Св. п. Леся Бризгун-Шанта

У середу, 7 грудня 2011 р., у шпиталі Торонто Дженерал відійшла у вічність в мирі, в колі родинної любові й тепла та в молитовному настрої, після отримання останніх святих тайн, св. п. Леся Бризгун-Шанта, відома українська дитяча письменниця, авторка 23-ох дитячих книжечок, лауреат семи літературних премій.

Св. п. Леся залишила у глибокому смутку мужа Юрія і доню Людмилу, сестру Оксану Соколик з чоловіком Ярославом й синами Всеволодом та Ігорем з дружиною Деббі та дітьми Андрійком, Данилком і Катрусею, внука чоловікового брата Михайла – Юрія Матей з дружиною Мар’янною й донечкою Николкою, Лесика Левковича з дружиною Міркою та дітьми і дальшу родину на Закарпатті.

Панахида була відправлена в неділю, 11 грудня, о 8-ій год. вечора у похоронному заведенні Тирнер і Портер, а похоронні Богослуження у понеділок, 12 грудня, в соборі Св. Покрови. Покійна похована на цвинтарі Парклавн. У неділю, 15 січня, у 40-ий день відходу у вічність св. п. Лесі Бризгун-Шанти була відправлена поминальна Свята Літургія о 12:15 пополудні в соборі Св. Покрови, а опісля заупокійна панахида.

Леся Бризгун народилася 8 квітня 1920 року. Дитинство провела в с. Стражське на Пряшівщині, в Гуменному та Братиславі. Закінчивши гімназію та університетські студії (фізичне виховання та англійська мова), працювала учителькою в середній школі. У 1945 році родина виїхала до переселенчого табору УНРА в Реґенсбурзі. Викладала фізичне виховання, англійську мову, керувала програмою унрівських міжнародних дитячих таборів та була активною в Пласті. У 1948 році родина переїхала в Гамільтон (Канада), а опісля в Торонто. Працювала в готелі, в жіночій організації YWCA та учителькою й бібліотекаркою в середніх школах. Була активною в УПЛДМ, Братстві Карпатських Січовиків, Пласті, “Слові” та Учительському Товаристві. Вчила на Курсах Українознавства Філії УНО Торонто-Захід, була коменданткою дитячих літніх таборів УНО, організувала власні дитячі літні денні табори та школу ритмічної руханки. Дописувала до численних журналів і газет. Після відходу на емеритуру присвячувала увесь свій час писанню й виданню українських дитячих книжок. Хоча останні роки зовсім стратила зір, не здавалася, а далі писала. Черпала свою силу з безнастанної молитви, особливо на вервиці, та постійно висловлювала вдячність Господеві і Матінці Божій за Опіку, Ласки й Покров. Уболівала за Україну і ревно молилася за неї. Була найкращою мамою та дружиною.

 
Подяка

 
Складаємо щиру подяку родині, друзям і знайомим, які приспіли нам на допомогу в нашій трудній годині. Зокрема, глибоко вдячні дорогій сестричці Оксані Соколик з мужем Ярославом та синами Всеволодом та Ігорем за всесторонню поміч і підтримку. Також щиро дякуємо Юрієві та Мар’янні Матей.

Глибока подяка належиться всечеснішому о. Ігореві Панчишину за уділення Святих Тайн Сповіді, Пресвятої Євхаристії та Єлеопомазання перед відходом у вічність покійної, а капелянові Григорію Чорнієві за проведення молитов у шпиталі.

