Пам'ятаємо!

Уже минув рік відтоді, коли українці усього світу попрощалися з відомим канадцем українського походження, громадським діячем і меценатом, почесним академіком Острозького Академічного Братства, кавалером найвищих відзнак Національного Університету “Острозька Академія” – срібної та золотої медалі “Князь Василь-Костянтин Острозький” Ерастом Гуцуляком.

Ераст Гуцуляк був непересічною особистістю та високодуховною людиною. Його життєвий шлях – яскравий приклад величі людини праці та обов’язку. Він зробив неоціненний внесок у розвиток незалежної України, адже був великим патріотом і меценатом нашої держави. Важко переоцінити його роль у відродженні та розбудові Національного Університету “Острозька Академія”. Саме матеріальна допомога пана Гуцуляка дала поштовх до пришвидшення будівництва нового навчального корпусу університету. Ім’я пана Ераста Гуцуляка навічно буде закарбоване на стінах оглядової вежі, яка входить в архітектурний комплекс новобудови.

Студенти і викладачі Острозької Академії пам’ятають кожну зустріч з паном Ерастом, його розповіді про важкий життєвий шлях, подорож до Канади “з однією дерев’яною валізкою та одним доларом у кишені”, успіхи в бізнесі та громадській діяльності, процес творення незалежної України на початку 1990-х років, учасником якого безпосередньо він був. Пан Гуцуляк стверджував: “Сенс мого життя означений дуже ємним словом, яке є в мові нашого народу, це – родина. Родина – це і сім’я, і весь рід, і рідна сторона – Батьків-щина. Жити для своєї родини – велика насолода, велике щастя”. Судячи з усього, пан Ераст був щасливою людиною – залишається лише позаздрити йому.

В Острозькій Академії виховуються люди, що стануть провідниками української нації, визначатимуть її майбутнє у сфері економіки, культури, політики. Я думаю, що цей університет заслуговує на більше не тільки від мене, а й від інших. Я буду закликати заможних людей України ставати меценатами цього навчального закладу”, – говорив під час однієї із зустрічей Ераст Гуцуляк. Щорічно ректорат академії відзначає іменним ґрантом ім. Ераста Гуцуляка найкращих студентів з малозабезпечених родин та сиріт, які демонструють високі навчальні успіхи та активність у громадській діяльності.

Людина лише тоді є справжнім сином своєї країни, якщо пам’ятає про Батьківщину, незалежно від місця свого перебування. Яскравим прикладом любові до своєї землі – України – є постать Ераста Гуцуляка. Україна також пам’ятає свого видатного Сина!


Від імені студентів та

професорсько-викладацького складу

ректор Національного Університету

Острозька Академія”

проф. Ігор Пасічник