НАВКОЛО СВІТУ

Королева Єлизавета ІІ шукає садівника з навичками менеджменту

 У шотландській резиденції британської королеви Єлизавети II, замку Балморал, відкрилася вакансія старшого садівника. Умови праці передбачають проживання на території замку, який перебуває в особистій власності королеви.

У тексті вакансії йдеться, що адміністрації замку потрібен співробітник з високим рівнем самомотивації, що володіє навичками менеджменту і не потребує вказівок керівництва. Сума зарплати не вказана.

Площа маєтку становить 50 тисяч акрів (понад 200 квадратних кілометрів). Замок розташований на березі річки Ді в Абердіншир. Протягом літнього сезону він відкритий для туристів.

Замок належав королеві Вікторіії, який вона придбала у 1848 році. На сайті Балморала підкрес-люється, що упродовж півтора століття королівська сім’я ретельно оберігала як природу маєтків, так і пам’ятки архітектури, розташовані на території замку.

Британська королівська сім’я змушена ретельно підходити до відбору персоналу в резиденціях, оскільки інколи журналісти влаштовувалися на роботу покоївок, садівників та водіїв під виглядом звичайних шукачів роботи, а потім публікували репортажі про побут резиденцій.

 

Повстанці оцінили голову полковника Каддафі в $1,7 млн.

Лівійські повстанці оцінили голову Муаммара Каддафі в $1,7 млн. і готові амністувати членів його оточення, які вб’ють або видадуть колишнього правителя країни.

Місцезна-ходження Каддафі невідоме. Повстанці стверджують, що він ще й досі у Тріполі. У той же час у столиці Лівії залишаються окремі осередки опору сил, лояльних Каддафі.

“Опір не припиниться до тих пір, поки Каддафі не зловлять або не вб’ють”, – заявив глава Національної перехідної ради повстанців Мустафа Абдель Джаліль. Він схвалив нагороду в $1,7 млн. за “живого чи мертвого” полковника.

Ця пропозиція насамперед адресована найближчому оточенню Каддафі – особам, які самі замішані разом з ним у злочинах проти людства і проти лівійського народу, заявив прес-секретар повстанців Гумма Гаматі.

Раніше Національна перехідна рада Лівії пропонувала за голову полковника Каддафі нагороду в розмірі 1 млн. фунтів стерлінгів.

У той же час Великобританія за наказом прем’єр-міністра країни Девіда Кемерона також підключилася до пошуків Муаммара Каддафі. Наразі цим займаються солдати 22-го парашутно-десантного полку, а також патрульна авіація НАТО і літаки-шпигуни. Елітні британські частини зіграли ключову роль у підготовці штурму Тріполі лівійськими повстанцями.

Тим часом, Муаммар Каддафі виступив із черговим радіозверненням. Він зізнався, що покинув Тріполі, проте зробив по місту невелику “таємну прогулянку” і виявив, що місто перебуває поза небезпекою. У радіозверненні Каддафі закликав жителів Тріполі вийти на вулиці міста й очистити їх від заколотників.

Як повідомлялося, наступ повстанців на Тріполі почався 20 серпня. Напередодні штурму противники Каддафі захопили декілька міст навколо столиці, взявши її в кільце. До ночі на 22 серпня революціонери захопили майже всі квартали Тріполі. Під час штурму, за приблизними оцінками, загинули 1300 осіб.

 

Найкраще жити в Мельбурні, Відні та Ванкувері

Компанія The Ecoomist Intelligence Unit назвала найкращі міста для життя. У першу трійку найкращих потрапили австралійський Мельбурн, австрійський Відень та канадський Ванкувер. У топ-5 – три канадські міста, а в топ-10 – чотири австралійські.

Рейтинг охоплює 140 міст. Основними критеріями, які використовувались для оцінки, були стабільність (конфлікти і злочинність), охорона здоров’я (доступ до державної і приватної медицини), культура та довкілля, інфраструктура, освіта. Максимальним рейтингом була оцінка в 100 балів. Мельбурн отримав 97,5 бала. Охорону здоров’я, освіту та інфраструктуру міста оцінили в 100 балів. Другу та третю сходинки посіли Відень (97,4) і Ванкувер (97,3). До десятки найкращих також увійшли канадські Торонто (97,2) і Калгарі (96,6), австралійський Сідней (96,1) та столиця Фінляндії Гельсінкі (96). Париж зайняв 16-те місце, на дві сходинки випередивши Токіо. А Лондон опинився аж на 53-му місці.

Найгірші умови для життя у столиці Зімбабве Хараре (38,2). Не дуже відстають столиця Бангладеш – Дакка (38,7), столиця Папуа-Нової Гвінеї – Порт Морсбі (38,9), Алжир – 40,2 та столиця Ірану – Тегеран (45,8).

 

70-річний британець переплив Ла-Манш

Житель Великої Британії 70-річний Роджер Олсоп встановив рекорд, ставши найстарішою людиною у світі, яка переплила Ла-Манш.

Пенсіонер пірнув у воду на одному з пляжів британського портового міста Дувр 30 серпня і, подолавши 39 кілометрів, дістався узбережжя Франції через 17 годин 51 хвилину.

Таким чином, Олсоп, якому виповнилося 70 років і чотири місяці, побив рекорд Джорджа Брунстада, дядька популярного голлівудського актора Метта Деймона, який проплив через Ла-Манш у 2004 році швидше від Олсопа – за 15 годин 59 хвилин. Брунстада підвів вік: на день встановлення рекорду йому було лише 70 років і чотири дні.

Під час марафонського запливу рекордсмена супроводжував спеціальний катер, щоб забезпечити безпеку Олсопа у протоці з інтенсивним судноплавством. Усі гроші, отримані за свій рекорд, Олсоп має намір передати Центрові з вивчення онкологічних захворювань у Саутгемптонському Університеті.

За словами представника Книги рекордів Гіннесса Анни Орфорд, яка була присутня при запливі, правила книги світових рекордів не були порушені, й ім’я Олсопа незабаром з’явиться на сторінках цього довідника людських досягнень.

Абсолютний рекорд перетину Ла-Маншу належить болгарському плавцеві Петру Стойчеву – у 2007 році він переплив з Англії до Франції за 6 годин 58 хвилин.