Українська Кредитова Спілка –

70 років на службі громади

Лариса Гринда

----------------

1 – Привіт складає голова Кооперативної Ради Канади Оля Шевель29 квітня 2014 року Українська Кредитова Спілка відбула свої Річні Загальні Збори. Уже 70-ті! 4 липня 2014 р. минає 70 років, як ця фінансова установа була створена і почала свою велику працю на благо української громади Канади.

Відкрив Збори голова Ради Директорів УКС Андрій Соханівський. Він запросив пароха церкви Св. Іллі у Брамптоні отця Ґаладзу до проведення молитви. Також хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять членів УКС, які відійшли у вічність, та тих, що загинули під час останніх подій на Євромайдані в Києві, зокрема “Небесної Сотні”.

Напевно, у цілому Торонто немає українця, котрого б не зачепила за живе жахлива вістка про те, що у Брамптоні напередодні Великодніх Свят згоріла церква Св. Іллі. Тож відразу після проведення молитви Андрій Соханівський вручив отцеві Ґаладзі чек на $5,000 від УКС на потреби храму. Це ще раз підкреслило, що Українська Кредитова Спілка завжди готова допомогти громадським організаціям, церквам, товариствам, школам і т. п., щедро жертвуючи чималі кошти на добродійні цілі.

2 – Звітує голова Правління Української Кредитової Спілки Тарас ПідзамецькийГолова Ради Директорів УКС Андрій Соханівський, який провадив Зборами, представив почесних гостей і запросив до слова голову Кооперативної Ради Канади Олю Шевель, котра відзначила велику роль, яку відіграє Українська Кредитова Спілка в кооперативній родині, будучи однією з найбільших українських фінансових установ.

Відтак привіт УКС склав новообраний голова Конгресу Українців Канади, Відділ Торонто Тарас Багрій, який подякував Українській Кредитовій Спілці за постійну підтримку всіх проектів КУК, Відділ Торонто, зокрема протягом останніх місяців, коли проводилися мітинги, демонстрації, збір коштів на допомогу Євромайдану в Україні.

3 – Голова Ради Директорів УКС Андрій Соханівський передає чек на $5,000 парохуЩороку Українська Кредитова Спілка відзначає стипендіями молодих членів нашої громади, які не тільки досягли успіхів у навчанні в університетах і коледжах, але й проявили себе як активні учасники громадського життя. Член Ради Директорів УКС Славко Борис представив цьогорічних номінантів на стипендії, фотографії та короткі довідки яких були висвітлені на екрані. Серед номінантів: нагорода за громадське провідництво в сумі $1,000 – Емілія Байрачна, Люк Дашко, Олена Ґінда, Алістан Гедли, Александра Павлюк і Кетерина Процик; стипендійна нагорода голови Ради Директорів УКС в сумі $2,500 – Кассандра Луцюк; меморіальна стипендійна нагорода ім. М. Ребрика в сумі $2,500 – Одесса Келебай; меморіальна стипендійна нагорода ім. В. Ситника в сумі $2,500 – Наталія Тершаковець; стипендійна нагрода з нагоди 70-ліття УКС в сумі $5,000 – Олена Кіт. Нагородження номінантів відбудеться 15 травня на спеціально зорганізованому для цього вечорі.

4 – Представляє номінантів на стипендії УКС член Ради Директорів Славко БорисПісля схвалення протоколу попередніх, 69-х річних Загальних Зборів перейдено до звітів.

Голова Ради Директорів Андрій Соханівський у своєму звіті наголосив, що 2014-й – особливий рік для Української Кредитової Спілки. 4 липня ц. р. УКС буде відзначати важливу віху – 70-річчя з дня свого заснування завдяки зусиллям Філії Українського Національного Об’єднання Торонто. Протягом років з УКС з’єдналися ще 19 українських кредитівок, сформувавши сильну і перспективну фінансову установу, яка живе гаслом “Будуємо громаду”. Члени УКС можуть гордитися, що завдяки солідному управлінню Українська Кредитова Спілка є фінансово стійкою кооперативою, що уможливлює велику підтримку громадського життя в Канаді та наших братів і сестер в Україні. Пан Соханівський висловив глибоке занепокоєння останніми подіями в Україні, наголосивши, що УКС завжди стоятиме на позиціях соборності та незалежності Української держави. Він подякував працівникам УКС за їх сумлінну працю у 2013 р. і висловив особливу подяку членам за їх лояльність і відданість.

