НАВКОЛО СВІТУ


У Британії знайшли скелет короля Ричарда ІІІ

Учені підтвердили, що скелет, знайдений при розкопках на автомобільній парковці міста Лестер у Великій Британії, належить англійському королю Ричарду ІІІ, який був при владі у XV столітті.

Експерти з Університету Лестера підтвердили, що ДНК знайдених кісток співпадають з ДНК нащадків королівської родини.

Провідний археолог Ричард Баклі з Університету Лестера заявив на прес-конференції: “За відсутності розумних підстав для сумніву – це Ричард”.

Король Ричард ІІІ, який загинув у битві в 1485 році, буде перепохований у Лестерському соборі.

Археологи відкопали скелет з викривленим хребтом у вересні минулого року. З того часу тривало його ґрунтовне наукове вивчення.

Скелет короля має десять поранень, вісім з яких – травми черепа.

Кістки, які належать чоловікові 20-30 років, датуються періодом 1455-1540 років.

Дослідження скелету показало, що травми, які він отримав, співпадають з описом травм, отриманих останнім середньовічним королем Англії в битві при Босворті у 1485 році.

Ричарду ІІІ було 32 роки, коли він загинув у битві з армією Генрі Тюдора. Але останки короля зникли безвісти, коли його могилу осквернили під час закриття монастирів.

Поразка Ричарда ІІІ стала переломним моментом в англійській історії. Його повалення привело до влади династію Тюдорів, чиї монархи очорнили його ім’я, щоб підтвердити свої претензії на трон.

Вільям Шекспір зобразив Ричарда ІІІ в однойменній історичній п’єсі горбатим негідником, який вбив своїх племінників і захопив королівський престол. Хоча сучасні історики вважають, що драматург дещо перебільшив.



Причиною пожежі в Бразилії у клубі стала скупість музикантів

Бразильська поліція оголосила, що причиною пожежі у клубі Kiss у місті Санта-Марія стало застосування не призначеної для критих приміщень піротехніки.

За даними поліції, музиканти групи Gurizada Fandangueira, які виступали у клубі в день, коли почалася пожежа, поскупилися при виборі піротехніки. Вони закуповували феєрверки, призначені для використання на вулиці, тому що вони коштували по 1,25 долара за штуку, у той час як пристосовані для приміщень обійшлися б їм у 35 доларів.

Музиканти Gurizada Fandangueira неодноразово використовували під час своїх виступів вуличну піротехніку. Раніше музиканти самі підтвердили цей факт.

Крім того, у поліції констатували також інші порушення, які допустили уже власники клубу. Його приміщення було розраховане на 700 осіб, у той час як на концерті було до 1300 відвідувачів. Стеля клубу була зроблена з легкозаймистого матеріалу, в тому числі пінопласту. Він моментально загорівся і почав випускати їдкий дим.

Спеціальної системи пожежогасіння у приміщенні не було, при цьому працював тільки один вихід. У поліції також підтвердили раніше поширену у ЗМІ інформацію про те, що строк дії сертифіката пожежної безпеки клубу закінчився у серпні 2012 року.

У місті Манаус через порушення було закрито вже 17 таких закладів, а в муніципалітеті Американа на час була припинена робота всіх нічних клубів.

Пожежа в нічному клубі Kiss сталася вранці 27 січня. Через задуху і тисняву у ньому загинули, за офіційними даними, 234 людини. Більше 120 осіб залишаються госпіталізованими, десятки з них перебувають у критичному стані.

Поліція вже затримала чотирьох осіб у зв’язку з інцидентом, у тому числі двох власників нічного клубу і двох учасників групи Gurizada Fandangueira. Музиканти, які залишилися на волі, вибачилися перед родичами загиблих і заявили, що усвідомлюють свою вину в тому, що сталося.


Виставка Петриківського розпису в Європарламенті

У приміщенні Європарламенту у Брюсселі відкрилася виставка унікального українського мистецтва – Петриківського розпису.

Вона відкрилася напередодні слухань, присвячених розвитку відносин між регіонами України та Євросоюзом.

На виставці представ-лено понад 90 найкращих робіт народних майстрів Дніпро-петровської області – розписні панно, посуд, іграшки, писанки.

Незабаром у Бельгії відбудуться ще дві виставки Петриківського розпису, потім три подібні виставки будуть організовані у Франції, в тому числі у штаб-квартирі ЮНЕСКО.

Ми багато говоримо про Україну, але дуже мало моїх колег бували в цій країні”, – заявив депутат Європарламенту Ярослав Кохлічек. Він наголосив, що виставка сприятиме розширенню уявлення євродепутатів про Украї-ну, зазначивши, що Україна є невід’ємною частиною Європи.


***

Петри-ківський розпис – унікальне явище національної культури, яке увійшло до реєстру нематеріальної культурної спадщини України. Тепер розглядається питання про надання Петриківському розпису статусу нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. Відповідний запит підготовлений Міністерством закордонних справ України та Міністерством культури України.


У Нідерландах змінять назву і дату одного з головних свят

У Нідерландах у зв’язку зі зреченням королеви Беатрікс виникла необхідність перейменувати і змінити дату одного з національних свят – Дня Королеви, який відзначався 30 квітня. Відтепер, як повідомляє нідерландська телерадіокомпанія НОС, свято буде носити назву День Короля та відзначатиметься 27 квітня.

30 квітня – традиційний день передачі влади у Нідерландах. Він збігається з днем народження королеви Юліани – матері королеви Нідерландів Беатрікс, яка зреклася престолу.

Беатрікс, вступивши на престол, не стала змінювати дату свята, оскільки визнала, що кінець весни більш відповідний час, ніж зима. День народження Беатрікс – 31 січня.

27 квітня – день народження майбутнього короля Нідерландів Віллема-Александра.

Нагадаємо, королева Беатрікс оголосила про своє зречення від престолу 28 січня. Наступним главою Нідерландів стане її старший син, 45-річний Віллем-Александер, який буде першим королем у країні за більш ніж столітній період.