НАВКОЛО СВІТУ

 

Світовий банк – глобальна економіка повертається до зростання

Світова економіка переживає переломний момент, заявили у Світовому банку, водночас прогнозуючи суттєве зростання у 2014 році.

У щорічній доповіді організації йдеться про те, що багаті країни, як виглядає, нарешті повернулися до зростання після фінансової кризи.

Як очікують, це також пришвидшить темпи зростання економік, що розвиваються.

Але у Світовому банку попередили, що перспективи зростання можуть залежати від заходів стимулювання економіки у США.

Федеральна резервна система США вже почала згортати свою щомісячну програму з купівлі облігацій, раніше заплановану на рівні 85 мільярдів доларів на місяць.

Є побоювання, що це може спричинити збільшення глобальних відсоткових ставок, що, своєю чергою, може вплинути на потік грошей до і з країн, які розвиваються, а також послабити стабільність міжнародних фінансових ринків.

У підсумку, наголосили у Світовому банку, перед деякими країнами, що розвиваються, може постати загроза кризи.

За прогнозами банку, світовий ВВП цього року зросте на 3,2% – проти 2,4% у 2013-му, при цьому зростання більшою мірою стосуватиметься розвинених країн.

Країни, що розвиваються, покращать свої показники на 5,3% (у 2013-му зростання становило 4,8%).

 

 

Блискавка пошкодила статую Христа

в Ріо-де-Жанейро

Блискавка пошкодила всесвітньовідому статую Христа-Спасителя в Ріо-де-Жанейро.

16 січня в місті почався сильний шторм. У статую вдарила блискавка, і у Христа-Спасителя відколовся кінчик пальця.  

За словами представника місцевої єпархії Осмара Рапосо, реставрація монумента почнеться наступного місяця.

Статуя Христа-Спасителя розташована в національному парку Тіжука в Ріо-де-Жанейро, на вершині 709-метрової гори Корковаду. В основі монументу знаходиться невелика католицька каплиця, а з оглядових майданчиків біля її підніжжя відкривається мальовничий вид на Ріо-де-Жанейро, затоку Гуанабара і Атлантичний океан. З 2007 року монумент входить до числа “семи нових чудес світу” за версією користувачів Інтернету.

У жовтні 2011 року статуї виповнилося 80 років. Без неї вже не можна уявити сучасний Ріо, у всьому світі вона стала символом бразильського міста.

 

 

Кораблі США забезпечуватимуть безпеку Олімпіади в Сочі

 

Офіційний представник Пентагону, контр-адмірал Джон Кірбі заявив, що в разі виникнення екстреної ситуації під час Зимових Олімпійських Ігор у Сочі допомогу Росії можуть надати два військових кораблі США, які вже перебувають в районі Чорного моря.

“Сполучені Штати запропонували свою повну підтримку російському урядові, який проводить підготовку до Зимових Олімпійських Ігор, в галузі безпеки”, – підкреслюють у Пентагоні.

Кірбі також додав, що американські літаки, які перебувають тепер у Німеччині, в разі необхідності будуть евакуювати американців з Сочі: “Літаки зможуть дістатись до Сочі протягом двох годин, хоча для проведення такої операції США необхідно одержати дозвіл російської сторони”.

Як раніше повідомлялося, президент Росії Володимир Путін пообіцяв забезпечити безпеку гостей і учасників Олімпіади в Сочі. Нагадаємо, Олімпіада в Сочі проходитиме з 7 по 24 лютого.

 

 

Львів позбувся одного конкурента – Стокгольму

Стокгольм відмовився від боротьби за проведення Зимових Олімпійських Ігор 2022 року. Про це заявила Помірна коаліційна партія, яка займає провідне становище у правлячій коаліції “Альянс за Швецію”.

В заяві партії йдеться, що організація змагань вимагатиме великих інвестицій у будівництво нових спортивних споруд, які не знадобляться після завершення Ігор, повідомляє Reuters.

Як зазначає Sveriges Radio, раніше з аналогічними заявами виступили християнські демократи, Партія лівих і Ліберальна партія (ці партії не належать до числа провідних у країні, проте всі вони представлені у шведському парламенті, причому, ліберали і християнські демократи входять в “Альянс за Швецію”, а ліві – в опозиційну Червоно-зелену коаліцію).

У листопаді 2013 року Міжнародний Олімпійський Комітет (МОК) оголосив, що за проведення Олімпіади-2022 боротимуться шість міст. Після самовідводу Стокгольму боротьбу за право організувати змагання продовжать п’ять кандидатів: Пекін, Осло, Алмати, Львів і Краків. Столиця Олімпіади-2022 буде названа 31 липня 2015 року.