НАВКОЛО СВІТУ

 

Охорону президента Франції очолила жінка

На пост глави загону із забезпечення безпеки президента Франції вперше в історії призначено жінку.

Керівником охорони новообраного президента Франсуа Олланда стала 44-річний фахівець з питань безпеки Софі Атт.

За даними видання, кандидатуру Атт Олланд рекомендував його однопартієць, колишній прем’єр-міністр Франції Ліонель Жоспен. Зазначається, що вона відповідала за охорону Жоспена, коли він очолював уряд.

Крім того, як передає Associated Press, була знижена чисельність загону. Якщо до цього часу до його складу входили 93 людини, то тепер їх стало 60. У той же час зазначається, що до складу структури входять як чоловіки, так і жінки. Скорочення чисельності охорони було виконане в рамках передвиборної обіцянки Олланда максимально знизити держвидатки.

За даними AFP, в охорону президента також повернули службовців жандармерії (до цього загін цілком складався із співробітників поліції). Зокрема, мова йде про співробітників антитерористичного підрозділу GIGN (група втручання французької жандармерії).

Між тим, газета “Коммерсант” раніше писала, що робота служби безпеки президента Франції ускладнилася у зв’язку з відмовою Олланда переїхати зі звичайної зйомної квартири до резиденції в Єлисейському палаці.

Охорону також турбує спосіб спілкування президента з виборцями: потискуючи оточуючим руки, Олланд часто заходить вглиб натовпу, де захистити його від небезпеки важко.

 

Картини брудними пальцями

Нью-йоркська художниця Джудіт Браун створює унікальні картини. Замість фарб мисткиня використовує звичайне вугілля.

А пензель їй замінюють власні пальці...

Американка Джудіт Браун самостійно відкрила незвичну техніку малювання. Вона подрібнює шматки вугілля на порошок. Далі вмочує у нього пальці і виводить диво-візерунки на стіні чи полотні.

 

Випив 42 кави за 2 хв.

За дві хвилини японець Такеру Кобаяші встановив черговий світовий рекорд – випив 42 горнятка міцного свіжоприготованого еспресо із зерен різних сортів. Попри серйозне передозування кофеїну, з Такеру після цього було все гаразд.

Такеру Кобаяші – знаменитий японський багаторазовий чемпіон-рекордсмен з поїдання гот-доґів, фрикадельок, курячих крилець, гамбурґерів і пасти. Він навмисне тренує свій шлунок, з’їдаючи час від часу дедалі більші порції їжі, хоча це не відбивається на його вазі. За зросту 173 см він важить 60 кг. нього є також спеціальний метод швидкого поїдання їжі...

 

Діамантовий ювілей британської королеви

Лондон – Британці святкують діамантовий ювілей глави держави Королеви Єлизавети Другої. З цієї нагоди у країні проголошено додатковий вихідний день, заплановані паради та інші урочистості. У ці дні чути переважно схвальні відгуки про монархію загалом і про королеву, яка стала символом країни 60 років тому.

У лютому 1952 року принцеса Єлизавета була офіційно проголошена королевою після смерті її батька Георга Шостого. Влітку того ж року відбулася велична церемонія коронації Єлизавети Другої. Їй, звичайно ж, бажали довгих років правління, але, можливо, не всі могли передбачити, що воно успішно триватиме понад півстоліття.

У ці дні Лондон завішаний прапорами. Навіть деякі приватні будинки схожі на різдвяні ялинки з кольоровими гірляндами й стрічками.

Чи означають плановані гучні святкування, що всі британці монархісти? Ні. Навіть деякі прихильники монархії дивляться на конституційну монархію прагматично. Як, наприклад, колишній депутат парламенту, урядовець Майкл Портілло.

“Я не думаю, що маю сентименти щодо монархії, але я вважаю, що вона спрацьовує дуже добре на практиці. Це не єдина система, яка могла б спрацьовувати, але ця виконує свою роль. Я вважаю, що королева служить країні. Вона не намагається збільшувати свої повноваження. На відміну від політиків, представники королівської родини не обіцяють нічого, окрім служіння. І вони нагадують політикам, що є щось вище за них. Політичним діячам нагадують, що є щось постійне, тоді як політики – тимчасові”, каже колишній політик Майкл Портілло.

Повноваження Королеви Єлизавети Другої  символічні. Вона не має права проголошувати укази. Вона не висловлює оцінок діяльності уряду і ніяк не виявляє свого ставлення до різних партій чи політиків.

Але вона здійснює державні візити від імені Великої Британії, проводить аудієнції з прем’єр-міністрами і зачитує у парламенті складені урядом промови з планами законодавчої діяльності.

Критики називають Королеву Єлизавету Другу символом пережитків минулого. Ще жорсткіші опоненти стверджують, що монархія символізує автократію і нерівність.

86-річна Єлизавета Друга за 60 років на троні змогла триматися осторонь скандалів та проблем, які важко би було оминути політикові на посаді глави держави.

Скандалів довкола приватного життя не уник, наприклад, син королеви і спадкоємець трону принц Чарльз.

Але на найближчі дні антимонархістів, яких тепер і так небагато, не буде чутно за гучними святкуваннями, промовами і піснями.

 

Оливкова криза

Економічні проблеми в середземноморських країнах призвели до скорочення попиту на оливкову олію. Вартість оливкової олії преміум-класу на оптових риках впала до 2,9 тис. дол. за тонну, тобто до мінімальної позначки з 2002-го. У 2005-му вартість оливкової олії сягала 6 тис. дол. за тонну.

Це б’є по головних виробниках оливкової олії – Італії, Іспанії та Греції, які борються з фінансовою кризою. Ці країни виготовляють 70% об’ємів оливкової олії у світі. Її виробництво часто є єдиним джерелом доходу, зокрема в іспанській Андалузії, де через падіння попиту на олію рівень безробіття досяг 33%.