СФУЖО взяло участь у роботі 57-ої сесії

Комісії ООН з питання становища жінок (CSW)

Делегація СФУЖО. Сидить посередині голова СФУЖО Орися СушкоДелегація Світової Федерації Українських Жіночих Організацій (СФУЖО) у складі 14 жінок, на чолі з нещодавно обраною головою СФУЖО Орисею Сушко, приєдналася до тисяч міжнародних представників у штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку 4 березня, де офіційно розпочалася робота 57-ої сесії Комісії з питання становища жінок (CSW).

Сесії проходять щорічно навесні з метою розгляду та вирішення міжнародним співтовариством глобально важливих проблем, які стосуються жінок і дітей, – здоров’я матері та дитини, освіти в сільських місцевостях, нелегальної трудової та сексуальної експлуатації і бідності. Тема цьогорічної сесії – “Запобігання та ліквідація всіх форм насильства щодо жінок і дівчат”.

Представники СФУЖО протягом двох тижнів взяли участь у більш ніж двох десятках заходів, зустрічей і дискусій, організованих Комісією ООН з питання становища жінок.

Вранці 4 березня голова СФУЖО Орися Сушко взяла участь у відкритті сесії Комісії з питання становища жінок у Генеральній Асамблеї Організації Об’єднаних Націй, а потім у панелі, організованій Радою Європи.

5 березня, під час прийняття на Форумі НУО для керівників неурядових організацій у Казахській місії, голова СФУЖО мала можливість поспілкуватися із провідниками інших міжнародних організацій більш ніж 130 країн, представлених у Комісії з питання становища жінок.

У середу, 6 березня, делегація СФУЖО провела зустріч з постійним представником України приООН Юрієм Сергеєвим. Пан Сергеєв відзначив активне зростання співпраці СФУЖО з ООН, а також обговорив із делегацією СФУЖО розвиток подій в Україні саме в тих галузях, які цікавлять та викликають занепокоєння у делегатів СФУЖО.

У зустрічі взяли участь працівники Постійного Представ-ництва Ігор Сибіда, Віталій Касап та Яна Бойко, а також члени делегації України до Комісії з питання становища жінок, яка включала представників уряду та українських неурядових організацій.

Після свого виступу Орися Сушко ознайомила присутніх із публікаціями з книги про Х Конгрес СФУЖО (який відбувся у 2012 році), де висвітлено діяльність Федерації за останні п’ять років, у тому числі – роботу СФУЖО в Організації Об’єднаних Націй, а також представила останній примірник журналу Федерації “Українка в світі”.

Протягом декількох років представники СФУЖО до ООН щорічно організовують ряд дискусій, які співпадають із темами Комісії з питання становища жінок. Цьогорічна панель “Коли припиниться жорстокість та насильство проти жінок та дівчат? Глобальне вирішення проблеми” відбулася 8 березня у другій половині дня.

Більше ста делегатів були присутні у конференц-залі під час доповіді доктора Марти Кічуровської-Кебало на тему “Мобілізація протесту: Об’єднання зусиль у боротьбі з гендерним насильством в Україні” та адвоката з прав людини, пакистанського журналіста Рехмана Азхара, котрий виступив на тему “Стратегії для переконання людей у країнах, що розвиваються, з метою запобігання сексуальному насильству”. Модератор панелі, доктор Джанет Сіґал – співголова Надії Шміґель (представника СФУЖО) Комітету у справах родини, був одним зі спонсорів цієї події.

3 березня, перед офіційним відкриттям 57-ої сесії, делегати СФУЖО на запрошення Ірини Куровицької, представника Міжнародної Ради Жінок (МРЖ) до ООН, взяли участь у прийнятті, організованому МРЖ у нещодавно відремонтованій штаб-квартирі Союзу Українок Америки в Нью-Йорку.

Десятки жінок, представниць МРЖ з цілого світу, приєдналися до делегації СФУЖО на цьому вечорі. Ірина Куровицька і президент Союзу Українок Америки Мар’яна Заяць привітали новообрану голову СФУЖО з її першим робочим візитом до Сполучених Штатів Америки, а також члена офіційної делегації від України Людмилу Яковлєву – голову Національної Ради Жінок України.

На початку вечора з основною доповіддю виступила доктор Марта Кебало, нещодавно призначена головним представником СФУЖО до ООН. Вона поінформувала про роботу представників СФУЖО до ООН протягом останніх 20 років та висловила щиру подяку Надії Шміґель за її невтомну працю протягом останнього десятиліття як представника інтересів українських жінок при ООН. Хоча пані Шміґель недавно пішла з поста головного представника, та вона буде продовжувати свою роботу в групі представників СФУЖО до ООН.

Це була дуже підбадьорююча поїздка для мене, – сказала голова СФУЖО Орися Сушко 11 березня, незадовго до свого повернення в Торонто. – Вона дала мені можливість повніше зрозуміти те, наскільки складною і розвинутою є мережа зв’язків організацій на міжнародному рівні та що наша Федерація належить до числа найважливіших жіночих груп усього світу. Я радію, що, перебуваючи тут, маю нагоду відзначити 20-річчя представництва нашої організації в Організації Об’єднаних Націй. А напередодні нашого 65-річчя, яке СФУЖО буде відзначати у жовтні, важливо усвідомити і оцінити досягнення організації на сьогоднішній день, щоб впевнено та рішуче в майбутньому відстоювати інтереси та гідність українських жінок і України на міжнародній арені”.

Окрім голови СФУЖО Орисі Сушко, до делегації від Комісії з питання становища жінок від СФУЖО увійшли голова СУА Мар’яна Заяць, почесна голова СУА Анна Кравчук, член Ради Директорів СУА і член Екзекутиви СФУЖО Лідія Білоус, члени Ради Директорів СУА Софія Геврик і Уляна Зінич, а також представники СФУЖО до ООН Надія Шміґель, доктор Марта Кебало, доктор Дарія Дикий, доктор Лариса Диршка, Софія З’єлик, Ірина Яросевич, Наталія Соневицька і Тамара Парубченко.

У складі офіційної делегації України були три члени парламенту – члени Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин: голова Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Валерій Пацкан, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Ірина Луценко і консультант з міжпарламентських зв’язків Юлія Пачесюк. Орім того, у складі офіційної делегації були: Людмила Яковлєва – голова Національної Ради Жінок України; Ганна Кальмацька – голова Федерації жінок за мир у всьому світі, Україна; Елла Ламах – довголітній захисник жіночих прав та колишній керівник Департаменту сімейної і гендерної політики Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту; д-р Валентина Бондаровська – директор Всеукраїнської громадської орга-нізації “Розрада”, діяльність якої спрямована на допомогу і підтримку жінок та дітей, що стали жертвами насильства в сім’ї; а також Олена Гвоздецька і Роман Любченко від Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом.


PHOTO

Делегація СФУЖО. Сидить посередині голова СФУЖО Орися Сушко