Навколо світу

 

Третину грошей

на Олімпіаду – вкрали? 

Третина грошей, виділених на організацію Олімпійських Ігор у Сочі, була вкрадена. Про це заявив президент Міжнародної федерації лижного спорту (FIS) та член МОК Жан-Франко Каспер.

За його словами, бюджет, який призначався для організації Зимової Олімпіади, розкрадений більш ніж на 30 відсотків. Про це він розповів в інтерв’ю швейцарській телерадіокомпанії SFR.

Таким чином, уточнив Каспер, вкрадено близько 13 мільярдів євро. Втім, функціонер не бачить у цьому нічого дивного: він упевнений, що в Росії це стало звичайним явищем. Саму Олімпіаду Каспер називає піар-проектом Володимира Путіна і пропонує з цієї точки зору розглядати і звільнення Михайла Ходорковського, а також амністію, під яку, зокрема, потрапили активісти Greenpeace та учасниці панк-групи Pussy Riot.

Нагадаємо, чиновник не вперше критикує сочинську Олімпіаду. Так, кілька місяців тому в інтерв’ю Die Welt він розповів, що в організаторів залишається “близько 10 тисяч невирішених проблем”, однак необмежені фінансові можливості російського президента допоможуть уникнути будь-яких накладок.

Олімпіада в Сочі почнеться 7 лютого.

 

 

Китай – провідник

світової торгівлі

Обсяг міжнародної торгівлі Китаю у 2013 році збільшився на 7,6% і вперше вийшов за позначку в чотири трильйони доларів, пише The Financial Times.

Традиційний провідник США ще не зробив остаточних підрахунків, проте за 11 місяців торговий баланс американців склав 3,57 трильйона доларів.

Китай вже визнав себе лідером світової торгівлі.

Незважаючи на поліпшення динаміки ключових показників, торік урядові не вдалося прискорити темпи зростання зовнішньої торгівлі країни до намічених 8%.

Річний профіцит торгового балансу Китаю зріс на 12,8% і склав 259 мільярдів доларів. Основну частину операцій КНР укладає з країнами Євросоюзу, за ними йдуть США та азіатські країни.

 

 

В Ізраїлі

поховали Аріеля Шарона

Екс-прем’єр-міністр Ізраїлю Аріель Шарон був похований з усіма військовими почестями на сімейній фермі “Шикмім” на півдні Ізраїлю.

Труну на останньому етапі церемонії несла група генералів.

Під час поховання, яке відбулося поблизу кордону з сектором Газа, були посилені заходи безпеки.

В Єрусалимі пройшла церемонія державного похорону. На церемонію прощання біля Ізраїльського парламенту прибули близько 20 закордонних делегацій.

Після церемонії прощання у кнесеті тіло Аріеля Шарона перевезли на його сімейне ранчо в пустелі Негев і поховали поряд із дружиною Лілі, яка померла 2000 року. Під час поховання були присутні лише близькі.

Аріель Шарон помер у суботу, 11 січня, внаслідок серцевої недостатності. З 2006 року він перебував у комі після інсульту.

Промовляючи на урочистій церемонії прощання з екс-прем’єром, президент Ізраїлю Шимон Перес назвав Аріеля Шарона “військовою легендою”, який завжди мріяв про мир для Ізраїлю.

 

 

Через морози замерз Ніагарський водоспад 

Через рекордно низьку температуру і холодний вітер частково замерз Ніагарський водоспад. Про це повідомляє The Daily Mail.

З вівторка, 7 січня, в районі водоспаду температура повітря опустилася до 28 градусів морозу з урахуванням вітру. Рекордна кількість льоду в річці Ніагара загрожує повінню місту Ніагара Фоллс.

Незважаючи на мороз, водоспад Ніагара особливо приваблює туристів, які поспішають побачити рідкісне явище – водоспад, скутий кригою.

Аномальні морози та снігопади паралізували життя у східних штатах США, де закрилися школи і державні установи, а в кількох штатах влада оголосила надзвичайний стан.

Історики свідчать, що American Falls – один із трьох водоспадів, які формують комплекс Ніагара, востаннє замерзав у 1911 році.

 

 

Ґейтс – найпопулярніша людина планети

 

Засновник компанії Microsoft Corp. Білл Ґейтс – найпопуляр-ніша людина у світі. Про це свідчить опитування, проведене британською газетою The Times спільно з міжнародним інститутом вивчення громадської думки YouGov.

Як повідомляє Bloomberg, за ним ідуть два президенти Барак Обама (на другому місці) і Володимир Путін (на третьому). Четверту сходинку рейтингу займає Папа Римський Франциск.

Однак варто зазначити: незважаючи на це, у США Папа Франциск став найбільш шанованою у світі людиною, випередивши Обаму.

 

 

Кожен третій житель Землі – товстун

Кожний третій житель Землі – понад 1,5 мільярда осіб – має надлишкову вагу, інформує щойно опублікований звіт британського Інституту міжнародного розвитку. У період з 1980 по 2008 рік кількість таких людей зросла із 250 мільйонів до 904 мільйонів осіб. А за останні п’ять років до них додалося ще не менше 600 мільйонів жителів нашої планети, інформує Укрінформ. Ожиріння стало проблемою населення країн, що розвиваються, оскільки тут у раціоні переважають насамперед жирні продукти. У звіті наголошується: саме такі продукти провокують серцево-судинні захворювання, рак, діабет та деякі інші хвороби.