Сергій Бубка став кандидатом

у президенти МОК


Олімпійський чемпіон та президент Національного Олімпійського Комітету України Сергій Бубка оголосив про своє рішення балотуватися на посаду президента Міжнародного Олімпійського Комітету.

Як повідомляє прес-служба НОК, цю заяву Сергій Бубка зробив 28 травня у Санкт-Петербурзі, де тривало засідання форуму SportAccord.

Я почав свою міжнародну спортивну кар’єру саме тут, у Петербурзі, коли кваліфікувався на чемпіонат світу 1983 року в Гельсинки, і тому саме тут хотів би оголосити про свою кандидатуру на пост президента МОК”, – сказав Сергій Бубка.

Експерти переконані, що перемога пана Бубки на виборах президента МОК стала б великою честю для України, покращила б її імідж у світі і викликала б сплеск патріотичних почуттів в українців.

Шостий кандидат


Очікується, що Сергій Бубка стане шостим кандидатом на посаду президента МОК. 49-річний олімпієць – наймолодший з усіх претендентів.

Про свою участь у виборах уже оголосили віце-президенти МОК Томас Бах з Німеччини та Нґ Сер Міанг зі Сингапуру, голова Асоціації аматорського боксу Чі Куо Ву з Тайваню, голова фінансової комісії Ричард Карріон з Пуерто-Рико та голова Міжнародної федерації веслування Деніс Освальд зі Швейцарії.

Це величезна честь служити олімпійському рухові. Я глибоко вірю в цінності олімпійського руху і його силу покращити життя в усьому світі”, – сказав Сергій Бубка.

Вибори президента МОК відбудуться 10 вересня в аргентинському Буенос-Айресі.

Від 2001 року президентом Міжнародного Олімпійського Ко-мітету є швейцарець Жак Роґґе.


Шанси на перемогу


Це перший випадок в історії, коли президентом Міжнародного Олімпійського Комітету може стати українець. Олександр Мащенко, спортивний журналіст, переконаний, що це велика честь для України.

Водночас, за словами експерта, шанси Сергія Бубки на перемогу важко передбачити.

Правила МОК щодо виборів президента дуже суворі: практично ніяку кампанію вести не можна, не можна ніяким чином за себе агітувати, не можна ніяк висловлюватися про кандидатів-суперників. Тому не існує ніяких рейтингів чи об’єктивних показників щодо того, у кого найкращі шанси”, – сказав ВВС Україна Олександр Мащенко.

Оглядач також відзначає, що у жодного з кандидатів, з-поміж яких є кілька колишніх спортсменів, нема таких досягнень і такого позитивного іміджу, як у Сергія Бубки.

Євген Філіндаш, директор Центру соціальної аналітики, переконаний, що Сергій Бубка був би чудовим президентом МОК. “Він достатньо молодий для цієї посади та енергійний. Олімпійський рух виграв би, коли б Бубка очолив МОК”, – переконаний експерт.

За його словами, у Сергія Бубки є шанси на перемогу, адже він не лише хороший спортсмен, але й організатор.


Престиж для України


Експерти переконані, що обрання Сергія Бубки президентом Міжнародного Олімпійського Комітету позитивно вплинуло б на імідж України у світі.

У першу чергу це буде престиж. Якщо Сергій Бубка виграє і якщо раптом через рік-два-три ми виграємо право приймати якісь змагання, то це не тому, що Бубка допомагає як президент, а від того, що імідж наш зросте”, – переконаний Олександр Мащенко.

Якби це трапилося, то Україна пролунала б у світі з позитивного боку, не в контексті якихось скандалів чи якихось невдач. Це був би великий внесок у створення позитивного образу України у світі”, – додає Євген Філіндаш.

Він переконаний, що обрання Сергія Бубки очільником МОК викликало б сплеск патріотичних почуттів в Україні, як це було під час Євро-2012.

Це позитивно вплине на суспільну свідомість в Україні та дасть поштовх до розвитку спорту. Це буде ще однією демонстрацією того, що, займаючись спортом, можна досягти вершин”, – додав експерт.


Рекорди та досягнення


Сергій Бубка брав участь у чотирьох Олімпійських Іграх, у 1988 році на Олімпіаді в Сеулі він виборов золоту медаль у стрибках з жердиною, виступаючи за СРСР.

Шестиразовий чемпіон світу, Сергій Бубка встановив 35 світових рекордів. Його рекорди у стрибках у приміщенні (6,15 метра) та на відкритому просторі (6,14 м) досі ніхто не побив.

Від 2002 до 2008 року Сергій Бубка був головою Комісії атлетів Міжнародного Олімпійського Ко-мітету. Потім став почесним членом цієї комісії.

Від 2007 року він обіймає посаду віце-президента Міжнародної Асо-ціації легкоатлетичних федерацій.

Від 2002 до 2006 року був депутатом українського парламенту.

Сергій Бубка та Себастьян Коу вважаються основними претендентами на посаду президента Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій у 2015 році.