Куток Здоров’я

Менше їсти, більше рухатись...

Огрядних, з надмірною вагою людей у всьому світі стає все більше.

Homo Sapiens перетворюється на Homo Sellularius – людину сидячу. Основні причини – малорухливий спосіб життя та неправильне харчування.

Щоб бути не лише у хорошій формі, а зберігати енергію, свіжий вигляд та позитивний настрій у будь-якому віці, достатньо таких заходів:

Привести вагу свого тіла до норми.

Важливо з’ясувати для себе, яка вага є нормальною для нас?

Для цього використовується формула Брока, згідно з якою ідеальна маса тіла обчислюється так: зріст мінус 100.

Щодня отримувати фізичні навантаження: ходити не менш як 1 годину у швидкому темпі або бігати/танцювати/плавати не менше 30-40 хвилин. Найбільш ефективно знижується маса тіла за рахунок втрати жиру під час занять фізкультурою до сніданку.

Їсти багату корисними речовинами, але малокалорійну їжу: перестати вживати цукор, вироби із білого борошна, особливо солодощі з кремом, смажену, жирну та пересолену їжу, а натомість кожного дня вживати різноманітні овочі та фрукти, рибу, хліб із дроблених зерен (де є багато необхідних для здоров’я харчових волокон), крупи, корисні олії, наприклад, лляну, оливкову – по 1 столовій ложці на день. Їжу вживати невеликими порціями.

Дотримуватись режиму харчування. Існує думка, ніби для того, щоб схуднути, потрібно їсти не лише менше, а й рідше, наприклад, двічі на день. Це неправильно. Нечасті прийоми їжі викликають відчуття сильного голоду, і це стає причиною переїдання та відкладення жиру в організмі. Їсти потрібно в один і той же час, щоб виробився певний ритм травлення. Останній прийом їжі повинен бути не пізніше, ніж за 2 години до сну.

Обов’язково снідати. Доведено, що обмін речовин (метаболізм) у тих, хто снідає, на 5% інтенсивніший від середнього показника.

Пити корисні напої: чисту воду, несолодкі узвари, зелений чай, настої вітамінних плодів: шипшини, горобини, справжні, непромислові соки та газовані солодкі напої.

Не зловживати алкоголем: обмежитись періодичним прийомом червоного сухого вина – для чоловіків – максимум 280 мл, для жінок – 140 мл, і лише за умови, якщо немає захворювань шлунково-кишкового тракту.

Щоденно вживати кисломолочні напої: кефір, ацидофілін, йогурти – пониженої жирності або нежирні та несолодкі і без будь-яких наповнювачів.

Регулярно проводити розвантажувальні (малокалорійні) дні: 1-2 рази на тиждень (після консультації з лікарем, якщо немає серйозних захворювань, наприклад, діабету). Такі розвантажувальні дні сприяють налагодженню порушеного обміну речовин і використанню зайвого жиру із жирових відкладень та дозволяють знизити масу тіла (на 0,5-1 кг у день), нормалізувати сон, покращити самопочуття, почутися бадьорішим.

Якщо курите – негайно кинути.

Основна формула здоров’я: правильно харчуємось і більше рухаємось!

Оксана Скиталінська,
 лікар-нутриціолог-дієтолог

Приклади розвантажувальних днів, які добре переносить організм

Сирний: 400 грамів нежирного білого сиру розподілити на 5-6 прийомів їжі. Можна вживати 2-3 склянки кави з молоком, без цукру та склянку настою шипшини.

 

М’ясний: 300 грамів відвареного без солі м’яса із овочевим, краще капустяним, гарніром. Можна вживати 2 склянки чаю або кави без цукру, 1 склянку настою шипшини.

Рибний: 300-350 грамів відвареної без солі риби (окунь, тріска, щука, мінтай). Із напоїв можна вживати 2 склянки чаю або кави без цукру, 1 склянку настою шипшини.

Допоможи собі сам

Леся Писанка

Самомасаж хребта

 “Якщо у вас остеохондроз, необхідно робити самомасаж хребта. Адже саме з хребта “виростають” усі хвороби і сама старість”, – говорить лікар-рефлексотерапевт Микола Трояновський.
Техніка самомасажу:
1. Наскільки зможете, дотягніться своїми долонями до задньої поверхні шиї, до лопаток, підтримуючи одну руку іншою під лікоть.
2. Стати спиною до одвірка дверей у кімнаті, впертися верхнім відділом спини, точніше, щоб планка одвірка лягла між лівою лопаткою і хребтом (а потім також перейти і на праву половину). Коли одвірок щільно ліг на місце, потрібно енергійно рухати тулубом, щоб косяк проникав глибше, сковзав би, обережно розм’якшуючи застиглі м’язи верхньої частини спини. Можна проробляти це через товсту стару кофтину. Починати з 1-2 хвилин і поступово дійти до 10-12 хвилин. Рухи вправо, вліво, вгору, вниз. Намагайтеся переміщати місця масажу: то підставити шию, то ближе до плечей, то знову між лопаткою і хребтом. Бажано перед масажем хвилин 5-6 потримати на верхній третині спини що-небудь тепле. Рухатися ритмічно, виконувати до 60 рухів на хвилину, не частіше. У перші дні буває боляче, потрібно послабити тиск.
Прикраси також люблять душ

Обручки, браслети, сережки… Рідко знайдеш жінку, яка б не мала на собі прикрас. Та й чоловіки зараз полюбляють ланцюжки та сережки в одному вусі. Одні носять золото, інші надають перевагу сріблу. Але у будь-якому разі треба знати, що метал може накопичувати негативну інформацію, вказують біоенергетики. Особливо про це повинні пам’ятати люди, які отримали у спадок сімейні прикраси. Якщо, наприклад, старовинний хрест раніше прикрашав груди бабусі, яка померла від раку, будьте впевнені: метал “запам’ятав” вібрації патологічного процесу. Тому золоті дорогоцінності, які до вас носив ще хтось, бажано спочатку “розрядити” – пропустити електричний розряд або промити під сильним струменем води. Рекомендується так само стирати інформацію і з власного золотого годинника, медальйонів, обручок, перснів, якщо ви носите їх довший час, не знімаючи, і на роботі спілкуєтеся з багатьма людьми.