Підняття українського прапора в Торонто

Софія Божик

----------------------

Під час церемонії підняття прапора. Зліва направо: Орест Стеців, депутат Kанадського парламенту Майкл Салліван, Стефан Адрусяк, Юрій Шимко, надзвичайний і повноважний посол України в Канаді Вадим Пристайко, депутат Kанадського парламенту Тед Опиц, т.в.о. генерального консула України в Торонто Анатолій Олійник, Іван БейкерЗ нагоди святкування Дня Незалежності України 22 серпня ц. р. було піднято український стяг у Торонто, біля будинку Законодавчої Асамблеї провінції Онтаріо, в супроводі оркестру “Батурин”, який виконав державний славень України.

Ініціаторами події стали Ліга Українців Канади, Ліга Українок Канади, Спілка Української Молоді, Товариство Колишніх Вояків УПА та Конгрес Українців Канади, Відділ Торонто. Підтримали захід не тільки представники української громади, а й депутати Канадського уряду: голова Законодавчої Асамблеї провінції Онтаріо Дейв Левак, Діпіка Дамерла, Крістін Еліот, Пеґі Неш, Тед Опиц, Майкл Салліван та Джим Кариґіянніс.

Ведучою програми була член Крайової Управи СУМ Оленка Лящук, яка запросила до вітального слова члена Крайової Управи Ліги Українців Канади Надію Ґерелюк. Відтак виступили депутати Канадського уряду, а також було зачитано привітання від прем’єр-міністра Канади Стівена Гарпера і прем’єра провінції Онтаріо Кетлін Вінн, які подякували українцям за їхній внесок у розвиток Канади, висловили співчуття щодо трагічної сторінки історії українського народу – Голодомору 1932-1933 рр. Зокрема, спільними зусиллями українців, керівної партії та опозиції в майбутньому розроблятимуть проект встановлення пам’ятника жертвам Голодомору в Торонто. Промовці також побажали Україні продовжувати боротися за демократію. “Вибороти демократію – це одна справа, втримати і пошанувати – зовсім інша. Ви повинні продовжувати боротися, але не тільки для тих, хто вижив, а й для тих, хто пожертвував своє життя задля України. Якщо цього не пошанувати і не зберегти, це буде невдячно і негідно”, – апелювала Діпіка Дамерла.

Також промовляли голова Ліги Українців Канади Орест Стеців, надзвичайний і повноважний посол України вКанаді Вадим Пристайко, голова Провінційної Ради КУК Онтаріо Стефан Андрусяк, Емілія Байрачна і Артем Чаплинський – від Спілки Українських Студентів Канади та член Управи ЛУК, Відділ Етобіко, Марко Дячун. Їхні виступи були пронизані патріотизмом, щирим переживанням за долю України і бажанням працювати для її розвитку.

Під час мистецької програми глядачі почули декілька пісень у виконанні Соломії та Іванки Сало, а також Дмитра Білана.


PHOTO

Під час церемонії підняття прапора. Зліва направо: Орест Стеців, депутат Kанадського парламенту Майкл Салліван, Стефан Адрусяк, Юрій Шимко, надзвичайний і повноважний посол України в Канаді Вадим Пристайко, депутат Kанадського парламенту Тед Опиц, т.в.о. генерального консула України в Торонто Анатолій Олійник, Іван Бейкер