В Острозькій Академії

завершився поетичний марафон


У Національному Університеті “Острозька Академія” 18 березня відбулося закриття безпрецедентної акції світової значущості – безперервного читання поезії генія українського народу Тараса Шевченка. Марафон присвячений 200-річчю з дня народження Великого Кобзаря, а також Небесній Сотні.

Нагадаємо, що процедура поетичного марафону була погоджена з адміністрацією Книги рекордів Гіннеса та номінована на новий світовий рекорд у розділі “Найдовший естафетний марафон читання”. Підтвердження свого досягнення Острозька Академія має отримати упродовж трьох місяців.

Починаючи з 27 лютого, студенти безперервно читали вірші Тараса Шевченка. Відтак за 456 годин, зафіксованих на хронометрі, близько трьох тисяч учасників перечитали “Кобзар” 45 разів, а це – 11,250 творів. Спостерігали за перебігом дійства 228 свідків, серед яких – відомі громадські та культурні діячі, люди з різних куточків України, які, по суті, не мають жодного стосунку до Острозької Академії, однак зголосилися взяти участь в акції задля вшанування ювілею видатного сина українського народу. Також на вимогу Книги рекордів Гіннеса у залі проведення акції цілодобово вівся відеозапис з онлайн-трансляцією на офіційному сайті Острозької Академії, працювали фотографи.

За результатами поетичного марафону Острозька Академія уже втретє потрапила до Книги рекордів України. Диплом, який підтверджує чергове досягнення у категорії “Масові заходи”, вручив представник Національного проекту “Книга рекордів України” у Рівненській області Олександр Шустерук.

Дев’ятнадцять діб тому о десятій ранку ми сказали: „Ми це зможемо!” І ми це зробили, навіть незважаючи на те, що пряма трансляція марафону читання творів Тараса Шевченка зазнала 18 хакерських атак. Це наше спільне досягнення, яке вкотре довело, що ми можемо пишатися нашими творчими, згуртованими і дружними студентами. Сьогодні має радіти не лише Академія, а й уся Україна, бо уперше нашого Кобзаря вшанували на світовому рівні. У контексті подій сьогодення його творчість особливо актуальна, адже далекоглядність і пророчі слова Шевченка просто вражають”, – зауважив ректор Острозької Академії Ігор Пасічник під час урочистого закриття поетичного марафону.

Колективне читання студентами та викладачами Острозької Академії поезії Шевченка “І мертвим, і живим, і ненародженим...” стало завершальним акордом акції.


Олексій Костюченко

Фото Мар’яни Сінчук