Пластове життя в Едмонтоні

1 - Пл. сен. Дарія Градюк-Горбай іменує пластунами-скобами Адріяна Зміївського, Андріяна Пришляка і Маркіяна ТетеренкаЕдмонтон – У Пласті віддавна існує традиція особливим ритуалом закінчувати етап діяльності, що велася в домівках організації від осені до весни, і переходити у природу – на літні табори й подібні заняття. Зазвичай цей ритуал переходу відбувається на Святі Весни, яке також називають Святом Юрія. Святий Великомученик Юрій Переможець є патроном не тільки українського Пласту, але й скаутського руху взагалі, і оскільки його свято припадає на пізню весну, у Пласті воно зручно поєднується зі Святом Весни.

Цього року свято мало відбутися 2 червня у міському парку Вікторія, але погода виявилася не дуже весняною, точніше дощовою, отже, згідно з попереднім планом на саме такий випадок, святкування, із дещо скороченою програмою, перенесено до Домівки Пласту.

У святковій частині відбулися різні ритуали переходу й відзначень. Бунчужною свята була ст. пл. г. вірл. Олеся Маркевич, відкрив його станичний пл. сен. Ярема Шулякевич, і наказ відчитала писар Світлана Семенко. Тоді пл. сен. Дарія Градюк-Горбай перевела іменування трьох юнаків, які закінчили третій етап, пластунами-скобами – Адріяна Зміївського, Андріяна Пришляка і Маркіяна Тетеренка. Осередкова осередку праці сеньйорату пл. сен. Орися Олійник вручила орден Святого Юрія у сріблі за довголітню, передусім господарську, але й іншу працю у Пласті пл. сен. Зенонові Мартинкову.

2 – ПластуниПісля загальностаничного ритуалу поодинокі улади – новацтво (діти віком від 6 до 11 з половиною років) мали свої ігри й забави; юнацтво (від 12 до 18 років) планувало літній табір і підготовляло скетчі до ватри; старше пластунство (від 19 до 35 років) обговорювало заняття на наступне півріччя, у т. ч. старшопластунський табір і прикрашення оточення Домівки, а сеньйорат (старші, як 35 років) мав дускусію над станом Пласту в Україні, а зокрема його ставлення до інших скаутських організацій, що працюють в Україні. Після дискусії, якою провадив Мирон Стефанів, усі постановили, що часу було замало для вичерпного обговорення того питання і до нього треба повернутися на чергових сходинах.

Відмовивши молитву, всі присутні їли перекуску, яку приготував Пластприят, і відтак закрито офіційну частину Свята Весни. Тоді відбулася “ватра” (в лапках, бо ужито електричну імітацію), якою провадив ст. пл. Андрій Хіхловський. Тут скетчі юнацтва перепліталися традиційними пластовими і непластовими піснями.

Що ж, погода не дозволила нам провести Свято Весни, як годилося б, серед природи, але від того свята таки почалося наше пластування серед природи.


Світлини Андрія Горняткевича


3 - Зліва направо: пл. сеньйори Орися Олійник (голова Едмонтонського сеньйорату), Рута Лисак-Мартинкова (дружина), кавалер ордена Св. Юрія у сріблі Зенон Мартинків, ст. пл. Стефан Мартинків (син)PHOTOS

1 - Пл. сен. Дарія Градюк-Горбай іменує пластунами-скобами Адріяна Зміївського, Андріяна Пришляка і Маркіяна Тетеренка

2 – Пластуни

3 - Зліва направо: пл. сеньйори Орися Олійник (голова Едмонтонського сеньйорату), Рута Лисак-Мартинкова (дружина), кавалер ордена Св. Юрія у сріблі Зенон Мартинків, ст. пл. Стефан Мартинків (син)