Навколо світу

Немовлят “преміюють” за народження в один день з королівською дитиною


Немовлятам, які народяться в один день разом із первістком принца Вільма і герцогині Кембріджської Кетрін, подарують монету. На монеті вартістю 28 фунтів стерлінгів зображені деталі герба Великобританії. За словами дизайнера монет Метью Дента, герб був вибраний як традиційний мотив для оформлення британської валюти.

Шейн Біссетт, голова відділення пам’ятних монет монетного двору, заявив, що випуск монети, з одного боку, позначить важливу подію в житті герцогської пари, а з іншого – допоможе іншим молодим батькам відчути радість від збільшення у своїй сім’ї і розділити щастя з Вільямом та Кейт.

Щоб одержати монету, яку запакують у блакитний або рожевий мішечок (залежно від статі новонародженого), батьки немовлят повинні будуть залишити заявку на його отримання на сторінці монетного двору у Facebook. Зробити це необхідно протягом двох місяців з моменту народження дитини. Для отримання подарунку потрібно також долучити свідоцтво про народження малюка.

Очікується, що герцогиня Кембріджська Кетрін народить первістка у середині липня. Вільям збирається бути присутнім на пологах, якщо йому не потрібно буде нести цього дня службу. Точна дата народження дитини пари не називалася.

Дарування новонародженому срібної монети вважається доброю прикметою і побажанням здоров’я.



Статуетка обертається навколо своєї осі

В одному із британських музеїв 25-сантиметрова давньоєгипетська статуетка, що стоїть у скляній шафі, поступово відвертається від глядачів, і працівникам музею доводиться її щоразу повертати назад. Ті, хто любить оповідання про духів, що мешкають у єгипетських пірамідах, і мумій, що пересуваються, може вважати таємницю 4000-річної святині найдивнішою річчю у світі єгиптології за останні десятиліття.

Повільне обертання статуетки, яка була підношенням богу Озірісу, на 180 градусів – зняли на плівку. На думку 29-річного куратора музею Прайса Кемпбела, пояснення цього явища слід шукати в магічній силі цієї статуетки. За словами Кемпбела, коли він вперше помітив, що статуетка повернулася, то спробував поставити її у початкове положення. Однак наступного дня явище повторилося. У Стародавньому Єгипті вважалося, що у випадку руйнування мумії статуетка може стати альтернативною посудиною для душі. Можливо, вона рухається саме тому, каже Прайс.

Створену приблизно у 1800 році до нашої ери статую подарували музею у 1933 році, і донедавна вона була абсолютно нерухомою. Тепер Прайс і його колеги намагаються знайти причину такої дивної поведінки експонату. На записаному ними відео видно, як статуетка обертається і повертається на 180 градусів. Обертання відбувається у світлий час доби, і при цьому статуя ніколи не повертається більше, ніж на 180 градусів.

Менш схильні до фантазій науковці, зокрема і професор-фізик Браян Кокс, мають більш приземлене пояснення цього феномена. Він припустив, що коливання, викликані проходженням відвідувачів по залу, призводять до того, що статуетка обертається на скляній полиці. Прайс таку теорію спростовує, заявляючи, що статуетка завжди стояла на скляній полиці, але обертатися почала тільки недавно.



Рекордна ціна картини українського митця

Інна Корчук

На аукціоні сучасного мистецтва Phillips у Лондоні картину найдорожчого українського художника, лауреата Шевченківської премії, 67-річного Анатолія Криволапа “Кінь. Вечір” продали за понад 186 тисяч доларів.

Стартова ціна на полотно “Кінь. Вечір” становила 50-70 тис. фунтів стерлінгів. За результатами торгів картина стала другою найдорожчою серед проданих, після роботи американця Кіта Гарінґа (313 тис. доларів).

Для українського мистецтва аукціонні продажі Криволапа є рекордними. Вперше цей митець встановив рекорд у травні 2011 року, коли його картину “Степ” продали на аукціоні Phillips de Pury & Co у Нью-Йорку за понад 98 тисяч доларів. У жовтні 2011-го полотно Криволапа “Кінь. Ніч” пішло з молотка у Лондоні вже за $124,343. Нинішня картина “Кінь. Вечір” належить до тієї ж серії, відрізняється лише кольором та розташуванням силуету коня.

Полотна Анатолія Криволапа впізнавані завдяки монохромності та яскравим кольорам.

Удосконалюючи впродовж років гостре відчуття кольору, художник став відомим завдяки своїм останнім ностальгічним маренням про “житницю Європи”, – сказано в каталозі аукціону Phillips.

Попри те, що Анатолій Криволап – найдорожчий серед сучасних митців, про гроші говорити не любить. Живе усамітненим життям у селі Засупоївці Яготинського району на Київщині. Митець уникає світських зібрань та рідко спілкується з журналістами. Проте у розмові з кореспондентом “ВЗ” Анатолій Криволап зазначив, що ЗМІ створили у суспільстві стереотип бідного художника.

Такі штампи найбільш вигідні для колекціонерів, які хочуть якомога дешевше придбати роботи, – наголосив Криволап. – Але достатньо звернутися до історії мистецтв, і можна назвати дуже багато забезпечених художників: Тиціан, Тінторетто, Рубенс, Рембрандт, Моне, Матісс, Пікассо. Гроші на них ніяк не впливали, навпаки – вони написали тисячі робіт. Однак деяким художникам справді потрібні фінансові проблеми, бо це спонукає їх до творчості. Таку проблему знайшов собі, наприклад, Ван Гог. Мав нормальну сім’ю і міг спокійно жити, бути священиком. Чи Поль Сезанн: був сином банкіра, і нічого з тих грошей не мав. А чи Врубель, у якого батько був військовим юристом. Я вважаю, що талант визначає долю. Для одного багатство може бути згубним, а для іншого є можливістю творити”.


Зруйновано піраміду якій близько 4 тисячі років

На півночі столиці Перу Ліми будівельна компанія зруйнувала піраміду, побудовану близько чотирьох тисяч років тому, повідомляє Associated Press.

Піраміда міститься в одному з найважливіших стародавніх поселень Перу El Paraiso, яке розташоване за два кілометри від Тихого океану. Загалом у комплексі є близько 12 святинь.

Знесена піраміда стояла в центрі і використовувалася як священне місце. За підрахунками вчених, для її будівництва було потрібно понад 100 тисяч тонн каменю.

Як розповів заступник міністра культури Перу Рафаель Варон, у комплексі близько 12 святинь. Він також зазначив, що пам’ятки історії та культури раніше ніяк не охоронялися, проте після інциденту у поселення надіслали поліцейських.

Будівельним компаніям висунули офіційні звинувачення. Забудовники поки що не надали коментарів.