СПОРТ

Успіхи українців на Чемпіонаті Європи зі стрибків у воду

18 червня у Ростоці (Німеччина) стартував чемпіонат Європи зі стрибків у воду. Перший комплект нагород був розіграний у командних змаганнях.

У цьому виді програми Україну представляли Юлія Прокопчук та Олександр Бондар. За сумою шести стрибків наш дует здобув впевнену перемогу, набравши 413,20 бала.

Срібні медалі виграли спортсмени з Німеччини Саша Кляйн і Тіна Пунзель – 384,00. Бронзовими призерами стали росіяни Юлія Колтунова та Євген Кузнєцов – 348,10.

Українець Ілля Кваша виграв золото Чемпіонату Європи зі стрибків у воду з метрового трампліну. На другому і третьому місцях – німці Мартін Вольфрам і Олівер Хомут відповідно.

А українська спортсменка Юлія Прокопчук виграла у змаганнях зі стрибків з вишки. “Срібло” здобула росіянка Юлія Колтунова, а “бронзу” – Марія Курьо з Німеччини.

Ольга Харлан – чемпіонка Європи з фехтування

Українська шаблістка Ольга Харлан утретє поспіль і учетверте за свою спортивну кар’єру стала чемпіонкою Європи в індиві-дуальних змаганнях.

Свій черговий титул Харлан виграла на Чемпіонаті Європи з фехтування у Загребі (Хорватія). “У фіналі жіночого турніру шаблістів Ольга Харлан перемогла гречанку Василікі Вугіоку – 15:7. “Бронзу” взяли полька Александра Соха та італійка Ірена Веччі”, – йдеться у повідомленні. Аліна Комащук посіла 11-те місце, Галина Пундик – 23-тє, Олена Вороніна – 24-те.

Кращий легкоатлет Європи

Український стрибун у висоту Богдан Бондаренко визнаний кращим легкоатлетом Європи у травні. Про це повідомляє прес-служба Федерації легкої атлетики України.

Приїхавши на перший етап “Діамантової ліги” у Досі з невеликим пошкодженням, він з легкістю виграв змагання з особистим рекордом і рекордом турніру – 2,33 м”, – повідомили у Федерації.

Вже на наступному етапі, у Шангаї, Богдан повторив свій результат і поступився Мутазі Есса Баршіму з Катару тільки у спробах.

Саме ці два виступи і дозволили українцю набрати максимум голосів при визначенні кращого спортсмена місяця в Європі. Позаду Бондаренка залишилися росіянин Олександр Меньков (стрибки у довжину) і німецький дискобол Роберт Хартінг.

У голосуванні серед жінок перемогла чешка Зузана Хейнова (400 метрів з бар’єрами). Хорватка Сандра Перкович (метання диска) і росіянка Анна Чічерова (стрибки у висоту) також увійшли до першої трійки.

П’ять перемог на Командному Чемпіонаті Європи

У Гейтсгеді завершився Командний Чемпіонат Європи з легкої атлетики. Збірна України посіла шосту сходинку і зберегла місце серед 12-ти команд Суперліги.

Українці набрали 291,5 очок. А виграли змагання росіяни – 354,5 очок, повідомляє офіційний сайт ФЛАУ.

У Великій Британії українці здобули п’ять перемог: Ольга Саладуха (потрійний стрибок), Олеся Повх (100 м), жіноча естафетна команда 4х100 м у складі Олесі Повх, Вікторії П’ятаченко, Марії Рємєнь і Наталії Погребняк, Марія Рємєнь (200 м) і Богдан Бондаренко (стрибки у висоту). Жіноча естафетна команда 4х100 метрів виграла змагання з найкращим результатом сезону в Європі та рекордом чемпіонатів – 42,62 с.

Валентина Жудіна (3000 метрів з перешкодами), Ганна Ярощук (400 метрів з бар’єрами) та Галина Облещук (штовхання ядра) були другими. Ольга Ляхова (800 м), Віра Ребрик (метання списа), Анна Плотіцина (100 метрів з бар’єрами), Сергій Смелик (200 м) та Роман Авраменко (метання списа) посіли треті сходинки.

На Командному Чемпіонаті Європи країну в кожній з дисциплін представляє лише по одному спортсмену/по одній естафетній команді. За перше місце вони отримують 12 балів, за останнє – 1. Переможець визначається за сумою очок.