Навколо світу

Анґела Меркель усім допомагає, усе перемагає...

За даними соціологів, 80% німців вважають чинного канцлера Анґелу Меркель ефективним керівником держави.

“Дві проблеми можуть ускладнити переобрання Мер­кель канцлером восени 2013-го. У ФРН її партнер по коаліції, Вільна демократична партія, розпадається. Це зробить Меркель більш залежною від соціал-демократів. Але реальна небезпека для Меркель зовнішня – криза в Європі. Якщо їй не пощастить впоратися із борговою кризою в ЄС, то усі їй це пригадають. Попри розчарування німців у Європі, виборці суворо покарають тих, хто дозволив Європі завалитися”, – вважає екс-міністр закордонних справ Німеччини Йошка Фішер.

Наразі ж популярність Меркель зашкалює. Причому не лише вдома, а й у сусідів – французів. Вона часто навідується до Парижу, аби підтримати Ніколя Саркозі у президентській кампанії. Провідники обох країн дали спільну прес-конференцію в Єлисейському палаці. ФРН і Франція – дві найбільші економіки Європи і автори низки реформ, спрямованих на подолання боргових проблем ЄС.

За 80 днів до президентських виборів у П’ятій республіці Саркозі по рейтингах програє кілька відсотків своєму конкурентові, соціалісту Франсуа Олланду (25% проти 28%). На прес-конференції Меркель заявила, що для неї “нормально” взяти участь у французькій передвиборній кампанії. Канцлер сказала, що Олланд сам недавно взяв участь у з’їзді Соціал-демократичної партії ФРН, яка перебуває в опозиції. “Підтримую Саркозі на всіх рівнях, бо ми належимо до дружніх партій”, – сказала Меркель. Ініціатива щодо залучення підтримки Меркель виходила від самого Саркозі. Меркель користується повагою у Франції як здібний і гідний довіри політичний провідник. Її підтримка, вважають аналітики, може допомогти Саркозі на виборах.

Німеччина залишається двигуном ЄС. Її економіка демонструє хороші показники на тлі всіх інших країн Євросоюзу. Ріст ВВП Німеччини у 2011-му – 3% (3,7% у 2010-му). Зростання експорту у 2011-му – 8,2%, імпорту -– 7,2%. Дефіцит бюджету країни становив 26,7 млрд. євро, або усього 1% від ВВП.

 

 

 

Українського хлопчика лікуватимуть у США

 

11-річного хлопчика із Львівщини, котрий отримав важкі опіки під час пожежі, повезли спеціальним літаком на лікування до США. Він єдиний залишився живий із шести осіб після страшної пожежі, що вибухнула в селі Долинівка Сколівського району на Львівщині вночі 4 лютого.

Під час пожежі загинули мати і бабуся хлопчика, а в лікарні від опіків померли його дідусь, дворічний брат і 13-річна сестра.

Багато хто з родини готовий усиновити постраждалого хлопчика, розповів журналістам перед вильотом у США опікун 11-річного Андрійка Ростислав Фединець і додав, що здоров’я хлопчика дозволяє йому боротися з травмами.

Опікун подякував усім, хто долучився до збору коштів, потрібних для перельоту через океан, та владним структурам, які оперативно взаємодіяли для того, щоби врятувати життя дітей.

Андрій стане черговим маленьким пацієнтом з України для Бостонського опікового центру “Шрайнерс”. Як пояснив журналістам голова Львівської обласної держадміністрації Михайло Костюк, врятувати хлопчика, в якого 80% опіків шкіри, можуть тільки у цьому закладі. Також він додав, що американські медики погодилися не брати грошей за лікування хлопчика, а потрібні були гроші лише на те, щоби перевезти дитину спеціальним медичним літаком.

Потрібно було трохи більше 100 тисяч доларів США, а люди зібрали за кілька днів 2,3 млн. грн. За даними обласної адміністрації, 22 тисяч осіб, що перерахували кошти на лікування хлопчика, побажали залишитися неназваними. При тому, що перераховували і по 15 гривень і по 100 тисяч гривень.

М. Костюк пропонує порадитися з громадою щодо того, що робити із залишком у майже півтора мільйона гривень, але переконаний, що ці кошти підуть на лікування хворих дітей.

 

 

У світі відзначили 200-ліття Чарльза Діккенса

Cвяткування 200-літнього ювілею британського письменника Чарльза Діккенса очолив у Лондоні принц Чарльз. У Великій Британії відсвяткувати день народження письменника зібралось небувале число його нащадків – більше 200 осіб.

По всьому світу 7 лютого проходив 24-годинний марафон, організований Британською Радою, в ході якого у 24 країнах, у тому числі Іраку, Китаї і Пакистані, по черзі зачитували уривки із 24 творів письменника. Розпочав читання в Лондоні, у Кутку поетів Вестмінстерського абатства, де похований Діккенс, відомий актор Ральф Файнз.

До цієї дати також були приурочені театральні вистави та виставки, які проходили по всій Британії, а також у Цюріху і Нью-Йорку. В Іспанії данину пам’яті знаменитому англійцю віддали блогери.

Діккенс народився 7 лютого 1812 року в заможній родині, але незабаром його батько втратив усе своє багатство, і хлопчик змушений був піти працювати на фабрику, що потім знайшло своє відображення в його романах, у тому числі і знаменитому “Олівері Твісті”.

Перша коротка розповідь Діккенса побачила світ у 1833 році, приблизно тоді ж, коли він почав роботу парламентським журналістом у Лондоні.

Перший опублікований роман Діккенса – “Посмертні нотатки Піквікського клубу”, який друкувався частинами у 1836 році, приніс йому величезний успіх. Найвідомішими творами Діккенса називають “Пригоди Олівера Твіста”, “Пригоди Ніколаса Ніклбі”, “Великі сподівання”.

Під час похорону Діккенса присутнім роздали епітафію зі словами: “На згадку про Чарльза Діккенса (найпопулярнішого письменника Англії), який помер у власній оселі, Гайгем, поблизу Рочестера, Кент, 9 червня 1870 у віці 58 років. Він співчував бідним, знедоленим і пригнобленим; і зі смертю один із найвизначніших письменників Англії втрачений для світу”.