5 – Слово виголошує президент Конгресу Українців Канади Павло ҐродГолова Правління Української Кредитової Спілки Тарас Підзамецький у своєму звіті зосередився на цифрах і фактах, підкресливши, що у минулому році УКС підтримувала акцент на прибутковості в умовах все більш тісних фінансових марж, від яких зазнали негативних наслідків усі фінансові установи. Активи зросли на 43,6 млн. (7,5%), депозити – на 35,3 млн. (6,95%), кредити збільшилися на 43,3 млн. (8,56%). Прибуток до оподаткування за рік становив 2,121 млн. (проти 1,463 млн. у 2012 р.). Після сплати податків прибуток за 2013 рік склав 1,759 млн. (проти 1,284 млн. у 2012 р.). Пан Підзамецький наголосив, що під час звітного періоду УКС впровадила ряд ініціатив з поліпшення послуг для членів. Відповідно до свого бачення “Будувати громаду” УКС продовжувала надавати фінансову підтримку різноманітним і численним культурним, освітнім і громадським проектам та заходам.

За Контрольну Комісію звітувала її голова Ганя Міщенко, наголосивши, що Контрольна Комісія прийшла до висновку, що немає надзвичайних питань, які стосуються фінансів та операцій УКС, які б вимагали спеціальної уваги чи публічного розкриття. Це також підтвердив незалежний аудитор Ґрент Торнтон.

Після звітів присутні мали нагоду поставити запитання та висловити свої зауваги і побажання щодо праці Української Кредитової Спілки.

6 – Виступає новообраний голова Конгресу Українців Канади, Відділ ТоронтоВідтак відбулися вибори чотирьох членів до Ради Директорів УКС. Було п’ять кандидатів. Їх представив член Ради Директорів Ярослав Пришляк. Представник від колишньої Кредитової Спілки “Союз” Богдан Осьмак і представник на околицю Гамільтон-Галтон-Каледон-Ґримсбі Петро Шліхта увійшли в Раду Директорів за зарезервованими позиціями, а із трьох інших кандидатів було обрано Андрія Соханівського та Володимира Кіся.

Привітати членів УКС із 70-ми Річними Загальними Зборами прийшов президент Конгресу Українців Канади Павло Ґрод. Він зосередив свій виступ на сьогоднішній нелегкій ситуації в Україні, наголосивши, що КУК всіляко намагається впливати на уряд Канади, щоб Канада підтримала Українську державу в її боротьбі з сепаратизмом, російською інвазією та тероризмом для збереження суверенності та неподільності її території. Президент КУК подякував Українській Кредитовій Спілці за постійну фінансову підтримку проектів Конгресу Українців Канади і української громади взагалі.

Після формальної частини Зборів присутні мали нагоду почастуватися гарною вечерею і взяти участь у розігравці призів.

Бажаємо Українській Кредитовій Спілці в ювілейному році її діяльності процвітання і досягнення високих вершин.

PHOTOS

 

1 – Привіт складає голова Кооперативної Ради Канади Оля Шевель

2 – Звітує голова Правління Української Кредитової Спілки Тарас Підзамецький

3 – Голова Ради Директорів УКС Андрій Соханівський передає чек на $5,000 пароху

церкви Св. Іллі отцю Ґаладзі

4 – Представляє номінантів на стипендії УКС член Ради Директорів Славко Борис

5 – Слово виголошує президент Конгресу Українців Канади Павло Ґрод

6 – Виступає новообраний голова Конгресу Українців Канади, Відділ Торонто

Тарас Багрій