Навколо світу

Піднято шпиль нового Всесвітнього Торгового Центру

Шпиль хмарочоса Всесвітнього Торгового Центру-1 у Нью-Йорку, також відомого як Вежа Свободи, підняли на вершину будівлі для монтажу.

За допомогою підіймального крана 124-метровий шпиль і прикріплений до нього прапор США були підняті на робочий майданчик на вершині 104-поверхової будівлі. Він буде встановлений на вершині хмарочоса через кілька тижнів. Висота шпиля складе 541 метр.

Після встановлення шпиля будівля, побудована на місці зруйнованого 11 вересня 2001 року комплексу Всесвітнього Торгового Центру, стане найвищою у західній півкулі.

Висота будівлі не випадкова. За задумом архітекторів, вона символізує важливу для історії США подію – проголошення Незалежності від Британської імперії у 1776 році.

Тепер будівля є найвищою у Нью-Йорку, її висота без шпиля становить 387 метрів.

Очікувалося, що шпиль буде піднято ще 30 квітня, проте погодні умови дозволили зробити це лише у четвер, 2 травня.

Цього дня у 2011 році був знищений колишній ватажок міжнародної терористичної мережі Аль-Кайда Осама бін Ладен.

 

 

Влада Кембриджу відмовилася ховати Тамерлана Царнаєва

Влада Кембриджу, в якому жив Тамерлан Царнаєв, відмовилася ховати його на міському кладовищі.

Як повідомляє місцевий новинний портал Boston.com, голова адміністрації Кембриджу Роберт Гілі (Robert W. Healy) заявив, що влада не отримувала від родичів Царнаєва прохання про надання місця на кладовищі. Вони також просять родину утриматися від подібних прохань.

Раніше повідомлялося, що тіло підозрюваного в організації теракту у Бостоні поховають у місті Вустер, у штаті Массачусетс, недалеко від місця трагедії. Однак десятки жителів міста висловили протест.

Нагадаємо, брати Тамерлан та Джохар Царнаєви звинувачуються в організації теракту на марафоні у Бостоні 15 квітня. Тоді загинули три людини, понад 200 були поранені. Джохар був затриманий 20 квітня. Тамерлан 19 квітня помер від поранень, отриманих у перестрілці з поліцією.

 

 

 

Сом-легенда

Британський рибалка Піт Гадд зловив сома на прізвисько Звір з Біллерікею, який довгий час вважався легендою.

Про гігантського сома, який нібито плаває в озері Мідоус, місцеві жителі розповідали протягом 12 років. Багато хто, однак, вважав, що розповіді є лише вигадкою когось із рибалок.

Гадд довів, що розповіді не були безпідставною балаканиною, впіймавши рибу вагою майже 23 кілограми.

“Протягом 45 хвилин я намагався дістати сома з води, однак той не давався. У підсумку мені вдалося дотягнутися до мережі, і риба заплуталася в ній”, – розповів чоловік.

 

 

Оксана Мась знову представлятиме Україну у Венеції на бієнале

1 -Оксана МасьКоли надійшло повідомлення, що Оксана Мась удостоєна честі представляти Україну на Венеціанському бієнале у 2013 році, першими художницю привітали і побажали їй успіху її земляки – одесити. Вони пишаються тим, що вона гідно презентує у всьому світі Україну і рідну Одесу своїми масштабними проектами. Як представник нової формації творців-першопрохідників, вона наділяє свої роботи філософським змістом, масштабністю планетарного погляду на сьогодення. Досі всім пам’ятний її проект “Вівтар націй”, який потрапив у п’ятірку найзначніших подій Венеціанського бієнале два роки тому. У 2012 році її було визнано лауреатом національної програми “Людина року”.

Цього разу Оксана представить у Венеції унікальний проект “Квантова молитва”. Інсталяція являє собою автомобільний двигун, на якому застигли потоки розплавленого прозорого муранського скла. За словами автора, “це молитва просвітленої раси людей, яка відзначається почуттям єдності й любові. Люди нової формації зможуть відчувати і бачити тонкі світи і своє майбутнє. Перехід до нової раси – це шлях до Душі через абсолютне очищення і злиття з енергією Всесвіту. У цій молитві немає релігійного підґрунтя, цей твір – чистої води концептуальне мистецтво, потік свідомості”. До речі, Оксана Мась і раніше за символ нашої доби обирала автомобільний двигун, то фарбуючи його у золотаві кольори, то декоруючи чорною шкірою.

2 - Інсталяція Оксани Мась “Квантова молитва”Які думки й асоціації викличе нова робота Оксани Мась, дізнаємося після її публічної презентації. Виготовлено інсталяцію було досвідченими скловарами, удостоєними звання “маестро”, у майстернях на острові Мурано, відомому своїм скляним виробництвом. Для реалізації цього проекту знадобилося навіть побудувати окрему піч. У ній двигун упродовж доби розігріли до 450 градусів, скло – до 800. А потім сама художниця стала свідком неповторного акту мистецтва, побачивши, як плавиться і ллється розжарене скло, утворюючи дивовижні візерунки.

Темою спеціального проекту GLASSSTRESS на цьогорічному Венеціанському бієнале стала “White Light/White Heat”, що дослівно можна перекласти як “Біле світло/Білий жар”. Художники дискуватимуть на тему світла і тепла, основних елементів формування Всесвіту і процесу виготовлення скла. Всі арт-об’єти, що беруть участь у проекті, виготовляються вручну з муранського скла. На фабриках Мурано свого часу створювалися шедеври Пабло Пікассо, Жоржа Брака, Марка Шагала та інших майстрів.

Сподіваємося, що на 55-му Венеціанському бієнале, який стартує 1 червня, філософська інсталяція “Квантова молитва” Оксани Мась знайде чимало прихильників, а сама художниця ще не раз радуватиме своїх шанувальників новими оригінальними творами. Адже вона –  природжений працелюб, що керується девізом: дорогу здолає той, хто йде.

 

Сергій Горицвіт

PHOTOS

1 -Оксана Мась

2 - Інсталяція Оксани Мась “Квантова молитва”