НАВКОЛО СВІТУ

 

Coca-Cola видалить суперечливий складник з деяких напоїв

Coca-Cola, найбільший у світі виробник безалкогольних напоїв, видалить суперечливий складник з деяких напоїв до кінця року. До такого кроку компанія вдалася після появи онлайн-петиції.

Бромована рослинна олія, або ж BVO, була знайдена у деяких фруктових напоях компанії, а також у напоях для спортсменів, як-от Fanta та Powerade.

Занепокоєння виникли через те, що цю речовину також знайшли в антипіренах.

Торік конкурент Coca-Cola – Pepsi – забрала цю речовину зі своїх напоїв для спортсменів.

Речник Pepsi також сказав, що компанія працює над тим, аби повністю позбутися BVO у своїй продукції.

При цьому речник Coca-Cola наголосив, що рішення видалити олію було викликане не міркуваннями безпеки, оскільки всі напої і так є безпечними.

BVO використовують як стабілізатор у напоях з фруктовими смаками.

Занепокоєння викликає те, що ця олія містить бром. Згідно з дослідженням, проведеним Mayo Clonic, надмірне споживання безалкогольних напоїв, які містять BVO, може мати негативний вплив на здоров’я: аж до втрати пам’яті та проблем зі шкірою і нервами.

BVO ще у 1970 році забрали з переліку “Загальновизнані як безпечні”, що його складає Американське відомство харчів та ліків.

Однак у напоях дозволяється вміст речовини в розмірі до 15 часточок на мільйон.

В Японії та ЄС використання BVO як харчової добавки заборонене.

Ініціатором нинішньої кампанії проти її використання стала підліток з Міссіссіпі Сара Каванаг.

Її онлайн-петицію із закликом видалити BVO підписали тисячі людей.

 

Хлопцеві пощастило залишитися живим

16-річний підліток вижив після надзвичайної подорожі, сховавшись у відсіку для шасі на авіалайнері під час п’ятигодинного перельоту з Каліфорнії до Гаваїв.

Речник авіакомпанії Hawaiian Airlines заявив, що співробітники авіаліній помітили хлопця вже після приземлення літака 20 квітня вранці.

Його допитало ФБР та оглянули лікарі. За їхніми словами, стан підлітка стабільний.

Повідомляється, що хлопець втік з дому та перестрибнув паркан в аеропорту Сан-Хосе, аби потрапити на літак.

“Наша головна турбота – це стан хлопця. Йому надзвичайно пощастило, що він вижив”, – сказала речниця Hawaiian Airlines.

“Хлопцеві пощастило залишитися живим”, – заявив речник ФБР Том Саймон інформаційному агентству AP.

Саймон розповів, що як тільки літак приземлився в Маві, підліток зістрибнув з відсіку для шасі та почав блукати територією аеропорту. Єдине, що він мав при собі, – гребінець для волосся.

Він вижив в умовах недостатності кисню та при низькій температурі – літак набирав висоту до 12,000 метрів.

За інформацією Саймона, хлопець залишався непритомним протягом усього перельоту.

З моменту початку спостережень у 1947 році понад 100 безквиткових пасажирів намагалися потрапити на літак, сховавшись у відсіку для шасі. Із них майже три чверті загинули під час подорожі.

 

Фінляндію названо

найкращою країною

для матерів і дітей

Фінляндія визнана найкращою країною світу для матерів і дітей. Вже другий рік поспіль очолює рейтинг міжнародної громадської організації “Врятуйте дітей”, складений на основі даних про 178 держав.

Оцінка проводилася за п’ятьма основними категоріями – стан здоров’я матерів, ризик ранньої смерті у дітей, рівень освіти, рівень доходів у країні та політичне становище жінок. У жодній із них Фінляндія не зайняла найвищу сходинку, проте стала єдиною країною, яка потрапила до числа 15 кращих у всіх категоріях.

Одним із головних чинників, який враховувався в рейтингу, став рівень смертності. У Фінляндії він один із найнижчих на планеті: тут лише одна дитина із 345 не доживає до п’яти років. Найнижчий рівень зафіксований у Норвегії – один із 357 дітей.

Хороші умови для материнства також у Швеції, Ісландії, Нідерландах і Данії – ці країни йдуть у рейтингу слідом за Фінляндією.

Останніми виявилися африканські держави, південніші від Сахари, замикає рейтинг Сомалі. Тут смертність дуже висока: через важкі умови життя у країні кожна сьома дитина не доживає до п’яти років. Саме сомалійці продовжують залишатися однією з найбільш численних груп біженців. Наприкінці 2013 року у Фінляндії мешкало до 8 тис. сомалійців, при цьому щороку кілька сотень звертаються в імміграційну службу країни, щоб отримати статус біженця.

В організації зазначають, що у регіонах, де відбуваються військові конфлікти або трапляються природні катаклізми, найбільш вразливими категоріями є саме жінки і діти: ризик передчасної смерті для них зростає в 14 разів.

 

Найдорожчий винний корок у світі – 40 тис. євро

У Віченці, Італія, був виготовлений найдорожчий винний корок у світі вартістю 40 тисяч євро.

Компанія Labrenta, виробник винних корків вже більш ніж 40 років, і ювеліри Peroni&Parise вирішили випустити корок із золота та 569 діамантів.

Вагою у 7,30 карат і 250 грамів золота, корок був спеціально розроблений для закривання улюблених пляшок вина.

Компанія вирішила також випустити більш бюджетний варіант елітного корка – виконаний зі срібла та діамантів.

Слід зазначити, що протягом кількох останніх років в Італії зазначалася тенденція до скорочення споживання вина, а в минулому році італійці випили лише 22 млн. гектолітрів, що є найнижчим показником в Європі.

 

Гробниця 5,600-річної давнини

Міжнародна група археологів виявила поховання додинастійного періоду в околиці давньоєгипетського міста Ієраконполя.

За даними міністерства у справах старожитностей Єгипту, поховання було зроблено ще до правління фараона Нармера, засновника першої династії Єгипту, який об’єднав Нижній і Верхній Єгипет у XXXI столітті до нашої ери.

Ймовірний вік знахідки – понад 5,600 років. За попередніми даними, чоловікові, який спочиває у гробниці, на момент смерті було не більше 20 років.

Неподалік від поховання археологи також знайшли статую зі слонової кістки – фігуру бородатого чоловіка.

Керівник експедиції Рене Фрідман вважає, що завдяки вивченню гробниці вдасться отримати нові дані про похоронні ритуали у той період.

Раніше в Ієраконполі була виявлена ​​могила фараона Нармера. У січні 2014 року група американських археологів знайшла гробницю невідомого раніше правителя, який керував країною 3,7 тисячі років тому. У 2013 році було знайдено поховання, що належить фараонові Себекхотепу I, який правив Єгиптом у 1730-х роках до нашої ери.