Навколо світу

 

Costa Concordia вдалося підняти

 

В Італії інженерам вдалося вертикально підняти круїзний лайнер Costa Concordia, який 20 місяців тому сів на мілину поблизу острова Джильйо.

Під час операції, яка тривала увесь день 19 вересня та майже всю ніч проти 20 вересня, фахівці за допомогою кабелів та металевих цистерн з водою перекотили судно на закріплену під водою платформу.

Як кажуть фахівці, поки що не було зафіксовано потраплянь у воду шкідливих речовин. Уникнути забруднення довкілля в чистих водах морського заповідника, де сталася аварія, було одним із завдань операції.

Весь цей час глядачі з берега могли спостерігати, як велетенське судно сантиметр за сантиметром піднімається з води.

Усе робилося дуже повільно, щоб уникнути нових пошкоджень корпуса, який лежав на глибині 15 метрів.

Costa Concordia зазнала аварії в січні 2012 року, внаслідок чого загинули 32 людей. Тіла двох жертв катастрофи досі не знайшли.

Попереду ще місяці роботи, протягом яких потрібно оцінити пошкодження судна і відремонтувати його, перш ніж лайнер можна буде відтягнути на буксирі для утилізації. Це зроблять, ймовірно, навесні.

 

 

Виграла марафон, повернувши не туди...

В Онтаріо одна з учасниць марафону виграла забіг через помилку на повороті, пише The Ottawa Citizen.

Меридит Фіцморіс, яка планувала пробігти лише половину дистанції, переплутала повороти і в підсумку дісталася до фінішу.

Фіцморіс розповіла, що вирішила пробігти напівмарафон (21 кілометр і 97,5 метра), щоб підготуватися таким чином до участі у повноцінному марафоні в Детройті. Але в ході забігу вона відволіклася, оскільки слухала музику.

Після того, як канадка виявила, що біжить не туди, вона запитала у представників оргкомітету, чи зарахується їй фініш, якщо вона спочатку зареєстру-валася лише на напівма-рафон.

У підсумку Фіцморіс обігнала всіх конкурентів і фінішувала першою. Вона подолала дистанцію у 42 кілометри 195 метрів за три години, 11 хвилин і 48 секунд.

Після марафону канадка зізналася, що в якийсь момент просто вирішила бігти і вже не здаватися. При цьому вона підкреслила, що останні кілометри дистанції далися їй надзвичайно важко.

 

 

Жувальна ґумка святкує своє 165-річчя

23 вересня день народження святкувала жувальна ґумка. У цей день у 1848 році американець Джон Куртіс створив ласощі, які сьогодні купують мільйони осіб.

Перша жувальна ґумка була своєрідним видом цукерки, не танула і жувалась так, як звичайна карамель. Пізніше у цей виріб стали додавати парафінові ароматизатори. Поступово виробництво розширювалося, але продажі були низькими.

Нове життя “жуйка” отримала у 1869 році завдяки винахіднику Томасу Адамсу, який винайшов і запатентував машину для її автоматичного виробництва, і тоді ж він придумав додавати екстракт солодця для поліпшення смаку ґумки.

 

 

Кінець багаторічного мовчання

Президент США Барак Обама та президент Ірану Гасан Роугані провели телефонну бесіду. Розмова стала першим спілкуванням між американським та іранським президентами від 1979 року.

Про це 27 вересня повідомлив Reuters із посиланням на заяву самого Обами.

В адміністрації Роугані, підтвердивши факт розмови, висловили впевненість, що ця подія закладе основи для вирішення поточних складних питань між Вашингтоном і Тегераном та дозволить співпрацювати з регіональних питань у майбутньому.

Розмова між Обамою та Роугані відбулася наступного дня після того, як у Нью-Йорку пройшли переговори голів зовнішньополітичних відомств “шістки” з головою МЗС Ірану Джавадом Заріфом. За їхніми підсумками сторони висловили стриманий оптимізм, відзначивши конструктивність бесіди і домовившись про новий раунд переговорів, який відбудеться в жовтні у Женеві.

Зазначимо, що раніше Вашингтон пропонував провести особисту зустріч Обами і Роугані, який також прибув до Нью-Йорку для участі в Генеральній Асамблеї ООН. У Тегерані, проте, відмовилися від пропозиції, зазначивши, що проведення такої зустрічі буде “дуже складним”.

Крім вищесказаного, нагадаємо, що “шістка” з ядерної проблеми Ірану (Росія, США, Китай, Франція, Великобританія, Німеччина) на міністерському рівні планує зустріч із главою МЗС Ірану Джавадом Заріфом, намагаючись домогтися прояснення іранських розробок у галузі атома.

 

Бразильська сім’я живе  із сімома тиграми

Сім’я з бразильського штату Парана проживає в одному будинку із сімома тиграми, не відчуваючи при цьому ніякого страху щодо можливої агресії з боку диких тварин, повідомляють бразильські ЗМІ.

Вісім років тому Арі Боржес фактично врятував від смерті двох тигрів, яких експлуатували у місцевому цирку. Відтоді тварини проживають у будинку з його родиною і вже дали потомство.

Діти Боржеса бавляться з тиграми, купаються разом з ними в басейні і годують їх з рук. Для хижаків існує лише одна заборона – відвідування вітальні під час обіду: їх годують на кухні.

За словами глави сімейства, він ніколи не побоювався за життя своїх дітей, які перебувають у постійному контакті з тиграми.

“Потрібно лише ставитися до тигрів з повагою і любов’ю, і вони будуть і до вас так ставитися”, – говорить Боржес.

Його план на найближчий час – створення екологічного парку розміром у 40 гектарів, де тигри змогли б жити вільно.

“Я хочу стати господарем цього парку, який займеться поліпшенням якості життя цих тварин, до яких я відчуваю слабкість”, – сказав Боржес.

 

 

Фестиваль китів

Із 20 по 24 вересня в ПАР відбувся фестиваль, присвячений сезону міграції південних китів. Святкові заходи проводилися у місті Германус, який називають світовою столицею китів за чудові можливості спостереження за ними із суші.

Фестиваль відбувався вже      22-и­й раз. Відвідувачі могли не лише спостерігати за китами, а й брати участь у різних акціях, ярмарку, автошоу та спортивних змаганнях.

Місто Германус розташоване на узбережжі Індійського океану, за 94 км на південний схід від Кейптауна.