Рівнож сердечна подяка Владиці Кир Роману Данилякові, о. мітр. Йосифові Жилі та о. Ігореві Панчишину за відправи панахиди, о. митр. прот. Богданові Сенцю за присутність на панахиді та за звернення з глибоким співчуттям до родини та присутніх щирими словами на пошану покійної, о. Панчишину за проведення молитви на вервиці після панахиди, відслуження похоронних відправ й обширне читання біографії про покійну, за поминальну Святу Літургію та заупокійну панахиду в 40-ий день, а о. мітр. Жилі за великий дар мати обидві тризни в церковній залі. За особливу поміч дякуємо дякові Дмитру Біланові, Андрієві Скурчанському, Ірені Будз, Петрові Гринчишину, Оксані Сидорчук-Соколик, Олі Гошовській, Наталі Спольській-Томцьо, Лесикові Левковичу, Бернардові та Христині Копчук, Михайлові Лучкову, д-ру Володимирові Мезенцеву, Влодкові Піхуту, Марії Комарницькій, Марті Реплянській, Маріолі Андрас, Оксані Сидир, Марійці Пастернак, Іванові Данковичу, радіопрограмам “Радуйся, Маріє”, “Пісня України”, “Поступ”, телевізійним передачам “Світогляд”, “Контакт” та редакціям газет “Новий Шлях”, “Гомін України” і “Міст”.

Висловлюємо вдячність Маріолі Андрас з родиною, Олександрі Бенеш, Галині Бенеш-Павлик, Петрові Гринчишину, Василеві Тиводару і Марії Комарницькій та Едвардові й Мирославі Шмаковим, які пожертвували на Служби Божі за покійну, що були відслужені отцями душпастирями собору Св. Покрови, а також Ірені Яріш, Жені Сидор, Петрові Гринчишину, родині Басараб і Любиці Баботі за Служби Божі за покійну в церквах у Торонто, Львові та Пряшеві. Сердечна подяка за чудові китиці квітів в пам’ять покійної від сестри Оксани Соколик з родиною, Маріоли Андрас з родиною, Петра, Анни та Павла Баєр, Братства Карпатських Січовиків, Лесика і Мірки Левковичів з дітьми, Ірини Носик й Марійки Голінати, родини Підзамецьких, СФУЖО, УПЛДМ та УСОМ.   

Особлива подяка українській громаді за щиросердечну підтримку, за численну участь у похоронних відправах та за щедрі пожертви на фонд для видання ще не виданих шести дитячих книжечок покійної. Нижче подаємо список жертводавців: Андрій Бабич, Петро, Анна і Павло Баєр, Емілія Базарна, Віра Вергановська, Ірена Вжесневська, Іван та Іроїда Винницькі, Михайло і Дануся Вітюк, Дзвінка Габа, Дарія Голик, Петро Гринчишин, Анна Грицишин, Дарія Гошуляк, Ольга Даниляк, д-р Юрій і д-р Дарія Даревич, Мирослав і Галина Ковалевич, Олександра Ковалик, Таня Когут, Бернард і Христина Копчук, Зеня Кушпета, Дарія Левицька, І. Лещишин, Павло і Марійка Лопата, Таня і Богдан Мармаш, Степан і Наталя Мартюк, Марія Марущак, Світляна Медвідська, Родина Мезенцев, Юрій і Марта Музичишин, Марта Набережна, Галина Новаківська, Ірина Романа Носик, Люба Пендзей, Іван Підкович, Роман і Дарія Пільків, Ляриса Похмурська і Маріянна Похмурська Кінах, Марта Реплянська, Валентина Родак, Валентина Розлин, Славка Семчишин, Катерина Сидоренко, д-р Галина Сидоренко, добр. Марта Сиротинська і Леся Яців Жураківська, Роман і Оксана Степчук, Оля Тарапацька, Марія Теслевич, Василь Тиводар і Марія Комарницька, УПЛДМ, Лідія Фалкомер, Юрко Хомин, Володимира і Петруся Чорнопиські, Павло й Ірка Чумак, Марія Шкамбара та Леся Храплива-Щур. Разом було зібрано $3,920.00, що допоможе видрукувати частину книжечок, готових до друку, за що ми щиро вдячні всім жертводавцям. Якщо ще хтось бажає долучитися до цього проекту, щоб могти видати решту творів, готових до друку, просимо ласкаво відгукнутися на нижчеподану адресу: L. Shanta, 98 Dewson Street, Toronto, ON M6H 1H3

Вічна пам’ять покійній. Нехай спокійно спочиває в Бозі.   

 

Юрій і Людмила Шанта