ОЛІМПІАДА 2012

Олімпійська чемпіонка Шемякіна привезла золото у Львів і готуватиметься до весілля

Галина Терещук

1 - Олімпійську чемпіонку Яну Шемякіну зустрічають у ЛьвовіЛьвів – Олімпійську чемпіонку Яну Шемякіну 31 липня зранку десятки львів’ян зустріли квітами, кульками, оркестром. Фехтувальниця зі Львова на Олімпійських Іграх у Лондоні на шпагах виборола першу золоту медаль для України і у своєму житті. Яна Шемякіна у додатковий час із рахунком 9:8 здолала німкеню Брітту Гейдеманн. У Львів “золота фехтувальниця” приїхала потягом і не стримувала емоцій від неочікуваної теплої зустрічі.

Таки мрії збуваються, і львів’янка Яна Шемякіна це довела своєю працьовитістю упродовж 15 років тренувань, цілеспрямованістю, бажанням здобути перемогу, сильним характером, а ще вродженою скромністю. Вона мріяла, щоб її привітали з перемогою у Львові, як олімпійського чемпіона попередньої Олімпіади львів’янина Олександра Петріва. І ця мрія спортсменки теж здійснилась.

Рідні, друзі, вболівальники, представники влади, особистий тренер Яни Шемякіної з 1997 року Андрій Орліковський зустрічали чемпіонку квітами, синьо-жовтими кульками, короваєм і оркестром. Яна Шемякіна приїхала з Києва потягом і не стримувала своїх радісних емоцій від несподіваної зустрічі.

“Я сподівалась, що будуть друзі, вболівальники, журналісти, але такого оркестру... ні, не очікувала. Я стала сентиментальною. Дуже дякую. Я йшла до своєї мети – перемогти, багато тренувалась, хотіла цього, і, мені здається, мрії збуваються, коли поставиш ціль і йдеш до неї, незважаючи на травми і поразки”, – зазначила Яна Шемякіна.

Її сестра Любов Шемякіна вважає перемогу Яни на Олімпійських Іграх заслуженою і очікуваною, бо дівчина цього прагнула і наполегливо працювала 15 років. У спортивний зал Яну Шемякіну привела її подруга.

“Я дивилась її виступ на колінах перед телевізором і молилась”, – зазначила Радіо “Свобода” сестра олімпійської чемпіонки.

Медаль у Лондоні довелось охороняти

“Золота” фехтувальниця Яна Шемякіна каже, що у Лондоні  пильнувала за своєю нагородою. Бо траплялись крадіжки. Не стримував радісних емоцій за свою вихованку її тренер Андрій Орліковський, який вірив у перемогу своєї підопічної.

“Яна була чемпіонкою Європи. Ми були на Пекінській Олімпіаді, але початок був невдалим. Потім працювали, дивились бої тих дівчат, з якими вона фехтувала на цих Іграх. Наша мета була – перемога. Яна дуже здібна і працьовита вихованка”, – каже тренер.

Львівська шпажистка хоче відпочити після Олімпіади у колі своїх рідних, а ще готуватиметься до весілля. Її наречений освідчився їй у коханні вже давно, але чекали на Олімпіаду. Яна Шемякіна зізналась, що їй хочеться родинного щастя і чотирьох дітей, втім, фехтуванню наразі зраджувати не планує.

Мер Львова Андрій Садовий раніше пообіцяв, якщо Яна Шемякіна здобуде золоту медаль, то отримає від міста помешкання. Адже олімпійська чемпіонка проживає разом з родиною у поганих побутових умовах. Думаю, наш мер дотримає обіцянку, своє слово, зауважила “львівська мушкетерка”.

Із львівського вокзалу додому, де на неї чекали батьки зі святковим сніданком, Яна Шемякіна приїхала на туристичному “диво-бусі”. Вперше здійснювала таку ранкову мандрівку Львовом.

Щоденник Олімпіади – Україна

Золото Олексія Торохтія підняло рейтинг України

2 - Жіноча парна четвірка в академічному веслуванні принесла Україні золоту медальЗа результатами 10-го дня Олімпіади у Лондоні, 6 серпня ц. р., команда України підстрибнула з 23-го на 17-те місце в рейтингу медалей завдяки тому, що важкоатлет Олексій Торохтій у фіналі штовхнув штангу вагою 227 кг і виборов золоту медаль у своїй ваговій категорії.

Дещо раніше бронзову медаль здобув український гімнаст Ігор Радівілов в опорному стрибку.

