Літературний конкурс у

Рідній Школі філії

УНО Торонто-Захід


1 – Виставка “Шануємо Кобзаря”Цього року все світове українство вшановує пам’ять людини, яка присутня у кожній українській родині завдяки спадщині неповторних творів. Людини, яка повернула ім’я своєму народові й засвідчила його історичне право на рідну землю. Ми вшановуємо 200-ліття від дня народження поета, художника, патріота, борця – Тараса Григоровича Шевченка. Звертаємося до генія українського народу, який став для України заповітною думою, її безсмертною піснею.

Впродовж березня українці незалежно від місця їхнього проживання вносять свою лепту у проведення заходів, присвячених нашому Кобзареві у цей ювілейний для нього рік. Особливо урочисто й винятково відзначали великого поета учні Рідної Школи Філії УНО Торонто-Захід. 22 березня у школі проводився літературний конкурс поетичних творів Т. Ш. Шевченка, учасниками якого були учні школи. А закликом заходу на фоні подій в Україні невипадково були слова генія:

Свою Україну любіть,

Любіть її... Во время люте,

В останню тяжкую мінуту

За неї Господа моліть.

2 – Ведучі конкурсу: Світлана Гетьман і Юрій ДунецьЗнаємо, що поезія Шевченка давно стала нетлінною частинкою духовного буття українського народу. Тож учасники щиро і вміло декламували твори незабутнього поета, вкотре продемонструвавши, що і тут, на канадській землі, вони не цураються “того слова, що мати співала, як малого вповивала, з малим розмовляла” (Т. Шевченко). Все під час конкурсу нагадувало про життя і творчість поета – портрети, малюнки, українські рушники і виставка книжок – Шевченкових книжок. Декорації налаштовували на дух тих далеких часів, коли він жив, творив і переживав нелегкі роки.

Ініціатор проведення конкурсу – Фундація ім. Олега Ольжича в Канаді, яка виступала рівно ж і спонсором нагород для переможців та призів для усіх учасників. Тому і особливими гостями були представники від Фундації ім. О. Ольжича – голова Марія Підкович, члени Фундації Лариса Гвоздулич, Євгенія та Богдан Мельничуки. А вчителі школи Світлана Гетьман і Оксана Левицька доклали немало зусиль, щоб захід відбувся на належному рівні. Високоповажне журі у складі Лариси Гвоздулич, членки Відділу ОУК Торонто, Іроїди Винницької, довголітнього освітянина, та Лариси Баюс, ведучої програми Форум ТV, мало перед собою завдання визначити кращих із кращих серед представників кожної з вікових категорій, що, як вони зізналися, було нелегкою справою. Адже всі без винятку 20 декламаторів показали справжні поетичні здібності. Доказом цьому було й те, як зачаровано присутні учні, вчителі і батьки слухали непорушні поезії Шевченка, які він посилав у глибини майбутнього для нащадків.

3 – Під час конкурсу. У першому ряду сидять: (зліва направо) члени журі – Лариса Гвоздулич, Лариса Баюс, Іроїда Винницька, голова Фундації ім. О. Ольжича Марія Підкович, член Філії УНО Торонто-Захід Роман БрегінЗ приємністю називаємо імена юних переможців. У категорії учнів середніх класів – І місце: Ковцун Дмитро (7 кл.), ІІ місце: Швед Петро (5 кл.), ІІІ місце: Оверчук Дана (5 кл.). Серед учнів старших класів – І місце: Мідак Христина (10 кл.), ІІ місце: Воротилко Євген (8 кл.), ІІІ місце: Підзамецький Олекса (9 кл.) та Лучків Андрій (9 кл.). Особливе признання наймолодшим учасникам за їхні відмінні виступи: Лоренс Олівії (садочок) та Сидорчук Уляні (3 кл.). 

Шевченко для нас – це не тільки те, що вивчають, а й те, чим живуть, з чого черпають сили та надії. У доповнення до читань поетичних творів ведучі свята – вчитель та заступник директора школи Світлана Гетьман і випускник школи Юрій Дунець – розповідали про життєвий шлях Великого Кобзаря від дитячих років, подій юнацтва до років його зрілої творчості й утвердження свідомого патріота та борця за свій народ. Жив і творив він із твердим переконанням, що лише коли кожен з нас усвідомить себе сином цієї землі, вивчить її мову і знатиме її справжню історію, тоді сягатимемо непохитним духовним зором у майбутнє.

4 – Організатори конкурсу та запрошені: (зліва направо) директор Рідної Школи Михайло Лучків, заступник директора Світлана Гетьман, голова Фундації ім. О. Ольжича Марія Підкович, заступник директора Оксана Левицька, член журі Іроїда Винницька, заступник голови Фундації Богдан Мельничук, член Філії УНО Торонто-Захід Роман Брегін, член Управи Фундації Євгенія Мельничук, випускник школи Юрій Дунець, члени журі Лариса Баюс і Лариса ГвоздуличМинають віки, стираються написи на камені, тліють книги, руйнуються будівлі, але слово Шевченка – живе і вічне. Слово його промовляє до нас уже двісті років і, як ніколи, залишається актуальним у сьогоденні. Вивчаймо його, думаймо над його істиною, виконуймо його заповіти. Нехай вогонь його душі запалить у ваших серцях іскорку віри, надії, любові до рідної землі та свого народу. А повчальним закликом для наших учнів є слова, в які Тарас Григорович вклав глибокий зміст, і можемо впевнено сказати, що наша українська юнь з гідністю несе цей заклик:

Учітеся, брати мої,

думайте, читайте,

і чужого научайтесь,

й свого не цурайтесь.


Оксана Левицька,

заступник директора Рідної Школи Філії УНО Торонто-Захід


5 – Учасники конкурсу – учні Рідної Школи Філії УНО Торонто-ЗахідPHOTO

1 – Виставка “Шануємо Кобзаря”

2 – Ведучі конкурсу: Світлана Гетьман і Юрій Дунець

3 – Під час конкурсу. У першому ряду сидять: (зліва направо) члени журі – Лариса Гвоздулич, Лариса Баюс, Іроїда Винницька, голова Фундації ім. О. Ольжича Марія Підкович, член Філії УНО Торонто-Захід Роман Брегін

4 – Організатори конкурсу та запрошені: (зліва направо) директор Рідної Школи Михайло Лучків, заступник директора Світлана Гетьман, голова Фундації ім. О. Ольжича Марія Підкович, заступник директора Оксана Левицька, член журі Іроїда Винницька, заступник голови Фундації Богдан Мельничук, член Філії УНО Торонто-Захід Роман Брегін, член Управи Фундації Євгенія Мельничук, випускник школи Юрій Дунець, члени журі Лариса Баюс і Лариса Гвоздулич

5 – Учасники конкурсу – учні Рідної Школи Філії УНО Торонто-Захід