УКУ отримує обіцянку про княжий дар

Торонто, OнтаріоЗгідно із нещодавньою заявою, український підприємець Дмитро Фірташ зобов’язався фінансово підтримати будівництво нового студентського містечка Українського Католицького Університету (УКУ), що має постати коло Стрийського парку у Львові.

Детальна  інформація про рівень його підтримки не була оприлюднена, і п. Фірташ не був особисто присутній на події, але о. д-р Борис Ґудзяк, ректор УКУ, повідомив, що обіцяний даток п. Фірташа є визначним, а повне оголошення цього дару відбудеться восени разом з іншими добродійними пожертвами та зобов’язаннями, які склали меценати з України, Західної Європи та Північної Америки.

Дана заява прозвучала 17 травня в Українському Інституті в Лондоні під час семінару на темуУкраїністика у світі: вчора, сьогодні і завтра”, доповідачами на якому були о. д-р Ґудзяк і д-р Рорі Фіннін (Rory Finnin), директор Програми Українознавства Кембриджського Університету. Семінар відбувся в рамках заходів, повязаних із щорічним Українським інвестиційним самітом ім. Адама Сміта, який є однією з найбільших міжнародних конференцій  про інвестиції в Україну.

Д-р Фіннін красномовно представив широкі завдання нової Кембриджської Програми, що полягають у налагодженні тісних взаємин з українськими науково-освітніми установами в Україні та світі, і зокрема з УКУ. О. д-р Ґудзяк говорив про важливий вплив міжнародної україністики на освіту та науку в незалежній Україні, особливо на розвиток нових підходів і методів дослідження та збагачення університетського досвіду загалом.

На присутніх особливе враження справила презентація майбутньої університетської резиденції УКУ, яка прагне цілковито переосмислити досвід студентського гуртожитку. Маючи за відправну точку студентські помешкання Оксфорду, Кембриджу та Гарварду, УКУ експериментує далі. Житловий будинок включатиме не лише кімнати для 220 студентів, 8 помешкань для викладачів і наставників, невеликий Інститут вищих студій, але також приміщення для проживання фізично і розумово неповносправних осіб, які будуть постійними членами університетської спільноти.

“Наші друзі з особливими потребами мають особливий дар: вони не носять масок і не грають ролей. При кожній зустрічі вони ставлять основне запитання: “Чи ти вмієш любити?” Це найфундаментальніше питання, яке вчитель може поставити учневі. Ми запрошуємо неповносправних не як осіб, які потребують соціальних субсидій, а як професорів з людських відносин. Цією інноваційною педагогікою наш університет створює прецедент, щоб зробити виклик зростаючому відчуженню у пострадянській Україні і світі, який все більше змінюється під впливом віртуальних стосунків”, – сказав ректор УКУ. 

Дмитро Фірташ, власник міжнародної групи компаній Group DF (The Firtash Group of Companies) і співголова Ради вітчизняних та іноземних інвесторів при Міністерстві освіти і науки України, зробив визначні пожертви, щоб заснувати у 2008 р. Центр українських студій у Кембриджі з метою поширення і поглиблення науки про Україну в Об’єднаному Королівстві та за кордоном. Його фінансова обіцянка для УКУ свідчить про його намір підтримати якісну освіту в Україні.

Під час минулорічних добродійних бенкетів на користь УКУ у США та Україні о. Борис Ґудзяк обговорював з присутніми питання про приймання фінансової допомоги від українських мільярдерів. УКУ звертався і отримав пораду від провідників Української Греко-Католицької Церкви, Сенату (Ради Директорів) УКУ, представників львівських урядових та бізнесових кіл, а рівнож міжнародних доброчинців, щоб виробити процедуру прийняття великих дарів. 

“Хоча у західному світі пожертви на університети є загальноприйнятою практикою, в Україні добродійна підтримка вищих навчальних закладів є відносно новою і лише починає викристалізовуватися у суспільній свідомості.

УКУ від моменту свого відродження у Львові наполегливо і успішно працював, щоб здобути пітримку меценатів. Ми покладаємося на наш досвід співпраці з великими жертводавцями, що є вже багатолітньою практикою провідних університетів Північної Америки та Європи, зокрема Кембриджу. Ми надзвичайно вдячні нашим добродіям з усього світу”, – наголосив ректор УКУ.

УКУ тепер збирає фонди на будівництво університетського містечка західного стилю у серці Львова. На сьогоднішній день зібрано понад 12 мільйонів доларів пожертв від меценатів зі США, Канади, Європи та України. 

Кожна визначна пожертва є безумовним даром, що не має жодного впливу на працевлаштування викладачів, зарахування студентів чи рішення про навчальну програму.

Український Католицький Уні-верситет є єдиним незалежним вищим навчальним закладом в Україні, який покладається виключно на приватні фонди з місцевих та закордонних джерел. Він не має державного фінансування.

Українська Католицька Освітня Фундація є установою в Північній Америці, що збирає фонди для УКУ.

За детальнішою інформа-
цією просимо звертатися до УКОФ Канади: тел. (416) 239-2495, електронна адреса ucef@ucef.са