НАВКОЛО СВІТУ

Найкрасивішою “мадам” світу стала одеситка Олена Шуба

В Одесі здавна прийнято величати заміжніх жінок словом “мадам”. А тепер його знають і в багатьох країнах світу. Все це завдяки 29-річній одеситці Олені Шубі, яка представляла Україну на конкурсі краси серед заміжніх жінок “Mrs Top of the World 2013” у Латвії, де вона завоювала перше місце й корону переможниці. Друге місце зайняла представниця Уганди Кіотунгіра Гледіс, третє – красуня зі Словаччини Ольга Савельєва. Призу глядацьких симпатій удостоєна американка Крістен Веардон.

У конкурсі, який відбувся в Юрмалі, брали участь 19 дам із 18 країн віком від 26 до 46 років. Під час підготовчого періоду конкурсантки брали участь у благодійних акціях, різних показах і розважальних заходах, були на офіційних прийняттях у мера Юрмали і президента Латвії.

Олена Шуба, яку одесити у 1999 році удостоїли титулу “Міс Одеса”, підкорила журі не лише своєю красою, але й ерудицією, стриманістю та талантом. Вона закінчила Одеський Національний Університет імені Мечникова й Одеську Національну Юридичну Академію, працювала у Приморському районному суді Одеси. Під час конкурсу на вечорі національних костюмів Олена під дружні оплески присутніх виконала пісню Володимира Івасюка “Червона рута”.

До речі, вже не вперше одеситки завойовують звання найкрасивішої у світі. У 2013 році Ганна Щапова перемогла у конкурсі “Міс Ґлобал“, який відбувся в американському місті Палм-Спрінґс.


Сергій Горицвіт


Володар трьох Оскарів зніме фільм про Уго Чавеса

Американський режисер Олівер Стоун зайнятий фільмом про життя екс-президента Венесуели Уго Чавеса, повідомив провідник країни Ніколас Мадуро, як пише венесуельське видання El Universal.

Це нова стрічка про команданте Уго Чавеса, яку він, швидше за все, закінчить у найближчі місяці”, – розповів Мадуро під час одного з офіційних заходів.

За словами венесуельського провідника, Стоун найближчим часом відвідає Каракас, де презентує свій новий фільм, який “розповідає про історію північноамериканського імперіалізму”.

Зазначимо, що у 2009 році Стоун зняв документальний фільм “На південь від кордону”, в якому розповів про появу руху нових лівих у Латинській Америці, і для якого кілька разів спілкувався із Чавесом, а також кубинським провідником Раулем Кастро, болівійським президентом Ево Моралеса, президентом Еквадору Рафаелем Корреа і в той час президентом Бразилії Інасіу Лула да Сілви.

Крім того, у 2003 і 2004 роках Стоун зняв документальні стрічки про Фіделя Кастро “Команданте” і “В пошуках Фіделя”. Стоун – володар трьох Оскарів і багатьох інших кінопремій.


Віднайдено перше відео з Митрополитом Андреєм Шептицьким

Українські пластуни віднайшли архівне відео 1930 року, на якому в кадрі з’являється Митрополит Української Греко-Католицької Церкви (УГКЦ) Андрей Шептицький.

Історики кажуть, що станом на сьогодні це єдине відео з Митрополитом Шептицьким, який очолював УГКЦ у першій половині ХХ ст.

Німий фільм “Свято молоді” знятий у червні 1930 р. у Львові. Автор стрічки – учасник Пласту, фотограф і згодом знаний початківець кінематографу в Галичині Юліян Дорош.

На кадрах видно автомобіль з двома людьми – Андреєм Шептицьким (праворуч) та педагогом Іллею Кокорудзом (ліворуч).

Історичну цінність відео ВВС Україна підтвердила в. о. директора Інституту Історії Церкви при Українському Католицькому Університеті у Львові Світлана Гуркіна.

Це досить унікальні кадри, однозначно”, – сказала вона. За словами пані Гуркіної, досі про те, як виглядав Митрополит, було відомо лише з фотографій. Збереглася також щонайменше одна аудіопромова Андрея Шептицького.

Раніше окремі кадри з фільму “Свято молоді” вже використовувалися у телепрограмах, але нині українським пластунам вдалося знайти найдовшу версію цієї стрічки, яка триває трохи більше восьми хвилин.

Ці кадри також найстаріші, на яких присутні українські пластуни. Гурт пластунів супроводжує автомобіль з Митрополитом.

Митрополит Андрей Шептицький очолював УГКЦ у 1901–1944 роках.

Під його керівництвом Церква пережила дві світові війни та зміну політичних режимів: австрійський, польський, російський, німецький нацистський і радянський.


По мотузці – над прірвою


Американський канатоходець Нік Валленда в неділю, 23 червня, вперше в історії перетнув Великий Каньйон, пройшовши по тросу, натягнутому на висоті більше 450 метрів.

Валленді довелося декілька разів сповільнювати крок через сильні пориви вітру. Екстремал йшов, читаючи про себе молитви.

На подолання відстані 34-річний американець витратив 22 хвилини 54 секунди. Сам сталевий трос був закріплений на висоті 457 метрів, його товщина склала лише 5 см.