Після невдалих для українських олімпійців вихідних 4-5 серпня у понеділок, 6 серпня, перші медалі завоювали спортсмени-чоловіки.

До нагород Олексія Торохтія і Ігоря Радівілова всі медалі України були завойовані жінками. Зокрема, дві золоті – на рахунку фехтувальниці Яни Шемякіної та четвірки з академічного веслування (Катерина Тарасенко, Наталя Довгодько, Яна Дементьєва і Анастасія Коженкова).

В останньому раунді фінальних змагань Олексій Торохтій зміг підняти штангу вагою 227 кілограмів, і, діставши 412 очок, став олімпійським чемпіоном.

Друге місце посів штангіст з Ірану Наваб Насіршелал, бронза – у поляка Бартоломея Войцеха Бонка.

3 - Третю золоту медаль виборов важкоатлет Олексій ТорохтійЧоловіки на пізньому старті?

Український гімнаст Ігор Радівілов здобув бронзову медаль в опорному стрибку на Олімпійських Іграх також у понеділок, 6 серпня.

19-річний спортсмен з Маріуполя завершив змагання із результатом 16.316 і поступився лише південнокорейцеві Янг Халк Сіону та росіянинові Денису Аблязіну, в яких, відповідно, золото та срібло.

Національний Олімпійський Комітет перед від’їздом у Лондон наголошував, що хоче покращити результати, досягнуті на попередніх Іграх у Пекіні. Тоді Україна посіла 11-те місце із 27 медалями, сім з яких були золотими.

Тепер спортивні оглядачі погоджуються, що українській команді не вдасться покращити той результат, бо до завершення Ігор залишається замало днів.

Ще одну медаль команді забезпечив український боксер (вагова категорія до 91 кг) Олександр Усик, який вийшов у півфінал. У п’ятницю, 13 серпня, він має провести бій проти болгарина Терлева Пулєва за вихід у фінал.

Великі надії також покладають на веслувальницю, олімпійську чемпіонку Пекіна Інну Осипенко-Радомську.

7 серпня – жодної нагороди

Як повідомляє офіційний сайт Олімпіади в Лондоні, у вівторок, 7 серпня, в одинадцятий день Ігор, було розіграно 21 комплект нагород.

Того дня Україні не вдалося здобути жодної нагороди. Україна посідає 18-те місце в загальному рейтингу із трьома золотими і шістьма бронзовими медалями.

Український спортсмен Іл-
ля Кваша пройшов у фінал індивідуальних змагань зі стрибків у воду з 3-метрового трампліну.

Українська байдарочниця Інна Осипенко-Радомська вийшла до фінального заїзду на 500-метрівці. У півфіналі наша спортсменка фінішувала другою. Фінал відбудеться 9 серпня.

Українські триатлоністи завершили виступи на Олімпійських Іграх.

Завершила свій виступ на Олімпіаді і представниця вітрильного спорту у класі “Вітродошка”. Українка Ольга Маслівець посіла 4-те місце.

Провідниками Олімпіади у загальному рейтингу є Китай (71 нагорода), США (66 нагород), Велика Британія (47 нагород), Республіка Корея (22 нагороди) та Росія (44 нагороди).

Апеляції – успішні та неуспішні

Двічі українські спортсмени здобували бронзу, але після успішних апеляцій атлетів з інших команд вони відсувались на четверте місце.

Так сталося попередніми вихідними, 4-5 серпня, з Людмилою Йосипенко у семиборстві, коли після дискваліфікації німкені Ліллі Шварцкопф рішення скасували, і вона здобула срібло. Таким чином росіянка Чернова пересунулась на третє місце, а українка на непризове четверте.

Минулого тижня українські гімнасти-чоловіки у командних змаганнях посіли третє місце, але через 10 хвилин, упродовж яких розглядали апеляцію японців на винесений суддями результат, вони перемістились на четверте місце, а японці стали срібними призерами. Команда Великої Британії тоді посунулась із другої на третю сходинку. У складі української команди був і Ігор Радівілов, так що завойована ним 6 серпня медаль могла бути вже другою.

Україна на цих Іграх також апелювала на результат у двобої між українцем Євгеном Хитровим та британцем Ентоні Огого, в якому перемогу присудили британцеві, але ту скаргу не задовольнили.

PHOTOS

1 - Олімпійську чемпіонку Яну Шемякіну зустрічають у Львові

2 - Жіноча парна четвірка в академічному веслуванні принесла Україні золоту медаль