НАВКОЛО СВІТУ

Статуї Свободи виповнилося 125 років

США 28 жовтня відзначили 125-річчя найвідомішого монумента, що став символом Америки, –  Статуї Свободи.

Дар французького народу “Новому Світові” було приурочено до 100-річчя Декларації Незалежності США у 1876 році, проте його урочисте відкриття відбулося через десять років. Щоб доставити 30-тонну скульптуру колоса у Нью-Йорк, її довелося розбити на 350 шматків.

Офіційно робота французького скульптора Фредеріка Огюста Бартольді називається “Свобода, що осяває світ”, але в Нью-Йорку її частіше називають “Леді Ліберті”.

46-метрова фігура, що стоїть на розбитих оковах і здіймає вгору факел, стала для американців уособленням свободи, демократії, американської мрії. Піднята на Ліберті-айленді перед Мангеттеном, довгі роки саме вона зустрічала іммігрантів, які прибували кораблями в Нью-Йорк.

“Вона починала як символ дружби між Францією та Сполученими Штатами, з часом ставши символом нашої великої країни, а тепер відома у світі як міжнародний символ свободи”, – йдеться в заяві головного директора національного меморіалу “Статуя Свободи і Елліс-айленд” Девіда Лачсінгера.

28 жовтня тут відбулася урочиста церемонія прийняття американського громадянства, в якій взяли участь 125 американців у першому поколінні, що прибули із 40 країн світу.

Відомі актори по черзі читали присвячений Леді Ліберті сонет, написаний у 1883 році Еммою Лазарус і викарбуваний на стіні п’єдесталу. Урочистості, які включали театралізовані вистави і парад флотилії, тривали цілий день і завершилися вражаючим феєрверком.

До свого ювілею Статуя Свободи отримала цілком сучасні подарунки – навколо її факела встановили п’ять веб-камер, і відвідувачі острова могли милуватися краєвидами, які відкриваються із 94-метрової висоти.

Проте вже наступного дня після святкувань Статую Свободи закрили на реставрацію. Як повідомляє керівництво національного меморіалу, ремонтні роботи триватимуть близько року, проте сам острів не буде закрито для туристів.

Передбачається, що в ході реконструкції буде замінено старі сходи, що стерлися, з’являться нові ліфти, оновиться система водопостачання. Модернізація не торкнеться зовнішнього вигляду Статуї Свободи, який залишиться первозданним, запевнило керівництво музею.

 

 

Таїланд під водою

Катастрофічна повінь у Таїланді призвела до паніки серед населення. Велика вода затопила 28 із 76 провінцій королівства. Поступово йде під воду і столиця країни – Бангкок.

Практично всі дороги, що ведуть зі столиці, затоплені, рух там припинено. Відсутнє залізничне сполучення. Аеропорт Бангкока затоплений і не працює. Дощі в Таїланді заливають країну з липня – це найсильніша повінь за останні півстоліття. Загинули щонайменше 373 особи. Знищено 800 тисяч житлових будинків, розмито дороги, закрито банки, зупинено роботу 10 тисяч заводів і фабрик. Без роботи залишилися 700 тисяч осіб. Збитки від стихії оцінюють у понад 16 мільярдів доларів.

 

 

Книга із запахом

Консьєрж одного із нью-йоркських готелів Ембер Джонс зробив книжку-комікс про Нью-Йорк, яку можна не лише читати, а й нюхати. Така ідея йому спала на думку через постійні запитання відвідувачів готелю, де в місті можна знайти піццу, випічку, каву... За словами Джонса, він вказує туристам, де ці місця, й обов’язково додає: “А далі йдіть на запах”.

Сюжет книги заснований на подорожі маленького хлопчика з батьками по Нью-Йорку. Він ходить по місту, спускається в метро, заходить у ресторани, кав’ярні, їсть пончики і піццу, потрапляє на центральні вулиці і в брудні підворіття. Читач може відчути їх запахи. Для цього досить потерти пальцем у певних ділянках на сторінках. У книзі 30 запахів, притаманних Нью-Йорку.

 

 

Монета заважила понад тонну

В австралійському Перті центробанк країни виплавив найбільшу та найважчу золоту монету у світі.

Вага монети 1012 кг. Вартість – 53,5 мільйона доларів США. Аби її виготовити, знадобилося 18 місяців. На одному боці зображено кенгуру, на іншому – британську королеву Єлизавету ІІ, яка цими днями відвідувала Зелений континент.

 

 

Шановна українська громадо!

Комітет “Приятелі Київського Пат-ріархату Української Православної Церкви” в Торонто запрошує всіх на “Осінній Чайок” з розповіддю та прозірками про відвідини осередків Суспільної Служби та церковних парафій на східних землях України, який відбудеться в неділю, 20 листопада ц. р., о 3-ій год. пополудні в Суспільній Службі Українців Канади за адресою 2445 Bloor St. W., Торонто.

 

Ми всіх Вас закликаємо

до нашої розмови,

Бо всі ми діти матері одної.

І кожний з Вас зробив хороші справи на землі,

Тому й розмова буде, як спасти її.

 

Ми можемо гордитись,

що ми робим,

Бо наша праця даром не пішла.

Встають із попелу і піднімаються до неба

Нові церкви, і віра в душі вже прийшла.

 

А це підтвердив Хресний хід у серці нашої держави,

Коли десятки тисяч віруючих Києвом ішли,

Приїхали з усіх куточків України

На Хрещення України-Руси.

 

З’єднай же нас усіх ти,

материнська Церкво,

Яку віки назад Князь Володимир охрестив.

Могутній Київ і Свята Софіє,

Прийми Господню віру ти,

народе мій!

 

Комітет “Приятелі Київського Патріархату Української Православної Церкви”,

Ірина Ващук,

голова