Київський Патріархат вітає зусилля Української Православної Церкви в Канаді

Коментар з приводу візиту делегації УПЦК до Константинополя

В Українській Православній Церкві Київського Патріархату вітають зусилля Української Православної Церкви Канади, спрямовані на користь Українського Православ’я, подолання його розділення та штучної ізоляції”, – повідомив речник Київської Патріархії, секретар Священного Синоду Архиєпископ Євстратій, коментуючи інформацію про підсумки візиту делегації УПЦ Канади до Константинополя 7-10 лютого 2013 р.

Для Церкви в Україні загалом та для Київського Патріархату зокрема дуже важливо, щоби Константинопольський Патріархат та інші Помісні Церкви знали правду про стан Українського Православ’я, отримуючи інформацію не лише від вороже зацікавленого Московського Патріархату. Це дасть можливість Помісним Церквам робити у розв’язанні так званого українського питання більш відповідні кроки – підкреслив Владика Євстратій. – Ми сподіваємося, що Українська Церква в Канаді послужить справі поширення цієї правди”.

Речник Патріархії нагадав про подію, яка відбулася 20 років тому, коли Предстоятель УПЦ в Канаді Митрополит Василій відвідав Україну, мав зустрічі з ієрархами Українських Церков, побував у різних областях. “На жаль, ця місія не мала продовження. Але ми в Україні сподіваємося, що той позитивний досвід праці Української Церкви в Канаді на благо Церкви в Матері-Україні, який був у минулому, буде поновлений”, – зазначив Владика.

Архиєпископ Євстратій наго-лосив: “У Київському Патріархаті цінують історичний та духовний спадок Української Православної Церкви в Канаді, її унікальну ідентичність. Ми сподіваємося на збереження і примноження цього спадку. Ми переконані, що майбутнє УПЦ в Канаді – в руках її ієрархів, духовенства та вірних, які спільними зусиллями в дусі соборноправності будуть розбудовувати її життя. Є особи та сили, які хотіли би розсварити нашу Церкву та УПЦ в Канаді, поширюючи думки, ніби Київський Патріархат прагне підпорядкувати собі Церкву в Канаді. Це є неправда, і таких прагнень чи намагань ні в минулому, ні тепер немає – ми цінуємо та поважаємо УПЦ в Канаді і переконані, що своє майбутнє вона повинна визначати сама, соборно і самостійно, як вона це робила протягом всього часу свого буття”.

Владика нагадав також і про прикрі моменти відносин між двома Церквами, але зазначив, що вони повинні послужити уроком і вести не до конфронтації, а до кращого розуміння одне одного. “Минулого року у складі делегації Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій Святійший Патріарх Філарет і я перебували на канадській землі – сказав Архиєпископ. – Нам, безперечно, було прикро, що тоді у спілкуванні православних українців Канади та Матері-України виникли певні перешкоди. Але Божий Промисел і погане навертає до добрих наслідків – православні в Канаді зокрема і українство загалом отримали поштовх до активної праці в напрямку подолання того ненормального стану, коли через позицію вороже налаштованого Московського Патріархату діти одного українського народу і однієї Христової Православної Церкви не мають можливості вільно спілкуватися одне з одним. Думаю, що і візит делегації УПЦ в Канаді до Константинополя та обговорення там із Вселенським Патріархом Варфоломієм не лише канадських, але й українських питань, є певною мірою плодом осмислення минулорічних подій”.

Від імені Святійшого Патріарха Філарета Архиєпископ Євстратій ще раз висловив вдячність всім членам УПЦ в Канаді, з ким відбулися офіційні та приватні зустрічі – як під час візиту за океан, так і в Україні. “Ми вдячні організаторам та учасникам за теплий прийом, зустрічі та спілкування, які відбулися у Канаді минулого року, а також тут, в Україні. Переконані, що згаданий візит, попри певні труднощі, дав добрі плоди, надихнув повноту Української Церкви в Канаді на роздуми та осмислення свого подальшого поступу, своєї ролі щодо Церкви на Батьківщині, відкрив нову добру сторінку відносин між православними Канади та України”, – зазначив Владика.

Як Церква, яка перебуває під омофором Вселенського Патріарха, УПЦ в Канаді має унікальну можливість стати дієвим посередником у справі подолання розділення українського православ’я і визнання автокефалії Української Церкви на Батьківщині, – зазначив Ієрарх. – Ми сподіваємося, що вона скористається цим шансом на благо Православ’я і на благо України та всього українського народу. Маємо надію, що Митрополит Юрій разом з ієрархами, духовенством та вірними УПЦ в Канаді допоможуть нам пробити зведену московськими зусиллями навколо Київського Патріархату стіну неправди і штучної ізоляції”.

Київський Патріархат відкритий до співпраці із Предстоятелем УПЦ в Канаді Митрополитом Юрієм, ієрархами, духовенством та всіма вірними Церкви в Канаді. Сподіваємося, що і вся УПЦ в Канаді об’єднається у справі допомоги Церкві в Україні та виведенню Київського Патріархату зі штучної зовнішньої ізоляції”, – сказав на завершення Архиєпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій.

Прес-центр

Київської Патріархії