“До світлого і великого”

УКУ одним із перших вийшов на Майдан – виявити громадську позицію студентської молоді.

1 - Ведучі вечора Євген Романчукевич і Марічка МельникПро це почули гості та меценати 1 грудня в Торонто на довгоочікуваному бенкеті у підтримку Українського Католицького Університету (УКУ). Понад дві сотні людей зібралися того вечора разом під гаслом “До світлого і великого”, щоб урочисто вшанувати десятилітню працю Української Католицької Освітньої Фундації (УКОФ) в Канаді та відзначити 50-літній ювілей заснування Українського Католицького Університету Патріархом Йосифом Сліпим. Вперше до громади Торонто з вітальним словом звернувся новообраний ректор УКУ отець доктор Богдан Прах, який докладно та щиро поділився останніми здобутками і планами розвитку Університету. Спеціальним гостем був також проректор УКУ з науково-педагогічної діяльності доктор Павло Хобзей, який говорив про минуле і майбутнє Університету у світовій та українській площині. Дуже приємно було також гостити отця Барщевського, який уже тривалий час провадить свою наукову працю в Торонто та ділиться з громадою своїми здобутками на відкритих лекціях.

Уже понад десять років українська громада Торонто і в загальному Канади жертовно підтримує Університет і подає добрий приклад до наслідування. Про це свідчила, зокрема, і презентація професора Юрія Даревича, одного з директорів Фундації, в якій було представлено найбільших меценатів Української Католицької Освітньої Фундації.

Загалом вечір пройшов у товариській атмосфері, де зібралися люди, об’єднані спільною ідеєю і запалом зробити зміни, де кожен долучався в той спосіб, в який міг. І, будьте певні, навіть найменша лепта цього вечора стане вирішальною у великій справі!

2 - Під час бенкетуУкраїнська Католицька Освітня Фундація завдячує бенкетовому Комітетові, до складу якого увійшли знані та шановані у громаді люди: Юрій Даревич, Даня Чума, Марічка Ґаладза, Уляна Гуцал, Оля Калимон, Ігор Комарницький, Оксана Лоза, Таня Мельник, Ірена Паттен, Люда Павлів, Рената Роман, Галина Рудавська, Марія Шкамбара, Аня Яблонська; працівники УКУ і УКОФ: Юля Гнатів, Лада Даревич, Олег Водовіз та Олесь Кузьма.

Цьогорічний бенкет можна окреслити заснуванням стипендій, щедрими дарунками та спонсорством, особливо:

Платинові Спонсори (від $10,000) – Фундація о. Маріяна та д-ра Романа Цурковських, Родинна Фундація Ігоря Ігнатовича;

 Золоті Спонсори ($5,000) – Роберт й Ірена Паттен, Ігор і Оксана Комарницькі, Йосиф Біланюк, Ігор і Даня Чуми;

та Приятелі УКУ ($2,500) – Юрій і Дарія Даревич з родиною, Пласт Торонто, Таня Мельник з родиною, Ольга Нагірна, Євген і Рената Романчукевичі та Галина Рудавська.

Мистці та підприємці подарували предмети на тихий аукціон, дохід від якого приніс $2,680. Загально надійшло понад $100,000 датків та обіцянь на підтримку стипендій і програм Університету від чисельних жертводавців у сумах від $50 до $60,000. Збагатили вечір наші добровольці – тріо “Червоні Маки” та ведучі Марічка Мельник і Євген Романчукевич.

Такий високий рівень успіху дає запевнення в тому, що справа розвитку Університету є надзвичайно актуальною саме тепер, коли вже видно результати його праці у зміні молодого покоління і суспільства в цілому.

3 - Тріо “Червоні маки”Студенти УКУ одними з перших вийшли на Майдан в акціях вияву громадської позиції студентської молоді. Вже 21 листопада 2013 р. у Львові студенти вийшли на проспект Свободи до пам’ятника Т. Шевченка з протестом проти рішення українського уряду призупинити євроінтеграцію. Український Католицький Університет від самих початків Єврореволюції закликав усі сторони до столу переговорів, відстоював мирне, демократичне вирішення ситуації.

У своєму зверненні 10 грудня ректорат УКУ заявив: “Спільнота Університету поділяє думку Українських Церков та Ініціативної групи “Першого грудня”, які об-стоюють потрібність переговорів із владою, наголошуючи на дотриманні певних етичних правил”. Того ж дня президент УКУ Владика Борис Ґудзяк в інтерв’ю П’ятому каналові звернув увагу на те, що влада почала залякувати студентів УКУ. Наступного дня, 11 грудня, після другої спроби силовиків розігнати Майдан Український Католицький Університет оголосив громадську непокору президентові та його урядові і домагався негайної відставки чинної влади, сформування тимчасового уряду та проголошення дострокових виборів в усі органи влади.

12 грудня під час прес-конференції у Штабі національного спротиву Владика Борис Ґудзяк засудив владу за черговий прояв насилля, закликав захищати український народ від несправедливості, корупції і об’єднатися заради спільної мети – творення громадянського суспільства, яке прагне втілювати найкращі європейські цінності. “Те, що відбулося за останні 24 години, показало, що маленька горстка людей, озброєних любов’ю, вірою, дружбою, піснею і молитвою на устах, змогла вистояти проти озброєних силовиків. Сила відступила перед правдою і громадською солідарністю. Це є знак, який має бути дороговказом на майбутнє”, – сказав Владика Борис Ґудзяк.

13 грудня ректор УКУ oтець Богдан Прах разом із ректорами університетів Львівщини закликали припинити репресії, відмовитися від мови ультиматумів та погроз і негайно сісти за стіл перемовин.

Заохочує до подальшої праці й те, що громада відгукується на потреби Університету і справді вірить у місію УКУ та людей, що там працюють. Загально першогрудневий бенкет зібрав $199,235 на користь Українського Католицького Університету.

 

Українська Католицька Освітня Фундація є реєстрована канадська харитативна організація (ч. 82224 5098 RR0001). За дальшою інформацією прохання звертатися до УКОФ у Канаді на адресу: 236 Bering Ave. Toronto, ON  M8Z 3A5; тел.: 416-239-2495; ucef@ucef.ca; веб-сторінка: www.ucef.org

 

PHOTOS

1 - Ведучі вечора Євген Романчукевич і Марічка Мельник

2 - Під час бенкету

3 - Тріо “Червоні маки”