Рідне шкільництво

 

Проводимо зимові дні на вулиці цікаво та безпечно

 

Для більшості дітей прихід зимових днів – чимала радість. Яка дитина ще з осені не чекає першого снігу, коли нарешті можна зліпити снігову бабу, пограти у сніжки чи повозитися на санках?!

Але, на жаль, окрім чисельних можливостей для дитячих пустощів і розваг, зимовий час також приносить і свої неприємні моменти: простуда, удари, переохолодження, обмороження. Звісно, цей перелік можна ще продовжити. Але як же застерегти свого малюка від неприємностей на прогулянці взимку?

У цьому нам допоможуть дуже прості й всім знайомі правила безпеки для дітей взимку. Батькам слід запам’ятати, що сильний пронизливий вітер і низька температура – це основні фактори ризику для дитини. Тому, щоб захистити дитину в холодні зимові дні, не тільки батькам, а головне самій дитині потрібно дотримуватись таких правил:

­– Одягати рукавички, шапку, застібати всі ґудзики потрібно, не виходячи з дому, щоб холодне повітря не проникло крізь одежу.

– Періодично заходити в будинок, щоб зігрітися і зняти вологий одяг;

– Не можна залишатися на вулиці, коли заметіль або дуже сильний мороз і вітер;

– Нагадати дитині, що не можна гризти бурульки і їсти сніг, оскільки у снігу знаходяться токсичні речовини і можна запросто простудитися;

– Потрібно ходити подалі від дахів будинків, адже з даху будинку може впасти велика кількість снігу разом з бурульками;

– Коли на тротуарі суцільний лід, покажіть дитині, що ходити потрібно маленькими кроками, наступаючи при цьому на всю підошву;

– Сніжки ліпити невеликі, кидати їх не дуже сильно, а кидати в обличчя взагалі заборонено;

– І останнє: не дозволяйте дітям будувати глибокі снігові тунелі, які можуть обвалитися!

Такі правила, хоча здаються простими в дотриманні, часто можуть іґноруватися дітьми під час активної гри на вулиці, тому батькам рекомендується час від часу повторювати їх, адже такі інструкції допоможуть запобігти багатьом неприємностям.

Звичайно, часто батьки супроводжують дітей під час прогулянок. Ось чого самим батькам потрібно дотримуватись, щоб зробити прогулянки безпечними:

– Одягати дитину в яскравий верхній одяг, який легко помітити на відстані;

– Вибрати для малюка відповідний час для прогулянки, адже взимку темніє дуже швидко, і доводитися повертатися додому тоді, коли на вулиці горять ліхтарі. Тому особлива рекомендація –  надягати на куртку та взуття дити-ни спеціальну світловідбиваючу смужку. У темряві така смужка стане помітнішою, що допоможе водію швидше її побачити.

– Простежте, щоб дитина не бавилася біля дороги і в зоні роботи снігоприбиральної машини;

– Якщо у вас не дуже високий будинок, регулярно очищайте дах від снігу та бурульок і не дозволяйте дитині самій зривати бурульки з даху.

Звісно, ці, вищеперелічені правила безпеки для дітей взимку є загальними. Так, є особливі рекомендації щодо безпечної поведінки дітей під час святкування Різдвяних та Новорічних свят або під час проведення часу біля замерзлих водойм. Та тим не менше, у повсякденному побуті дотримання цих декількох правил є дуже важливим як для дітей, так і для дорослих.

Матеріал взято з вебсайту “Дошкільного навчального закладу №309 Харківської міської ради” <http://dnz309.edu.kh.ua/shkola_batjkiv/bezpeka_ditini/>

 

 

Читайте разом з дітьми

 

Приходить чаклунка-зима зі своїми холодними чарами. Накриває весь світ широкими білими крильми і зачаровує, робить його казковим і неповторним, білим-білим... Хто з нас не дивувався першою сніжинкою, казкової форми і краси?! Хто не радів першому снігові чи морозяному ранкові, коли все вкрите срібною пухнастою ковдрою?! Зима по-своєму красива і чарівна, такого більше ніколи не побачиш, лише зимою. Тому і про зиму хочеться писати вірші, казки, бо взимку ти також живеш у чарівній і неповторній казці. А казка всюди... І так важливо, щоб це душею відчули діти, щоб пройнялися красою і неповторністю своєї землі, дивовижного рідного краю. Читання віршів допоможе дітям розвивати і збагачувати свою душу не лише красою, а й ставати добрішими, чуйними, терплячими і люблячими.

 

Зимові загадки

 

ХТО Я?

 

Принесла я дітям свято,

На мені прикрас багато,

Є свічки, зірки блискучі,

А гілки мої пахучі.

Я в кульках і в намисті

Цілий день стою на місці,

Із кімнати ані кроку,

Так діжду Нового Року.

 

 

ХТО ВОНИ?

 

На сходинку аж дванадцяту

Ступив сивенький дід,

Вже скоро зі сходинки першої

Юнак почне похід.

Тепер зі сходинки першої

Юнак почав похід,

Бо зі сходинки останньої

Зійшов сивенький дід.