Відкрито пам’ятний знак

20 листопада 2010 року у м. Богуславі Київської области відкрили пам’ятний знак козакам Армії УНР – Білецькому Іванові Омельковичу та Бондаренку Оверкові Ісаковичу. Сталося це на подвір’ї Свято-Миколаївського чоловічого монастиря Української Православної Церкви Київського Патріархату. 

Обидва воїни взяли участь у Другому зимовому поході Армії УНР тилами більшовиків у 1921 році. Потрапивши в полон до ворога під Малими Миньками, Бондаренко та Білецький були страчені червоними під Базаром. В анкетах розстріляних зазначено, що вони є уродженцями Богуславщини. Проте Оверко Бондаренко насправді народився на Черкащині. Напевно, прагнучи вберегти рідних від більшовицьких репресій, надав про себе помилкові дані.Пам’ятний знак козакам Армії УНР – Білецькому Іванові Омельковичу та Бондаренку Оверкові

Мешканці Богуслава вирішили вписати імена обох воїнів на меморіальній дошці. Один з організаторів спорудження па-м’ятного знаку богуславець Сашко Мельник так прокоментував це рішення: “Якщо людина, яка йшла на смерть в ім’я свободи України, перед розстрілом назвалась богуславцем, – для нас це велика честь. Ми шануватимемо його як рідного земляка”.

Ідея спорудити пам’ятний знак з’явилася ще влітку 2010 року. Ініціативна група богуславців сконтактувалася з благодійною ініціативою “Героїка” – спільно розробили ескіз меморіальної дошки, розпочали збір коштів. Завдяки архівній праці історика Романа Коваля встановили імена Білецького та Бондаренка. Згодом настоятель Миколаївського чоловічого монастиря Української Православної Церкви Київського Патріархату ієроманах Арсеній (Пожарний) благословив будівництво пам’ятного знаку на монастирській землі.

20 листопада у присутності богуславської молоді та духовенства монастиря відбулось урочисте освячення пам’ятного знаку.

Благодійна ініціатива “Героїка” висловлює подяку ієромонаху Арсенію (Пожарному) та братії Миколаївського чоловічого монастиря, Петрові Гогулі, Вікторові Кисиленку, Сергію Голуб’єву, Оксані Абрамовій, членам громадської організації “Буслав Січ” та всім городянам Богуслава, завдяки яким на давній монастирській горі постав пам’ятник воїнам Армії УНР.

 PHOTO

Пам’ятний знак козакам Армії УНР – Білецькому Іванові Омельковичу та Бондаренку Оверкові