав збереться, аби обрати нового Понтифіка.

Кардинал Йозеф Ратцінгер став Главою Католицької Церкви у квітні 2005-го, коли йому було 78 років. Тепер йому 85 років, і він є одним із найстаріших Понтифіків в історії Церкви. 16 квітня Ратцінгеру виповниться 86 років. На період його керівництва у Ватикані було кілька великих скандалів.

Вибори (Конклав кардиналів), на яких оберуть нового Папу, відбудуться в 20-х числах березня. Очікую, що до Великодня у нас буде новий Папа”, – сказав керівник служби друку Святого Престолу Федеріко Ломбарді. Конклав – збори, на яких обирають Папу. Вибори відбуваються у приміщенні, яке повністю ізольоване від зовнішнього втручання. Для обрання нового Папи кандидат має набрати дві третини голосів плюс один голос. У разі обрання з димаря над Сикстинською Капелою, де відбувається Конклав, піднімається білий дим. Такий спосіб розробив ще у 1274-му Папа Григорій Х.

Першим на оголошення про майбутню відставку Папи зреагував італійський прем’єр Маріо Монті: “Я глибоко шокований цією несподіваною новиною!” Уряд ФРН скликав надзвичайний брифінг, на якому речник німецького уряду Штеффен Зайберт заявив: “Як християни і католики, ми глибоко розчулені й шоковані цим кроком Папи. Німецький уряд хоче ще раз висловити Святому Отцеві свою найглибшу пошану і подяку за все, що він зробив для Католицької Церкви і світу впродовж свого активного життя. Він очолював Церкву майже повних вісім років, не перестаючи збагачувати ризницю світової мудрості як видатний мислитель і пастир”. Британський прем’єр Девід Кемерон заявив: “Надсилаю Папі найщиріші побажання усякого добра. Він невтомно працював над покращенням відносин Британії та Святої Столиці”. Австралійський прем’єр Кевін Рудд заявив: “Відставка Папи через стан здоров’я є надзвичайною новиною, яка нас глибоко розчулила. Від імені всіх австралійців бажаю йому всього найкращого. Він багато доброго зробив для нашої країни”.


Гілларі Клінтон – найпопулярніший політик у США

Колишня держсекретар США Гілларі Клінтон стала найбільш популярним з американських політиків, обійшовши президента США Барака Обаму і віце-президента Джозефа Байдена.

Як повідомляє агентство Reuters з посиланням на опубліковані 8 лютого результати опитування, проведеного американським Університетом Квінніпіака, у дослідженні взяло участь 1,7 млн. американців.

Згідно з отриманими даними, 61% опитаних заявили, що симпатизують Клінтон, тоді як негативно про екс-держсекретаря відгукнулися лише 34%.

Президент Обама виявився симпатичним 51% учасників опитування, тоді як 46% ставляться до нього негативно. Про віце-президента США респонденти відгукувалися більш нейтрально – 46% похвалили Джо Байдена, 41% симпатії не висловили.

Нагадаємо, Клінтон пішла у відставку 31 січня, після початку формування Бараком Обамою адміністрації США на свій другий президентський термін. Як раніше заявляла держсекретар, після роботи в адміністрації вона хотіла б зайнятися захистом прав жінок, дітей та меншин, однак після відставки так і не розкрила свої точні плани.

Експерти вважають, що вірогідність повернення Гілларі Клінтон у політику все ще не виключена, вона навіть може стати одним із кандидатів на посаду президента США на виборах 2016 року.


Стівен Сігал вчитиме, як боротися з насильством

Шериф з округу Марікопа американського штату Арізона запросив актора Стівена Сігала до участі у підготовці груп добровольців з місцевих шкіл, які змогли б протистояти озброєним злочинцям.

Як пише агентство AP, шериф Джо Арпайо хоче навчати школярів нейтралізації озброєних бойовиків, самостійно справлятися зі ситуаціями, аналогічними трагедії у початковій школі Сенді Гук у штаті Коннектикут.

Перше заняття відбудеться вже незабаром на території однієї зі шкіл міста Фінікс. Три офіцери поліції гратимуть роль озброєних терористів, які відкрили стрілянину по учнях школи, а 25 підлітків – учасників тренингу повинні умовно знешкодити нападників.

Стівену Сігалу при цьому відводиться роль тренера з бойових навиків, які можуть стати в нагоді школярам у критичній ситуації.


Севілья потопає у смітті

Іспанська Севілья потопає у смітті через страйк комунальних служб. Вулиці міста завалені більш ніж сімома тисячами тонн відходів.

Страйк почався у кінці січня через конфлікт керівництва збиральної служби з персоналом, який обурився постановою щодо умов праці. За старим договором, прибиральники працювали 38 годин на тиждень. Новий документ скорочує цю норму на півгодини на добу і знижує зарплату на 5%. Працівники служби, які оголосили страйк, вимагають повернення колишніх умов. Більшість городян підтримує протестувальників. Жителі Севільї зазначають, що місто виглядає жахливо, але якщо це необхідно для блага тих, хто бореться за свої права, то сміття може залишатися на вулицях.