Загальні збори КУМФ

Ірма Осадца

Загальні річні збори Канадсько-Української Мистецької Фундації відбулися 27 березня цього року у приміщенні галереї КУМФ при вулиці Блюр-Захід, 2118-А в Торонто.

Збори відкрив голова Дирекції Роман Вжесневський, який, привітавши присутніх, чітко і поетично підсумував ціль і діяльність Фундації. До президії зборів обрано Володимира Дашка – на голову та Христину Сохоцьку – на секретаря. В. Дашко вміло провадив зборами, пильнуючи, щоб численні звіти членів Дирекції були представлені вчасно і щоб спірні питання були розв’язувані відверто.

Хоча звіти, що стосувалися адміністративних, господарських і фінансових справ Фундації, були  необхідними та інформативними, для необізнаного спостерігача вони не віддзеркалювали душу діяльности КУМФ. Лише у звіті екзекутивного директора Люди Павлів можна було виразніше пізнати діапазон діяльности Фундації та її важливу роль у розвитку та збереженні української культури в Торонто.

За минулий звітний рік у галереї КУМФ влаштовано дев’ять мистецьких виставок. Першою була ретроспективна посмертна виставка маляра Ігоря Кордюка. Ця експозиція рівночасно та відповідно відзначала 30-ту річницю КУМФ, тому що мистець був першим, який урядив індивідуальну виставку своїх творів у галереї новозаснованої Фундації в 1976 році. Інші індивідуальні виставки в минулому році виявили різноманітну творчість таких  мистців: Богдана Сороки (Львів), Віктора Цапка (Торонто), Володимира Макаренка (Париж), Бориса Єґіазаряна (Київ) та покійного майстра Якова Гніздовського. Відбулися ще дві групові виставки. Перша ознайомила торонтську громаду з мистцями четвертої хвилі, а друга – святкувала 50-річчя Української Спілки Образотворчих Мистців Канади (УСОМ). Урочистий ювілейний бенкет, влаштований УСОМ, відбувся на фоні тієї виставки. Рік закінчився виставкою ікон майстерного іконописця з України Миколи Бенедищука.

Крім виставок, у приміщенні галереї КУМФ відбувся ряд інших культурних імпрез, зокрема, доповіді Наукового Товариства ім. Шевченка, концерт скрипаля Соломії Сороки та піаніста Артура Ґріна на закритті виставки Богдана Сороки, харитативна виставка і збірка пожертв на користь дитячого реабілітаційного центру у Львові “Джерело” та багато інших.

Після уділення абсолюторії уступаючій Дирекції обрано нову Дирекцію на наступний рік у такому складі: Роман Вжесневський – голова, Марійка Лялька-Винницька – секретар, Мирон Дилинський – скарбник, Христина Сохоцька, Микола Юник, Богдан Головацький, Оля Калимон, Анна Кисіль, Христина Цурковська, Ліда Шулякевич, Мирон Юник, Тетяна Вандергайден, Ірина Вжесневська – члени. Почесні члени – це Мирон Барабаш і Ярослав Соколик. Склад контрольної комісії: Володимир Луців – голова, Іван Винницький і Лев Перфецький – члени.

Під час точки “Різне” відбулася цікава дискусія. У відповіді на запитання про колекцію Фундації виявилось, що у фондах КУМФ заховано близько 660 мистецьких творів, деякі дуже цінні, які рідко можна побачити через брак відповідного приміщення. Довголітній член Дирекції Тетяна Вандергайден зауважила, що загально в Торонто є вартісні українські культурні експонати, що знаходяться у менших збірках і музеях. Вона додала, що в таких містах, як Нью-Йорк і Чикаго, вже існують більші українські музеї, а в Торонто подібної установи нема. Виник задум, щоб КУМФ започаткувала діалог з іншими громадськими організаціями, аби викликати зацікавлення до такого проекту.

Слід згадати, що за минулий рік колекція КУМФ побільшилася 65 творами завдяки щедрому дару з колекції достойного пана І. Яремка і зі спадку д-р Наді та інж. Антона Івахнюків. Фундація також придбала твори з індивідуальних виставок, що відбувалися в її галереї.

Після закриття зборів присутні продовжували свої дискусії на культурні теми у дружній атмосфері з вином і сиром.

Річні збори Фундації підтвердили, що подальша праця КУМФ буде виконуватися відданими та здатними людьми. Однак необхідною є підтримка громади для продовження її діяльности. Бажано, щоб любителі української культури відвідували галерею КУМФ і записувалися до її членства. Також варто завітати на вебсайт Фундації за адресою www.kumfgallery.com.