“Відгомін Трипілля”

Виставка “Стародавня Україна: Таємниці Трипільської культури” в Королівському Музеї Онтаріо в Торонто, яка готувалася заздалегідь, і не один рік, навіяла ідею членам Української Спілки Образотворчих Мистців організувати свою мистецьку виставку під назвою “Відгомін Трипілля”.

 Цього разу мистці розмістили свою експозицію, відкриття якої відбулося 14 листопада, в Інституті Св. Володимира в Торонт. Вступне слово мала директор з культури цього Інституту Ліда Смілка, а опісля – голова УСОМ Олег Лесюк. Він перш за все подякував Дирекції Інституту Св. Володимира, яка підтримала їхню ідею і в короткому часі підготувала приміщення для виставки. Пан Лесюк відзначив, що українська громада на Північноамериканському континенті вже давно цікавиться Трипільською культурою. Символи її можна зустріти в сучасній кераміці, вишивці, писанці, різьбі, у Торонто навіть була крамниця під назвою “Трипілля”. Кожен є зачарований майстерністю, вишуканістю узорів, і тому дивно, що протягом тисячоліть ця краса була прихована. Сьогодні мистці трансформували свою фантазію, власне бачення цієї культури у свої праці.

Слово на виставці мали генеральний консул України в Торонто Олександр Данилейко, мисткиня Ірена Мороз та організатор виставки Трипільської культури в Королівському Музеї Онтаріо в Торонто з Інституту Археології Національної Академії Наук України професор Денис Козак.

Після цього присутні мали нагоду оглянути виставку, де в центрі були розміщені скульптури Олега Лесюка – дві богині, які зачаровували своєю таємничістю і зразу ж привертали увагу. Кожен мистець мав свій підхід до бачення Трипільської культури, кожен по-своєму сприймав той чи інший знак давнини. Кольористика картин особливо вражала, їх яскравість випромінювала і огортала кожного теплом, а різні символи, невідомі знаки переносили в далекий таємничий світ часів Трипілля.

 Леся Панько