НАВКОЛО СВІТУ


Музей, схожий на космічний корабель

Будівництво Музею Злиття (Musee Des Confluences) у французькому місті Ліон наближається до завершення. Грандіозна споруда являє собою конструкцію зі складною геометрією, що розмістилася на унікальному місці злиття річок Рони і Сони. Планується, що музей буде відкритий для відвідувачів влітку 2014 р.

Конкурс на будівництво музею ще у 2001 р. виграла австрійська компанія Coop Himmelb(l)au. З одного боку, будівлю можна назвати втіленням якогось архітектурного хаосу, з іншого – це дуже незвичайний орієнтир для жителів і гостей французького міста.

На створення незвичайного музею австрійських архітекторів надихнули форми алмаза, кристала і хмари. Будівля складається із трьох компонентів: “плінтуса”, “кристала” і “хмари”. “Плінтус” розташований під головним входом у музей і містить аудиторії, конференц-зали та технічні приміщення. Вище знаходиться “кристал” зі сталі та скла, який виступає в якості громадського простору.

Величезні панорамні вікна забезпечують велику кількість природного світла у приміщеннях. “Хмара” розміщена над будівлею і має три рівні з трьома постійними та сімома тимчасовими виставковими галереями, пов’язаними між собою. Всі три елементи роблять будинок схожим на величезний космічний корабель, який здійснив посадку в місті. З першого погляду будівля музею нагадує космічні кораблі із “Зоряних воєн” Джорджа Лукаса.Інший колір машини – за кілька секунд


Фарби “хамелеон”, здатні змінювати свій колір, вже давно не новина. Проте нещодавно з’явилися фарба нового типу, яка отримала назву “парамагнітна”.

Суть технології нової фарби полягає в тому, що вона може змінювати колір за кілька секунд за бажанням власника автомобіля. Перед фарбуванням кузова машини на неї наноситимуть спеціальний полімер, що містить частинки парамагнітного оксиду заліза. Покриття буде змінювати свій колір під впливом електричного струму. Достатньо буде натиснути всього лише один ґудзик на центральній консолі – і машина отримає абсолютно новий колір. Змінювати забарвлення кузова можна лише при працюючому двигуні, а якщо запалення вимкнене, то автомобіль автоматично стане білим.

До речі, ця технологія прийшла з авіації. Вона використовується для захисту від відблисків одним натисненням ґудзика у вікнах пасажирського літака. Подібну технологію використав Maybach для скляних дахів своїх лімузинів, яка могла бути як повністю прозорою, так і тонованою.Близько 16 місяців –

у відкритому океані

На атолі Ебон у складі Маршаллових островів у Тихому океані знайшли чоловіка, який, за його власними словами, провів у морі близько 16 місяців, передає AFP.

Мексиканця по імені Хосе Іван знайшли двоє місцевих жителів.

Хосе оглянули лікарі, які встановили, що у нього знижений кров’яний тиск, проте ніяких серйозних захворювань не діагностували.

Чоловіка напоїли і нагодували. За словами очевидців, у нього довга борода і волосся, а, крім нижньої білизни, на ньому немає ніякого одягу.

Мексиканець розповів, що разом з ним подорожував його друг, але він помер кілька місяців тому. Під час плавання чоловік харчувався черепахами, птахами і рибою, пив дощову воду і черепашачу кров.

Наразі вирішується питання про транспортування Хосе Івана в Маджуро, столицю Маршаллових островів. Там представники міністерства закордонних справ будуть вирішувати питання про подальшу долю мексиканця.


Будинок Стіва Джобса визнали пам’яткою

Будинок засновника компанії Apple Стіва Джобса, в якому були створені перші комп’ютери Apple, оголошений історичною пам’яткою історичною комісією Кремнієвої долини.

Будь-які зміни у скромному будинку в стилі ранчо у Лос-Альтос, який вже тепер приваблює туристів, тепер розглядатиме комісія.

За інформацією чиновника в Лос-Альтос, сестра Стіва Джобса, яка є власницею будинку, не заперечувала.

Стів Джобс, Стів Возняк та кілька інших співробітників Apple зібрали перші комп’ютери Apple I у вітальні і в гаражі цього будинку. Потім компанія переїхала в Купертіно.

Стів Джобс помер у 2011 році у віці 56 років.