Осередок “Молоде Козацтво” при Союзі Українок Скандинавії

Виступають учні недільного осередку “Молоде Козацтво”При українській громадській організації Союз Українок Скандинавії створено навчально- просвітницький, духовно-культурний недільний осередок для дітей “Молоде Козацтво” в місті Стокгольмі (Швеція). Дитячий осередок працює вже два роки, щороку діток помітно зростає, і вони беруть активну участь у заходах, які проводять Союз Українок та церковна громада.

Крім курсу вивчення історії козацтва, вчителі та наставники організовують різні заходи з метою виховання дітей в українському національному дусі. Головне наше завдання як батьків, наставників та вчителів – передати своїм дітям і внукам відчуття радості Різдвяного таїнства, прищепити любов до українських традицій, бо без свят немає народу, адже немає виявів його культури. Щира подяка Комітетові Рідного Шкільництва Дирекції УНО Канади та голові Оксані Левицькій за надану методичну допомогу для підтримання професійного рівня наших занять та забезпечення успішного навчального року з нашими учнями.

Ось, наприклад, цього року на закінчення Новорічних та Різдвяних свят у Союзі Українок Скандинавії було проведено надзвичайно цікавий масовий захід під назвою “Різдвяні фестини”, в якому з радістю взяли участь діти з осередку. А на Водосвяття у церкві відбувся дитячий Вертеп. Присутні з нетерпінням чекали виступу дітей, наших колядників. І ось вони! Колядують і щедрують. Діточки дивують своєю майстерністю та вмінням, бажанням принести добро і щастя кожній людині. Бо ж саме колядка має здатність зачепити найпотаємніші струни людського серця, немає ж бо нічого величного за прославу Бога на землі. Дуже гарно про наші колядки висловився Мирослав Маринович: “Чар української колядки полягає в тому, що через спів ти можеш пройти через сум і вийти до світла. Отак і я сідаю на Різдво за нашу фізгармонію і починаю співати. І на початку горло перехоплює від спазму жалю, що немає зі мною моїх рідних, а потім приходить спокій, мир у душу. І це, мабуть, найголовніше значення Різдва, що з ним вступає у душу мир”. [“Наше життя”, грудень 2013]. Особливим було теперішнє Різдво, Різдво 2014 року, яке дарувало нам надію за нашу рідну землю. У наших душах панували і сум, і радість, але радість перемагає!

Розуміємо, що пам’ятати славетних українців є важливою частиною вивчення сторінок нашої історії. В лютому діти нашого осередку “Молоде Козацтво” відзначали день народження Лесі Українки, як вони його назвали – Лесин День. Заняття було присвячене людині, ім’я якої Леся Українка. Саме її слово, проміння її думок, її образ ніжний і чистий пробуджується у наших душах. Діти старшої групи підготували презентацію про творчість поетеси. Вірші Лесі Українки прочитали Зоряна Левицька (наставниця старшої групи) та Галина Косовська (мама Яни, дівчинки з молодшої групи). Аліна Левицька, Аня Яцишин по-ділилися своїми враженнями про те, як вони грали ролі у виставі “Лісова пісня”, яку ставив аматорський театр “МИ” влітку минулого року у Стокгольмі. Можна багато говорити про творчість Лесі Українки, але краще – читати! Тож листаймо збірку Лесиних творів, бо вони адресовані нам і майбутнім поколінням: “Довго щирими словами до людей промовлятиму я...”

Українці у Швеції підтримували події на Майдані та патріотичні настрої по всій Україні. Так, проводилася маніфестація біля Королівського палацу у Стокгольмі, в якій школярики з “Молодого Козацтва” брали участь також.

Два дні, 27-28 лютого цього року, у Стокгольмі перебувала співачка Руслана Лижичко. Вона звернулася до європейців з проханням дати Україні свій впевнений голос у ЄС щодо перспективи членства, допомогти подолати політичну та економічну кризу за допомогою мирного процесу і зберегти територіальну цілісність та незалежність, протидіяти будь-якій антиукраїнській пропаганді. Вона презентувала фільм “Україна в небезпеці” і провела безліч зустрічей з політиками у парламенті, журналістами, активістами Майдану та українською громадою. Був проведений мітинг разом зі співачкою, українцями, що проживають у Швеції. Найголовніше гасло Руслани на мітингу було: “Українців пробують вбивати найстрашнішою зброєю – словом, наклепами щодо фашизму, ектремізму та нацизму. Європейці! Допоможіть інформувати світ об’єктивно! Ми маємо всі підстави говорити, що йде організована атака, антиукраїнська пропаганда, яка спрямована на послаблення іміджу України та спаплюження ідей боротьби українців”.

Наші діти з дитячого осередку “Молоде Козацтво” прочитали вірш “Небесна сотня”. Так, для них це не зовсім зрозумілий вірш, але дещо нам разом з батьками вдалося їм пояснити. Вірш прозвучав з дитячих вуст, торкнувся сердець мітингуючих, покотилася сльоза... І сльози не переставали котитися, як читав вірш Марко (учень старшої групи осередку) “Мамо, не плач...”.

Віримо в Майдан! Віримо в Україну! Віримо в перемогу! Слава Україні!


Наталя Войтюк,

наставник осередку “Молоде Козацтво”

Стокгольм, Швеція


PHOTO

Виступають учні недільного осередку “Молоде Козацтво”