Торонто – з Україною!

У неділю, 26 січня ц. р. українська громада Торонто знову зібралася на демонстрацію у знак підтримки Євромайданів в Україні. Ця акція виявилася однією з найбільш численних із тих, які вже відбувалися дотепер, зібравши понад тисячу учасників. Пройшла вона в центрі міста, біля будинку міської ради, і привернула увагу мешканців та гостей багатонаціонального Торонто.

Відрадно, що на всі мітинги солідарності з українським народом приходять канадські політики. Ось і цього разу виступили: депутати федерального парламенту Тед Опиц, Пеґґі Неш і Христя Фріленд, депутат парламенту провінції Онтаріо Чері ДіНово, заступник мера Торонто Норм Келлі і міський радник Ґлорія Ліндсей-Лубі. Усі вони висловлювали солідарність з народом України, який ось уже понад два місяці відстоює свій демократичний вибір на майданах України.

Також на мітингу промовляли Тарас Багрій – заступник голови Конгресу Українців Канади, Відділ Торонто, Емілія Байрачна – від Українського Студентського Клубу, Ваган Асатрян – провідник канадсько-вірменської громади, Руслана Вжесневська – громадська активістка, яка нещодавно повернулася з Майдану в Україні.

Священики Греко-Католицької та Православної церков на чолі з Єпископом УГКЦ, Владикою Стефаном Хмілярем молилися за Україну та душі загиблих активістів Євромайдану Юрія Вербицького, Сергія Нігояна і Михайла Жизневського.

Представник Конгресу Українців Канади Маркіян Швець закликав присутніх жертвувати кошти на підтримку Євромайдану, оскільки там потрібні ліки, теплі речі, харчі і т. п. Він подякував усім, хто долучається до мітингів підтримки, жертводавцям, канадським полі-тикам, наголосивши, що Україні потрібна наша допомога – і моральна, і матеріальна.

Учасники демонстрації вигу-кували гасла “Слава Україні! – Героям Слава!”, “Sanctions – now!”, “Україно, ми з тобою!”, “Банду – геть!” та інші і заспівали славні України й Канади.

Відтак майже усі вирушили в собор Св. Володимира УПЦ, де було відправлено Службу Божу і панахиду за душі загиблих українців-активістів.

Українці Торонто знову продемонстрували, що вони – разом зі своїми братами-українцями і підтримуватимуть їх до повної перемоги, як скандували на мітингу: “Разом – до кінця!”

Слава Україні!

Лариса Гринда