У Києві вшановано полк. А. Мельника

11 грудня у Києві, у приміщенні Народного Руху України, відбулася науково-практична конференція, присвячена 120-им роковинам з дня народження другого голови ПУН і ОУН полковника Андрія Мельника. Відкриваючи захід, голова Центрального Проводу ОУН(д) Павло Дорожинський охарактеризував полковника Андрія Мельника як визначного політика, дипломата і військовика, доповнивши розповідь спогадами про роботу з Андрієм Мельником у ПУН.Андрій Мельник

У 12-ти доповідях, виголошених під час конференції, у повній мірі було розкрито постать полковника Мельника. Дуже прискіпливо показано шлях другого голови ПУН і ОУН від юнацьких років до становлення як вояка, а згодом визначного політика – людини, що змогла своїм авторитетом об’єднати розрізнені українські сили довкола великої мети – постання незалежної Української держави.

Становлення Андрія Мельника як військовика показав у своїй доповіді провідник Львівської обласної організації ОУН(д) Ярослав Середницький. Справжнім продовженням цього виступу стала доповідь про роль полковника Андрія Мельника у створенні Українського Легіону в 1938-1939 рр., яку виголосив учасник Похідних Груп ОУН, заступник голови Центрального Проводу ОУН(д), дипломований інженер Осип Барецький з Німеччини.

Велике захоплення викликало ґрунтовне дослідження формування державницької позиції визначних постатей українських визвольних змагань головного отамана Симона Петлюри та полковників Євгена Коновальця і Андрія Мельника, яке зробив відомий письменник, автор тритомного роману про Симона Петлюру, професор Київського Національного Університету ім. Т. Шевченка Василь Фольварочний.

Діяльність полковника Андрія Мельника в роки Другої світової війни і тактикu ОУН у цей грізний період випробувань висвітлив у своєму виступі провідник Луганської обласної організації ОУН(д), докторант Львівського Національного Університету ім. Івана Франка Юрій Кисельов. Співпрацю полк. Андрія Мельника і д-ра Олега Кандиби-Ольжича у період оборони Карпатської України і під час Другої світової війни показав у доповіді провідник Київської міської організації ОУН(д) Віктор Світайло. Продовженням цих досліджень став виступ Олександра Слісаренка, доцента Дніпропетровського Національного Університету ім. О. Гончара про діяльність голови ПУН Андрія Мельника у повоєнні роки.

По-науковому ґрунтовною бу-ла розвідка про визвольний рух на Кременеччині у 1943 році, яку зробив Василь Олійник.

Співпраці полковника Андрія Мельника з Митрополитом Андреєм Шептицького присвятив доповідь в. о. директора Центру досліджень національного визвольного руху Василь Стефанів зі Львова. Оскільки в будь-якій політичній справі одне з найважливіших місць належить ідеологічній складовій, створенню і розвиткові концепції Української визвольної революції полковника Андрія Мельника приділив увагу провідник Донецької обласної організації ОУН(д) Євген Ковальський.

Яким бачили життя і діяльність полковника Андрія Мельника його сучасники, показав провідник Тернопільської обласної організації ОУН(д) Петро Атаманчук.

Велич особистості голови Проводу Українських Націоналістів полковника Андрія Мельника та його діяльність на благо українського народу змалював у підсумковому виступі член Центрального Проводу ОУН(д) Олег Ціборовський, зумівши об’єднати все сказане попередніми доповідачами в єдине ціле.

Знаменно, що гостями конференції були представники Пласту, а також представники Народного Руху України.

Наступного дня, 12 грудня 2010 року, у день народження полковника Андрія Мельника, у храмі Святого Василя Великого (УГКЦ) відбулася Літургія на його пошану. Після Літургії члени і прихильники ОУН(д) поклали квіти до меморіальної дошки в приміщенні Національного Педагогічного Університету ім. Михайла Драгоманова. У цьому будинку в роки визвольних змагань формувався Галицько-Буковинський курінь, на чолі якого постали полковники Євген Коновалець і Андрій Мельник. З коротким словом про постать полковника Андрія Мельника виступили голова Центрального Проводу ОУН(д) Павло Дорожинський, члени Центрального Проводу ОУН(д) Олег Ціборовський і Ганна Тимочко, а також член столичної організації Об’єднання Сергій Кудра.

Прес-служба ОУН(д)

 PHOTO

Андрій Мельник