НАВКОЛО СВІТУ

 

Відкриття юного генія  

16-річний індієць Шоурійя Рей зміг самостійно розв’язати дві фундаментальні теорії динаміки частинок.

Досі найвідоміші вчені не могли домогтися результату.

Задачу з теорії динаміки частинок, розв’язати яку не зміг сам Ісаак Ньютон, розв’язав Шоурійя Рей, 16-річний підліток індійського походження. Він самостійно вивчив теорію динаміки частинок, причому, як він зізнався, просто заради інтересу, щоб перевірити свої здібності.

Більше 350 років над цим завданням билися найкращі вчені людства. І вирішити його не змогли навіть за допомогою найсучасніших комп’ютерних технологій.

Відкриття юного генія дозволить вченим отримати відповіді відразу на кілька важливих питань. Зокрема, тепер фахівці можуть розрахувати максимально точну траєкторію руху балістичних ракет.

 

Продали найдорожче у світі авто – Ferrari

Раритетний автомобіль Ferrari 250 GTO 1962 року продали за рекордну суму – 35 млн. дол. Крім багатої історії та унікального кольору (зелена ліврея), автомобіль є одним із небагатьох, які випускали з 1962 по 1964 рік. Ferrari 250 GTO купив американський колекціонер Крейг Маккоя у данського бізнесмена Еріка Геерема.

Практично усі моделі Ferrari оснащені однаковим V-подібним 12-циліндровим двигуном об’ємом три літри, який розробив відомий інженер Джоккіно Коломбо. Протягом останніх років авто марки Ferrari 250 GTO продають за рекордні суми.

 

Google зробить ваше місто тривимірним

На прес-конференції у Сан-Франциско компанія продемонструвала технологію тривимірного зображення карт.

Компанія Google представила вдосконалений картографічний сервіс, який, як сподівається компанія, зміцнить її позиції як провідника на цьому ринку.

На прес-конференції у Сан-Франциско компанія продемонструвала технологію тривимірного зображення карт. Користувач отримує можливість розглядати тривимірну картинку, при цьому її можна прокручувати, переміщаючись у просторі. До кінця року Google планує створити такі карти для всіх міст із населенням понад 300 тис. осіб.

Крім того, Google готує до випуску версії карт для телефонів і комп’ютерів на платформі Android, які можна буде використовувати без підімкнення до інтернету. Користувачам також обіцяють портативний пристрій для перегляду панорамних знімків вулиць міст.

Компанія форсує оновлення свого сервісу Google Maps, побоюючись, що компанія Apple може відмовитися від нього на користь свого застосування, яке замінить Google Maps на смартфонах і планшетних комп’ютерах.

 

Вежу перейменували в честь Королеви Єлизавети ІІ

Більше половини депутатів Палати громад Британського парламенту підтримали пропозицію про перейменування вежі Вестмінстерського палацу з годинником Біґ-Бен у честь Королеви Єлизавети II. Присвоєння імені настільки культовому об’єкту – особлива нагорода з нагоди Діамантового ювілею перебування Єлизавети на троні, інформує Бі-Бі-Сі.

Своїм рішенням депутати підтвердили, що королева заслуговує такої честі. Ще у квітні ця ідея була підтримана прем’єр-міністром країни Девідом Кемероном. У числі її прихильників був і мер Лондона Борис Джонсон. До Королеви Єлизавети II 60-річчя свого правління вдалося відсвяткувати тільки одному британському монарху – Королеві Вікторії. Іменем останньої в 1960 році була названа південна вежа Вестмінстерського палацу, що іменувалася раніше Вежею короля.

В ініціативи парламентаріїв є і противники. Зокрема, різко проти висловилася антимонархічна група “Республіка”, яка називає пропозицію членів палати громад безглуздою і недоцільною, вказуючи на той факт, що Біґ-Бен є символом демократичних традицій Британії.

Варто зазначити, що сам годинник, на відміну від вежі, свого імені не поміняв.

 

 

В Іспанії за кризу заплатить Церква

В Іспанії, яка потерпає від гострої кризи, правляча Соціалістична партія вирішила, що платити за добробут мають усі – зокрема Церква. Досі в Іспанії, як одній із найбільш католицьких країн Європи, Церква мала значні податкові пільги. Тепер, схоже, з ними доведеться попрощатися.

Католицька Церква була звільнена від сплати податків із 1979-го. Із цим не погоджуються іспанські соціалісти, які вважають, що оподатковуватися має будь-яка нерухомість чи земля, за винятком культових споруд. Тож соціалісти вимагають від іспанських міст подати списки нерухомого майна, яким володіють релігійні общини. За словами представників партії, гроші, отримані від оподаткування Церкви, могли б піти на виплату соціальних компенсацій чиновникам, котрі внаслідок кризи потрапили під скорочення. Також ці гроші допоможуть подолати дефіцит і стабілізувати економіку країни.