НАВКОЛО СВІТУ

Аномальна спека в Австралії

Австралійські метеорологи зафіксували рекордно високу температуру в країні. За прогнозами, спека не спадатиме. Для позначення аномальних показників вище 50 градусів на кліматичних картах ввели два нових кольори після того, як був зафіксований помаранчевий максимум.

7 січня стовпчик термометра піднявся до 40,33 градуса, побивши рекорд 1972 року, коли температура склала 40,17 градуса. 8 січня температура в деяких частинах південно-східного штату Нового Південного Уельсу, який вважається найбільш населеним у країні, досягала 45 градусів.

Якщо раніше позначенням температурної межі у 40 градусів слугував помаранчевий колір і його відтінки, то на цьому тижні був досягнутий помаранчевий максимум. У зв’язку з аномаліями австралійському метеорологічному бюро довелося додати на карту два нові кольори – фіолетовий, що показує температуру до 54 градусів, і рожевий – вище 54 градуса.

Таким чином, як підкреслює Yahoo News, у країні може бути побитий абсолютний температурний рекорд 50,7 градусів, який був встановлений у 1960 році. Найвищі температури очікуються у Новому Південному Уельсі й ще одному південно-східному штаті Вікторія.

Спека супроводжується сильним вітром і сухою погодою, через що були спровоковані сотні лісових пожеж по всій країні. За повідомленням The Australian, у Новому Південному Уельсі досі вирують понад 140 пожеж, з яких більше 30 не вдається локалізувати. Близько 2000 пожежників задіяні в гасінні вогню.

Як мінімум у чотирьох районах Нового Південного Уельсу влада визнала ситуацію катастрофічною.



У Лондоні відкриється найвищий оглядовий майданчик


1 лютого у Лондоні відкривається новий оглядовий майданчик на висоті 243 метри.

Він розміщений на башті Shard, висота якої складає 310 метрів, повідомляє ВВС. 

Незважаючи на доволі високу вартість квитка (40 доларів), усі вони були повністю розпродані протягом перших двох днів. 

Відвідувачі будуть підніматися до 68 поверху на двох ліфтах. Оглядовий майданчик міститься на 72 поверсі.

Охочі зможуть скористатися спеціальними далекоглядними трубами. За їх допомогою можна побачити не тільки “живу” картинку визначних місць Лондона, але й краєвиди міста в ясний день, під час заходу сонця, а також нічне місто.

Квитки для відвідування бажано купувати заздалегідь, хоча на місці це теж можна зробити.

Вежа Shard є частиною проекту собівартістю у 2 млрд. фунтів з перепланування району біля Лондонського моста.



Зріс продаж Rolls-Royce

Продажі автомобілів Rolls-Royce Motor Cars у 2012 році досягли рекордної позначки завдяки попиту з боку заможних клієнтів зі США і Китаю.

Rolls-Royce, що належить німецькому автовиробникові BMW, повідомила про 1-відсоткове зростання продажів автомобілів до 3,575 штук. У 2011 році компанія продала 3,538 машин.

Rolls-Royce фіксує рекорд продажів авто третій рік поспіль, однак темпи зростання за минулий рік виявилися значно нижчими від результатів попередніх років: у 2011 і 2010 роках продажі машин Rolls-Royce зросли на 31% і 150% відповідно.


В Японії створили літаючий потяг

Японські інженери розробили поїзд “Маглев”, який рухається за рахунок сили електро-магнітного поля і розга-няється до 500 км/год. Перша лінія потяга, який рухатиметься у повітрі, з’явиться в країні у 2027 році між містами Токіо і Нагоя, а до 2045 запрацює маршрут Токіо – Осака. Проект обійдеться Центральній залізничній компанії Японії у $112 млрд.

Над створенням потяга вчені працювали більше сорока років, а останні п’ять місяців у них пішли на складання експериментального зразка. Поїзд встановлюється на магнітну подушку, а електромагнітне поле утримує його у повітрі.

Маглев” може розвивати швидкість до 500 км/год., оскільки єдина перешкода на його шляху – опір повітря. Тепер поїздка з Токіо в Нагою на швидкісному залізничному транспорті займає близько півтори години, а “Маглев” зможе подолати цю відстань всього за 40 хв.

Поїзд складається із 13 вагонів, кожен з яких розрахований на 68 пасажирів.

Залізничники не сумніваються, що проект буде дуже популярний серед населення і окупиться у рекордно короткі терміни. Велика частина маршруту “Маглева” пролягатиме під землею на глибині близько 100 метрів. Оскільки вхід поїзда у тунель супроводжується звуком, схожим на невеликий вибух, високошвидкісну трасу японці побудують далеко від населених пунктів.


Половина їжі на Землі пропадає даремно

Експерти британського товариства інженерів-механіків з’ясували, що від 30% до 50% вирощеної і виробленої на Землі їжі, що складає близько 2 мільярдів тонн, ніхто не з’їдає, повідомляє ВВС.

Жителі найбагатших регіонів планети – США і країн Європи – половину продуктів викидають після купівлі. Згідно з оприлюдненою ВВС доповіддю, безглуздо вироблені надлишки їжі утворюються через поєднання факторів: суворого контролю за продажем протермінованих продуктів, погане збирання врожаю і марнотратство споживачів.

Доповідь звертає увагу на те, що величезні обсяги прісної води – близько 550 мільярдів кубометрів – використовуються у світі на вирощування продуктів, які згодом викидаються на смітники. Автори називають такий стан речей трагічним і заявляють, що планеті, чисельність населення якої до 2075 року, за прогнозами, виросте на три мільярди – до 9,5 мільярда чоловік, варто задуматися про стратегії розумного харчування.


Пірат іде на “пенсію”

Один з найактивніших ватажків сомалійських піратів Мохаммед Абді Хасан 10 січня оголосив про відхід від справ.

Після восьми років піратства я вирішив оголосити про завершення цього роду діяльності. Відтепер я більше не буду брати участі у кримінальних справах”, – заявив Хасан.

Причому розповів, що після його заклику “багато хто з колег” також залишив піратство.

Хасан, імовірно, заробив чималі статки на захопленні торгових суден в Індійському океані. Зазвичай за їх звільнення власники віддавали викуп у кілька мільйонів доларів.

Зокрема, люди Хасана стояли за захопленням українського вантажного судна “Фаїна”, на борту якого перевозилася зброя. Вони ж викрали саудівський супертанкер “Сіріус стар”. Обидва рази за звільнення суден і команди доводилося платити викуп.

Сомалійський регіон Хобіо від початку 1990-их років став неофіційною столицею піратів, що грабували та брали в полон торговельні судна, що проходили повз. Незважаючи на негативні наслідки для світового судноплавства та страховиків, економіка цього регіону завдяки піратству почала динамічно розвиватися, що сприятливо позначилося на рівні життя місцевого населення.

За останні три роки через зростання доходів від іншої діяльності та появу в морі патрулів ВМС різних країн світу піратство у Сомалі пішло на спад.