У Львові зібралися пластуни з усього світу

Галина Терещук

Під час урочистого відкриття Ювілейної Міжкрайової Пластової Зустрічі з нагоди святкування 100-річчя Пласту у Львові на площі перед пам’ятником Тарасові Шевченку 19 серпня 2012 рокуЛьвів – Близько двох тисяч пластунів з різних країн світу зібрались у Львові на 100-літній ювілей організації. 19серпня на площі перед пам’ятником Т. Шевченкові пластуни зняли свої хустки і зв’язали їх між собою, утворивши таким чином мотузку завдовжки 560 метрів. На святкуванні ювілею організації відбудуться також інші акції. Триватиме з’їзд Пласту до 24 серпня.

“СКОБ” – вітання пластунів можна чути по всьому Львову, як і зустріти пластуна у формі від шести років і аж до поважного сеньйорського віку.

Світова зустріч пластунів розпочалася урочистостями біля пам’ятника Шевченкові. Юнаки та юнки тримали портрети засновників організації: Олександра Тисовського, Петра Франка, Івана Чмоли – трьох українських інтелектуалів і педагогів.

Начальний пластун Любомир Романків, який на святкування прибув зі Сполучених Штатів Америки, запалив символічний вогонь, що знаменує початок Ювілейного злету.

Пласт забороняли і польська влада у Галичині, і німецька, і радянська. Українська нація за період лихоліть, коли Пласт був таємний, втратила можливість виховувати дітей у скаутському русі, в українських традиціях, зазначив Радіо “Свобода” Любомир Романків, який став пластуном у Львові у 1943 році, коли організація була таємною. Тоді йому було 12 років. Потім Любомир Романків розвивав Пласт у Німеччині та США.

 “Багато пластунів загинули в Сибіру, в тюрмах, в УПА. Багато стали провідниками народу в діаспорі. І сподіваюсь, що ті 20 тисяч пластунів, які були членами Пласту за 20 років в Україні, є у громаді, чинитимуть у житті, як належиться пластунам, будуть вірні Богові й народові, працюватимуть на добро України, задля злагодження політичних непорозумінь в Україні”, –  сподівається Любомир Романків.

Нині Пласт об’єднує 10 тисяч осіб, з них 6 тисяч налічується  в Україні. А загалом у світі є понад 50 тисяч пластунів, які в різні роки були в організації.

Щодня у наметовому містечку пластунів відбуватимуться майстер-класи, змагання, концерти, ігри. А у День Незалежності пластовий табір встановлять у центрі Львова, і кожен зможе ближче познайомитися з організацією, яка об’єднує українців у всьому світі.

 

PHOTO

Під час урочистого відкриття Ювілейної Міжкрайової Пластової Зустрічі з нагоди святкування 100-річчя Пласту у Львові на площі перед пам’ятником Тарасові Шевченку 19 серпня 2012 року