В пошану Великого

Кобзаря і Пророка –

Тараса Шевченка

День народження Великого Кобзаря, Генія, Пророка українського народу – Тараса Григоровича Шевченка відзначили у всьому світі і українці, і представники інших національностей.

Ця постать стала домінантною в історії людства. Тарас Шевченко завжди був для українських піонерів у Канаді духовним батьком, учителем і порадником.

Наш єси, поете,

А ми народ Твій!

І духом Твоїм дихатимемо

Вовіки віків.

Хор “Боян”. Посередині сидить — диригент Наталя ФучилоХор “Боян” при Філії Українського Національного Об’єднання Торонто під диригентурою Наталі Фучило 10 березня 2014 року провів відкриту пробу в Домівці Філії УНО Торонто, присвячену 200-літтю з дня народження Тараса Шевченка. Ведучою програми була Галина Пенцак. Хористки виконували твори на слова Шевченка, а в другій частині вечора Наталія Обаль рецитувала поезію Великого Кобзаря.

Урочисто відзначили 200-ту річницю з дня народження Тараса Шевченка в Українсько-Канадському Осередку Опіки, що на 60 Richview Rd. у Торонто.

Вітальне слово з нагоди великого ювілею виголосила ведуча свята пані Світлана Мельник.

Встане Україна

І розвіє тьму неволі,

Світ правди засвітить.

І помоляться на волі

Невольничі діти!..

У святковій програмі взяв участь хор “Боян” при Філії Українського Національного Об’єднання Торонто під диригентурою Наталі Фучило, який виконував пісні на слова Тараса Шевченка, розпочавши мистецьку частину твором “Реве та стогне Дніпр широкий”.

Мешканці Осередку – пані Предко, пані Багрій, пані Василів, пані Курилів, пані Стефанюк, пан Гулей декламували уривки з поем Шевченка. Також читав вірші гість свята Іван Рьопка.

І як можна було при цій нагоді не згадати “Небесну Сотню”. Та “Небесна Сотня”, яку ми вшановуємо, – це герої, що підняли Україну з колін і пробудили нашу свідомість. Ця перемога здобута кров’ю і терплячістю українського народу. Тепер нам є на кого рівнятися. Ми повинні бути пильними та добре дивитися, в чиї руки віддаємо Україну. Слава тим дітям, яких зараз, на жаль, немає з нами. Їхнім батькам – низький уклін за те, що зростили таких героїв. Вічная слава “Небесній Сотні”!

Сили Небесні, бережіть Україну! Благаємо, Боже, бережи наш народ! Народ, що так радіє щастю на рідній землі. Народ, що так щиро прагне до Тебе святим шляхом Свободи.

Величаве свято закінчили славнем України. Опісля частувалися ароматною кавою, пахучим чаєм зі смачною випічкою.

Мешканці та їхні родини, добровольці влаштували добродійний розпродаж домашнього солодкого печива, кошти з чого перерахували родинам в Україні, що втратили годувальника:

Василь Аксенин – Чернівці. Поранений снайпером 20 лютого 2014 р. на 52-му році життя. Помер 12 березня 2014 р., залишивши двох синів. Його родина повністю залежала від нього.

Дмитро Чернявський загинув внаслідок сутичок у Донецьку. Був у самообороні міста. (Помер.)

Сергій Кокурін. Під час штурму 13-го фотограмметричного центру Головного управління оперативного забезпечення Збройних Сил України у Сімферополі загинув на посту. Сергій, росіянин за національністю, героїчно загинув 18 березня 2014 р. на 37-му році життя, виконуючи службовий обов’язок на спостережній вежі. Він був надійною опорою для своєї матері, чуйним братом, люблячим чоловіком, дбайливим батьком для свого сина. Два місяці Сергій не дочекався до народження другої дитини.

Ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю наших героїв і висловлюємо щирі співчуття їх рідним і близьким.

Осередок Опіки отримав подяку з України із висловленням величезної вдячності за допомогу сім’ям загиблих героїв у результаті останніх подій в Україні. Автори листа бажають своїм братам і сестрам у далекій Канаді усього найкращого і сподіваються, що спільними зусиллями вдасться збудувати незалежну, багату, рівну між демократичними країнами світу Українську державу. Разом – ми сила!


Люба Романишин

PHOTO

Хор “Боян”. Посередині сидить — диригент Наталя Фучило